Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    SaNtOsHa Avatarı

    Üyelik Tarihi
    01.05-2012
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Mesaj
    10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar, 10 yıllık öğretmenim. 8 aydır (19.09.2011'den bu yana) raporluyum artroz tedavisi görüyorum. Öğrenmek istediğim kullanmış olduğum rapor süresinden dolayı malulen emekli ederler mi? Ben malulen değil erken emekliliği düşünüyorum..huzursuzluk içindeyim lütfen yardımcı olur musunuz ? Çok teşekkür ederim..

  2. #2
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.940
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Arkadaşlar, Emekli Sandığına tabi çalışanlar kaç gün rapor kullanabilirler? Arkadaşımızın 8 aydır raporlu olması öğretmenliğe geri dönmesine mani olarak kullanılabilir mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  3. #3
    Üye
    kazazede Avatarı

    Gerçek Adı
    mustafa
    Üyelik Tarihi
    25.04-2010
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Mesaj
    2.309
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    657 sayılı kanuna göre kullanılacak sağlık izin süreleri bellidir.
    Memur Kaç Güne Kadar Hastalık Raporu Alabilir?


    Normal bir memurun yıllık rapor kullanma hakkı kaç gündür?
    Ben daha önceden 20 günlük rapor kullandım. Şimdi heyet raporu almam kanunen doğru mudur?
    Hastalık izni ve raporları konusunda iki temel mevzuata başvurulmaktadır. Bunlardan birisi Memurların Hastalık Raporlarını Verecek Hekim ve Resmi Sağlık Kurulları Hakkında Yönetmeliği diğeri ise Devlet Memurlarının Tedavi Yardımı Ve Cenaze Giderleri Yönetmeliği dir.
    Ayrıca 657 sayılı Kanunun, 105, 106 ve 107. maddelerinde bazı düzenlemelere yer verilmiştir.
    Bu düzenlemeler çerçevesinde şu soruların cevaplarının tüm memurlarca bilinmesi uygun olacaktır.
    1- Tek hekimden bir seferde kaç güne kadar rapor alınabilir?
    2- Alınacak raporun memurun aday ve asil olması ile bir ilgisi var mıdır?
    3- Tek hekimden bir yılda kaç güne kadar rapor alınabilir?
    4- Sağlık kurullarından kaç güne kadar rapor alınabilir?
    5- Alınan tek hekim veya sağlık kurulu raporları sonrasında da iyileşilememesi halinde ikinci rapor nasıl alınır?

    YUKARIDAKİ SORULARIN CEVAPLARI
    TEK HEKİMLER
    1- Tek hekimler bir yıl içerisinde bir seferde en fazla 20 gün rapor verebilir. Bir hekimin tek seferde 21 gün rapor vermesi geçerli olmayacaktır. (Memurların Hastalık Raporlarını Verecek Hekim ve Resmi Sağlık Kurulları HakkındaYönetmeliğin 3/b bendi)
    2- Alınacak raporun asil veya aday memur olmayla bir ilgisi yoktur.
    3- Tek hakim, farklı farklı tarihlerde olmak üzere, en fazla 40 gün rapor verebilir. Burada önemli olan tek seferde 20 günden fazla tek hekim raporu alınmamasıdır. (Memurların Hastalık Raporlarını Verecek Hekim ve Resmi Sağlık Kurulları Hakkında Yönetmeliğin 8. maddesinin ilk fıkrası)
    4- Tek hekimin, en çok süre olan 20 gün istirahat raporu vermelerini müteakip memurun iyileşmemesi halinde, memurun bundan sonraki tedavi ve muayeneleri resmi sağlık kurumlarında yapılmalıdır. (Memurların Hastalık Raporlarını Verecek Hekim ve Resmi Sağlık Kurulları Hakkında Yönetmeliğin 4. maddesinin ilk fıkrası)
    5-Tek hekimden yıl içerisinde 40 günden fazla alınan sağlık raporlarının il sağlık müdürünün belirleyeceği sağlık kurullarınca onaylanması gerekmektedir. (Memurların Hastalık Raporlarını Verecek Hekim ve Resmi Sağlık Kurulları Hakkında Yönetmeliğin 8. maddesinin ilk fıkrası)
    4- Tek hekimden alınan raporlarının 40 günü geçip geçmediğini hekim takip edemez. Bunun takibini memur yapmalıdır. Bu nedenle bir memur bir yılda aldığı rapor günü sayısının 40'ı aşıp aşmadığını kontrol etmeli ve aştığı taktirde, sağlık raporunu il sağlık müdürünün belirleyeceği sağlık kurulunda onaylatmalıdır.

    RESMİ SAĞLIK KURULLARI
    1- On yıla kadar (on yıl dahil) hizmeti olanlara altı aya kadar,
    2- On yıldan fazla hizmeti olanlara oniki aya kadar,
    3-Kanser, verem ve akıl hastalıkları gibi uzun süreli bir tedaviye ihtiyaç gösteren hastalığa yakalananlara onsekiz aya kadar,
    sağlık kurulu raporu vermeleri mümkündür. (657 sayılı Kanunun 105. maddesi)
    Resmi sağlık kurularından alınan rapor üzerine kullanılan izin süresinin sonunda hastalıklarının devam ettiği resmi sağlık kurullarının raporu ile tesbit edilenlerin izinleri bir katına kadar uzatılır. Bu sürelerin sonunda da iyileşmeyen memurlar hakkında emeklilik hükümleri uygulanır. (657 sayılı Kanunun 105. maddesinin 2. fıkrası)
    Hastalık izinlerine ilişkin yayımlanmış görüşler için tıklayınız.
    Hastalık izinlerine ilişkin olarak Devlet Personel Başkanlığının yayımlanmış mütalaalarına bakmak için tıklayınız.
    HAKEM HASTANE OLAYI
    Memurun aldığı tek hekim veya sağlık kurulu raporundan dolayı hakem hastaneye sevk edilip edilemeyeceğine dair ayrıntılı bir değerlendirme için tıklayınız.

    rahatsızlığınıza göre 36 aya kadar heyet raporu kullanabilirsiniz.

  4. #4
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.940
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Yani, istemediğiniz halde kimse sizi zorla emekli edemez...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  5. #5
    Üye
    SaNtOsHa Avatarı

    Üyelik Tarihi
    01.05-2012
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Mesaj
    10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Sayın Oturan Boğa ve sayın Kazazede vermiş olduğunuz bilgiler için minnettarım...Bülent Bey iyi ki varsınız Bu siteye bu büyük aileye mensup olduğum için, sizler var olduğunuz için huzurluyum mutluyum..diyecek söz bulamıyorum...herşey sizinle güzel..kendinize iyi bakın..

  6. #6
    Üye
    senolabi Avatarı

    Gerçek Adı
    şenol
    Üyelik Tarihi
    26.06-2008
    Son Giriş
    03.05-2017
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    127
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    ben hıç aralıksız 17 ay amelıyat sonrası rapor kullandım (saglık kurulu raporu) hastane saglık kurulunun dedıgıne göre 18 ayı astıgı zaman malulen emeklılık kışı isterse yada ıkıncı bır 18 ay rapor alınırsa kurum emeklı edermıs

  7. #7
    Üye
    turkuaz06 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    17.12-2006
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:35
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Mesaj
    1.392
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    bir memurun özürden dolayı değil de,malulen emekli olmasının avantajları nelerdir.

    bir kamu kurumunda memurum.16 yıl,ve %55 raporum var.normalde 15 yılda emekli olabiliyorum.rapor oranını %60 yaparsam malulen emekli olabilir miyim ve bana avantajları nelerdir.

  8. #8
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.940
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Evet, öngörülen süreyi aşmadığı sürece kimse kimseyi emekli edemez, demek daha dorğu...


    Bir gün bile erken emekli olma imkanı varsa, olmak lazım. Erkenden emekli maaşını almaktan daha avantajlı hiç bir şey yoktur.

    Sizin açısnızdan erken Yaşlılık emekliliği ile Malulen emeklilik arasında bir fark yok. En erken ne zaman emekli olabiliyorsanız, olun bence.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  9. #9
    Üye
    SaNtOsHa Avatarı

    Üyelik Tarihi
    01.05-2012
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Mesaj
    10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Merhaba arkadaşlar,
    Geçen hafta uzun uğraşlar sonucu güzel haberi aldım. Daha önce yanlış tabloya (4.1) göre değerlendirilen %40 lık raporum geri dönmüştü. Tekrar heyete girdim ve bu sefer (3.4 e göre) % 60 verildi. Aradan kısa bir zaman geçmeden Bülent Bey'in verdiği numarayı aradım çok kibar ve ilgili bir şekilde vergi indirimimin %60 ve ikinci dereceden onaylandığını söylediler..Yani her şey çok çabuk ve sorunsuz bir şekilde çözümlendi..şimdi vergi indiriminin maaşa yansıtılmasını bekliyorum...Site sahiplerine, Bülent Bey'e, beni aydınlatan herkese çok teşekkür ederim..

  10. #10
    Üye
    kalpsizsevgilim Avatarı

    Gerçek Adı
    kalpsizsevgilim
    Üyelik Tarihi
    11.10-2007
    Son Giriş
    07.05-2017
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Mesaj
    407
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    darısıda bizim basimiza inş...

    tabiki bu sitenin cok faydası oluyo !!

    tesekkür lede olmuyo gelmiş gecmisinede bület beyin fatiha okumak lazim

    allah hepsininde sitedeki arkadaslarımında ölmüşlerine rahmet etsin !!

  11. #11
    Üye
    SaNtOsHa Avatarı

    Üyelik Tarihi
    01.05-2012
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Mesaj
    10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aminnn..darısı tüm arkadaşların başına inşallah...Doğru söylüyorsunuz...teşekkür kelimesi az...burada bulunan tüm arkadaşlar birbirini tanıyan ya da tanımayan uzak da olsak birbirimizden yüreklerimiz gönüllerimiz bir..engelliler.biz sitesindeki tüm güzel insanlara gönül dolusu sevgiler saygılar...esen kalın..