TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 275 / 279 İlkİlk ... 175225265271272273274275276277278279 SonSon
Toplam 4180 mesajın 4.111-4.125 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Tuncay0017 Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncay
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @De-Kont

Sağolasın yinede
    bu programı kullanamıyorum ne yaptimsa yapamadım .......

Üye
    De-Kont Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:05
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    78
    Verilen Beğeniler
    58

@Tuncay0017

normalde benim
    ABO1 55
    ABO2 35
    ABO3 22.71

bahsettiğim tabloda engel oranını %73 girince
    ABO1 60
    ABO2 60
    ABO3 30

yükseliyor,fakat maaş kısmında hiçbir değişiklik olmuyor,zaten o tabloda çıkan maaş neyse kuruşuna kadar doğru olarak bankaya aynı miktar yatıyor.
    bu tabloyu hazırlayan mali müşavire mail atıp sormuştum,primlerin tamamı asgari ücretten yattığından artı bir katkı yaratmadığını söylemişti

Üye
    Tuncay0017 Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncay
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

@De-Kont

Sende emekli olmadan ile olduktan sonra arada fark oldu mu
    Neyse arkadaşım artık hayırlısı Allah yimeyi nasip etsin
    😃😃😃 Alışamadım herkes emekli diye sesleniyor sağlık olsun hayırlı günler teşekkür ediyorum...

Üye
    De-Kont Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    78
    Verilen Beğeniler
    58

@Tuncay0017

dilekçeyi verdiğimde son 15 gün görünmediğinden sgk sitesinde hesaplama yaptıramadım,malum en az 3600 gün istiyor hesaplama için.
    (3605 günle emekli oldum)

ama çoğu kişide en az %5 artı olarak maaşta fark ediyor,bizde ki şans işte

Üye
    Tuncay0017 Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncay
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

Sabah sabah gittim SGK ya bi terslemedikleri kaldı emekli olmani sağlıyor başkada bı işe yaramaz dediler artış falan olmuyor neyse ya bu kadar uğraşmaktan sa herkeze güle güle yemeyi nasip etsin Allah
    Herkesin dediği gibi emekli sin işte boşver zamanla düzelir yaşamaya bak bu hastalıkla yaşamayı öğreniyoruz bu parayla da yaşamayı öğreneceğiz saygılar herkeze

Üye
    Ömer7135 Avatarı

Son Giriş
    25.07-2021
    Saat
    14:34
    Yaşadığı Yer
    Izmır
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar benim sorum ise şöyle bilen varsa yanıt versin soruya ben 01.10.2020 emekli oldum maaşım 1119 tl ek ödemem 71 tl yanlız ocak 2021 de tenmuz 2021 de bana zam yapmışlar ama ben bunu ne e devlet görebiliyorum nede başka sitelerde lüten yardımcı olacak biri ciksin

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    315
    Verilen Beğeniler
    454

@Ömer7135

Merhaba,

Ocak 2021 emekli maaş zam oranı % 8,37 'dir. Temmuz 2021 emekli maaşı zam oranı % 8,45 'dir.

Ekim 2020 emekli maaşınıza ek ödeme dahil toplam tutarı yukarıda yazdığım zam oranlarını tarih sırası ile çarpımı sonucu elde edeceğiniz tutar ile gerçek emekli maaşınızın bugünkü miktarına ulaşabilirsiniz.

Saygılar.

Üye
    feromon Avatarı

Son Giriş
    14.10-2021
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Değerli forum üyeleri . 2008 yılından sonra 4a emeklilik , 4a vergi indirimi ile engelli emeklilik ve 4a malulen emeklilik sonucu alacağınız maaşı ekli dosya ile dosyada yazan yönergeleri izleyerek hesaplayabilirsiniz.4A dışında adınıza 4b ve 4c adına prim yatmış ise tablo doğru sonuç vermez. Askerlik borçlanması yaparsanız maaşınız düşermi yükselirmi ? Hepsini deneyerek görebilirsiniz. Bu dosya https://emeklimaashesapla.weebly.com/ sitesindeki nisan 2021 emekli maaaş hesap güncellemesini içeren dosyadır.Site şuan çalışmıyor.Unutmayın bu tablo her yıl ocak ve temmuzda güncellenir enflasyon oranına göre ve nisan ayındada büyüme hızı güncellemesi ile bu tablo yine güncellenir.

https://dosya.co/vw9e24aesgz8/4a_ssk..._(3).xlsx.html

Üye
    fenerliyizz Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    24.10-2021
    Saat
    23:57
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    0

Iyi akşamlar arkadaşlar 2003 sigorta başlangıcı toplamda 4500 prim günüm var %67 raporum ile şuan emeklilik maaşı Ne kadar bağlanır aceba 4Asigortali olarak çalıştım bugüne kadar özel sektörde .

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    315
    Verilen Beğeniler
    454

@fenerliyizz

Merhaba,kişilerin emekli maaşının belirlenmesinde 2 ana unsur mevcuttur.Bunlardan biri sizinde bahsettiğiniz gibi SGK prim gün sayısı ve adına SGK kurumuna ödenen SGK prim tutarlarıdır.

SGK prim gün sayıları ve hatta işe başlama tarihleri aynı olmasına karşın adına SGK kurumuna yatırılan SGK prim tutarları farklı olan 2 vatandaşımızın her durumu aynı olsa bile emekli maaşları çok farklı olmaktadır.

Şöyleki; 2 vatandaşımızın işe başlaması 2000 yılı ,SGK prim günleri 7.000 günleri aynı olsun.Vatandaşlardan biri asgari ücret üzerinden çalışan olsun ve bu tutara göre SGK primi ödensin.Diğer vatandaşımız asgari ücretin 4-5 katı kadar diğer vatandaşımızdan fazla ücret üzerinden çalışsın ve bu tutara göre adına SGK kurumuna SGK primi ödensin.

Her şartı aynı olan 2 vatandaşımızın adına SGK kurumuna yatırılan SGK prim tutarları farklı olması nedeni ile asgari ücret üzerinden SGK primi yatırılan vatandaşımız 1.500 TL emekli maaşı alırken,asgari ücretin 4-5 katı üzerinden adına SGK kurumuna SGK primi yatırılan vatandaşımızın emekli maaşı 3.000 TL olacaktır.

Yaptığım açıklamalara istinaden sizin verdiğiniz bilgilere dayanarak emekli maaşınız hesaplamak mümkün değildir.Adınıza yatan SGK prim tutarlarının kaç TL olduğu sizin emekli maaşınızı belirleyecektir.Hesaplaması insan eliyle uzun sürebilmektedir.Bu konuda farklı program ve yazılımlar kullanılmaktadır.

Ayrıca Engelli Vergi İndirimi ile Emeklilik veya Malulen Emeklilik veya herhangi bir engelli sağlık kurulu raporu ile emeklilik sisteminde emekli olan kişinin engelli sağlık kurulundaki engel oranı emekli maaşına hiçbir etkisi yoktur.Yani sizin % 67 engel oranına sahip olduğunuz engelli sağlık kurulu raporunuzun emekli maaşına bir etkisi yoktur.

Emekli maaşınızı öğrenmek için SGK kurumunun resmi emekli maaşı hesaplama sistemi vardır.Bunun bir internet sayfası vardır.Aşağıda linkini paylaşıyorum.Size alabileceğiniz en düşük emekli maaşı hakkına resmi bilgi verecektir.

https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/

Emekli maaşınızı burada paylaşım yapan arkadaşlarımızın tam olarak bilmesi veya hesaplaması mümkün değildir.Ancak sizinle paylaşmış olduğum SGK resmi emekli maaşı hesaplama programına verilerinizi girerek emekli maaşınızı siz öğrenebilirsiniz.

Saygılar.

Not: @De-Kont arkadaşımızdan rica edelim ,sizin emekli maaşınızın hesaplamasının daha yakın sonuçlara ulaşılabildiği bir programı sizinle paylaşsın.

Saygılar.
    Konu Bilgi Hazinedir tarafından değiştirilmiştir (18.07-2021 Saat 14:39 ).

Üye
    De-Kont Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    78
    Verilen Beğeniler
    58

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @Bilgi Hazinedir @fenerliyizz

Aşağıdaki linkte maaş hesaplama excell tablosu mevcut (not: 2021 temmuz zamlı hesaplamayı içermez,tabloda çıkan rakama temmuz zam yüzdesine göre kendiniz hesaplayabilirsiniz.)

https://dosya.co/s8af02z5fwjk/4A_eme...lama.xlsx.html

Üye
    34Recep Avatarı

Gerçek Adı
    Recep
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    14

@De-Kont
    Benim maaşı hesaplattım 12 TL hata ile buldu,yani maaşı 12 lira eksik hesapladı,ama sorun değil program çalışıyor,o hata kabul edilebilir ölçüde,yalnız tek sıkıntısı cinsiyet bölümünü boş bırakmak zorunda kaldım,cinsiyet belirtince hesaplamadı sürekli hata verdi.Bu tabloyu paylaştığın için sağol.

Üye
    ÖZGÜR T Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGÜR TOPRAKÇI
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İST/BAHÇELİEVLER
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    6

Merhaba hizmet dökümünü kopyaladım nereye nasıl yapıştıracağım.

Üye
    34Recep Avatarı

Gerçek Adı
    Recep
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    14

@ÖZGÜR T
    Programı açın
    aşağıdaki pembe sütun var onu evete çevirin
    ''Emekli aylığınızı hizmet dökümünüzü kopyalayarak programın hesaplamasını istermisiniz.hayır bunu evet yapın''
    sonra sol en altta ''hizmet dökümü'' bunu tıklayın,açılan sayfaya hizmet dökümünüzü kopyalayın otomatik hesaplar
    sonra yine sol altta ''aylık'' sekmesini tıklayın bu kadar

Üye
    ÖZGÜR T Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGÜR TOPRAKÇI
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İST/BAHÇELİEVLER
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tesekkürler bu program 2.159,32
    sgk sitesi 2.143.67 hesapladı
    bu program aboyu engellilere göre hesaplamış hesap sgk ya göre 15 tl civarı yüksek

2143.67