Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    can_bursa Avatarı

Gerçek Adı
    can_bursa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın oturanboga abim size bi sorum olacak cevaplarsanız sevınırım .benım normal işkurun yonlerdıgı ssk devlet hastanesinden almıs oldugum %88 rapor var . 2200 prım var .gecenlerde ilcede bulunan ssk müdürüyle görüştüm 2 kez bana dedigi şu ben senı egıtım arastırma hastanesıne gonderecegım oradan bana %60 rapor getır emeklı olursun dedı ben tekrardan üzerıne basa basa sordum aynı cevabı aldım . + vergı muhafı olayını sordum daha once ıl mudurlugu bana vergı muhafı şartı var oldugunu soyledım .müdürün cevabı %60 üzeri raporlara gerek yok %60 ın altına duserse vergı muhafına gerek var oldugunu soyledı .bende suan için bi karar veremedim özel bihastanede işe başladım şimdi sızlere sorum bu bılgıler ne kadar dogru ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Doğum tarihiniz?
    TAM primle sigortalı olduğunuz ilk tarih?
    İlk sigortalı olduğunuzda işgücü kaybınız var mıydı? % 40 ve üzeri işgücü kaybınız ne zaman oluştu?
    Şu anda sakatlık oranı cetveli'ne göre hangi oranda rapor alabiliyorsunuz? maluliyet cetveli'ne göre malul durumda mısınız?
    Varolan prim gün sayınız?
    Son 2520 primin fazlası hangi statüde (ssk, bağkur, emekli sandığı)?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    can_bursa Avatarı

Gerçek Adı
    can_bursa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ılk ssk baslangıcı 1998. 1980 dogumlu ssk üzerinden pırımlerım başlkangıcda herhangi bi sorunum yoktu 2000 de askerlıgımı yapdım 2004 de beyın tımoru arkasından işitme kaybı ( komple gitti ) kısmı yüz felci oluştu + irsi

oturan boga abim ben şuan için evde bakım maaşı alıyorum ek olrak 3 ayda bi maas alıyorum . raporumda duzelmeyen %70olarak belırtılmıs süreklı yazıyor rapor oranı alt kısmında %88,6 olarak belırtılmıs

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

%70 düzelme imkanı olmayan özür galiba.%16,6 sı ise zaman içinde iyileşme imkanı olan özür.bu şekilde bir anlam çıkıyor.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

can bursa ssk a sana 1800 ıs gununden malulen emeklı etmek ıstıyor yazdıklarına gore suankı hastalıgının buyuk oranında alırsın sureklı agır ozurlu yazan raporları yenı yonetmelıge gore dusuremıyorlar hastalık 3 den fazla ıse 20 dereceye kadar balthazar puanlamasıyla kırıyorlar umıdım malulen emeklı olucagından yana korkmayın oranım duser dıye

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

biran önce baş vurunu yap %60 ve üzeri aldığın taktirde malülen emekli olursun yıl ve prim yeterli emekli olup gelir kriterleri uyarsa evdebakım maaşınıda alırsınız sgkdan ailen evliysen eşin dahi yararlanır

Üye
    can_bursa Avatarı

Gerçek Adı
    can_bursa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vermiş oldugunuz cevaplar ıcın cok teşekur ederım arkadaslar .oturan boga abimizdende bi düşünce alabılseydım gercekden memnun kalacakdım .sanırım oda yogun veya meşkul . benim korkum bu raporu işkur özulu ölcütlerini ögrenmek için ilcedekı devlet hastanesınden almış olmam .egitim arasdırma hastanesıne gönderecek ssk burada bu puanı düşürmesi +ankarada düşürmesi beni korkutuyor .1 hafta once özel hastanede özurlu kadrosundan işe basladım .işe bırakıpda bu emeklılık işine yönelır vede onaysız gelırse hem işimden hemde emeklılıkden olacam karar vermekde zorlanıyorum .

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Müdür doğru söylemiş yapmanız gereken ssk ya malulen emekli olmak için müracaat etmek kurum sizi rapor vermeye yetkili hastaneye sevk edecek 60% ve üzeri alır iseniz malulen emekli olursunuz.
    Eski raporunuz geçerli olur sgk sevki alınan rapor oranı düşük olursa sadece malulen emekli olamazsınız.

Üye
    can_bursa Avatarı

Gerçek Adı
    can_bursa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tesekur ederım ilker bey bu benı rahatlattı .

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

malulenn emeklilik icin işi bırakmanıza gerek yok calışır kende basvura bilirsiniz onaylanırsa şayet onlar sizden işten cıkış isterler calışır kende baş vura bilirsiniz

Üye
    can_bursa Avatarı

Gerçek Adı
    can_bursa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 13 agustos 2013 tarıhınde vergı indirimi için basvuruda bulundum ankaraya gönderdıklerini soyledıler ama hala bi sonuca ulaşabılmış degılım eger raporum %60 uzerı onaylanırsa emeklılıge hak kazanıyorum bıldıgım kadarıyla . sızce bu göndermıs oldugum vergı ındırımı evrakı ile malıye dırek emeklı edebılme ımkanı varmı ?

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    maliye emekli etmez onaylandıgı zaman vergi indirimi yıl ve prim tamam ise vergi indirimi raporun ile sgk ya şahsen başvurmanız gerekli