Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ayfer35 Avatarı

Gerçek Adı
    ayfer
    Son Giriş
    18.05-2013
    Saat
    17:51
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrh ben 8 yıllık öğretmenim normal kadroyla atandım.%56 ortopedik engelşm var acaba erken emekllilikten faydalana biliyor muyum?vergi indiriminden faydalanıyorum.cvplar için şimdiden tşk

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.234

Ayfer hanım,

İlk öğretmen olduğunuzda % 40 ve üzeri işgücü kaybınızın olduğunu gösteren bir raporunuz var mı? Varsa, 5400 gün hizmet süresi ile emekli olabilirsiniz.

Yoksa, ya da sonradan % 40 ve üzeri işgücü kaybı oluşmuşsa, bu durumda 5510'un geçici 4. maddesine tabisiniz:

a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
    b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480,
    gün ile emekli olurlar...

Bu durumda belirleyici olacak şey, emeklilik başvurusunda bulunduğunuzda kurum sevki ile hastaneden alacağınız rapordaki oran olacak.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ayfer35 Avatarı

Gerçek Adı
    ayfer
    Son Giriş
    18.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim doğuştan sol elim anomali.2005 yılında aldığım %52 lik raporum var engelli kartı için almıştım.kurum için 2007 kasımda vergi indirimi icin %56 lık raporum var ankaraya gönderilmişti.2005te ki rapor gecerki olmaz sanırım demi bülent bey.erken emekli olmak istiyorum çünkü her ne kadar kendimi eksik hissetmesemde çocuklar acımasızz hele birler korkuyorlar bu beni çok üzüyor neyse.kısacası ben nezaman emekli olurum.mesleğe başlama tarihi 19.04.2004 .cvp için tşkler bülent bey

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.234

Zorluğu tahmin edebiliyorum Ayfer hanım, ama bence başetmeye çalışmak zor olduğu kadar anlamlı ve tatmin edici aynı zamanda. Öğretebilirsiniz bence sakatlığın ne olduğunu o çocuklara. Oyun misali...

Doğuştan sakatlığınızın olduğunu raporla belgeleyebilirsiniz bence. Bu yönne alacağınız bir sağlık kurulu raporu ile 5400 gün hizmet süresi ile emeklilik talebinde bulunabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ayfer35 Avatarı

Gerçek Adı
    ayfer
    Son Giriş
    18.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cvp için tşkler..