Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 92 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erkan akbaş Avatarı

Gerçek Adı
    erkan akbaş
    Son Giriş
    11.06-2013
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bülent bey biz engelliler bu bağkurdaki sorumsuz insanları yola getirmek için neler yapabiliriz?

Üye
    NEVZAT55 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2015
    Saat
    11:31
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

savcılığa suç duyurusu yapılabilir.nede olsa kanunlara aykırı işlem yapılıyor.kanunsuz işler yapan ceza çekiyorsa onlarında çekmesi şart hukuk devleti böyle işler.tabi adalet varsa
    ben yaptım sonucu beklemekten başka işim yok.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Hem BİMER'e hem de valiliğe idari soruşturma için şikayette bulunmak lazım. Hep derim: biri bana çektiriyorsa, ben de ona çektiririm.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    erkan akbaş Avatarı

Gerçek Adı
    erkan akbaş
    Son Giriş
    11.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey ben yarın bağkura emeklilikiçin baş vuracağımbana bu yolda yardımcı olursanız sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Şu yazıyı mutlaka yanınızda götürün giderken: http://www.engelliler.biz/forum/emek...ml#post1041613
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nezat kardes bıraz ezberı konusuyor bagkurluların malulen emeklı olma sansları 1000 de sıfır 4 a lılarında oyle bugun sgk da maluluk bırımınde zmanıyla tartıstım bırısı ıcın gıtmıstım sunu ıyı bılıcekmısızkı devletın yasassı gecerlı degılmıs sgk nın yasası gecerlımıs adam dıyorkı malululen emeklı olmak ıcın kanser hastası yada bır elı bır ayagı olmamsı gerekıyormus ılkkez %40 ıle ıse gırıp sonradan hastalık yada meslek hastalıgı hastalıkdan dolayı sakatlık oranı %100 de olsa malulen emeklı olamazmıs adamın ıkı ayagı yok ellerı saglam bedenın 3/2 nı kaybetmıs olmuyormus bana dıyor bedenın 3/2 sını kaybetmesı lazım dıyor ya ben cahılım yasları bılmıyorum yada onlar cahıl buradakı yonetıcılerde verdıklerı bılgıyle ınsanları yanıltıyor alı tezezelın ve devletın verdıgı verılerı ıncelıdıgımde sgk ya yanlıs yapıyor arkadslar almıs oldugunuz raporlar maluluk ıcın degıl sadece erken emeklı olmak ıcın lazım oluyormus bırde ıse kolay gırmek ıcın emeklılıgınızı unutun gununuze doldurmak ıcın bekleyın

Üye
    erkan akbaş Avatarı

Gerçek Adı
    erkan akbaş
    Son Giriş
    11.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben doğuştan engelliyim yüzde 70 rapor ile 15 yıl bağkurluluğum doldu sizin yazıda bundan basetmiyor bülent bey

Üye
    NEVZAT55 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fulya35;

sen daha çok beklersin bu kafayla adamlar mevkilerini kullanarak hakkımızı gasp ediyor biz uyuyalımmı .3senedir uğraşıyorum bunlarla 300 senede olsa yılmadan yıkılmadan. uğraşaçağım.son care samsun cumhuriyet meydanında ölüm oruçuna başlayaçam.

Üye
    erkan akbaş Avatarı

Gerçek Adı
    erkan akbaş
    Son Giriş
    11.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün sakarya sgk ya gittim bana dedikleri senin 15 yılda emekli olman mümkün değil.kitabı açıyor okuduğu % 40 49 arası 18 yıl, % 50 59 arası 16 yıl.bende diyorumki benim elimdeki rapor şuanda % 70.buduruma göre ben 15 yıl ve 3920 güne tabiyim.oda diyorki bağkurda böyle birşey yok.ben böyle bişey olduğunu iddia ediyorum adam tekrar hayır olamazsın diyor.bende diyorumki 5510 sayılı kanunun 28 maddesine göre sigortalı başlangıç tarihinden önce malul sayılmayı gerektirecek düzeyde hastalık ve arızası bulunan sigortalılar yaşları ne olursa olsun % 60 ve üzeri raporu bulunan sigortalılar 15 yılda emekli olur.adam benimle başa çıkamıyor.şefim izinde deyip pazartesi günü tekrar gelmemi istedi.ben buna göre ben nasıl bir yol izlemeliyim?ne tür bir evrak ve dilekçe götürmeliyim?bana yardım edermisiniz?harkese saygılar...

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nevzat neyı beklıyecegım daha olan ortada sgk a yapmak ıstemıyor sen 4/a ya gore emeklılık verılerını vermıssın sgk ıle bagkur ayrı degerlendırılır kafana gore yasa yapyorsun bagkurluların malululen emeklı olma sansı yok vergı ındırım gerekmıyor sakatlık raporlarıyla prım gun yılı bakılır 4/a sıstemıne gore malulen emeklılık cok zor bılhassa engellılerın emeklılıgı cok zor

Üye
    NEVZAT55 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fulya,
    türkiye hukuk devleti bazıları yamuk yapıyor diye bu deyişmez .engellileri yıldırmak istiyorlar.ben kendi adıma bıkmadan,yılmadan devam edeçem.yasada her şey açık açık yazıyor.bunun yorumu bile yapılmaz.

erkan akbaş;
    aynı işden dolayı bende üç senedir uğraşıyordum.en sonunda müdüre cıkıp suç duyurusunda bulunacağımı söyledim dosyalarımı ankaraya yolladılar.sonucu bekliyorum.sende öyle yap suç duyurusu kozunu kollan olmasada suç duyurusunda bulun.

Üye
    erkan akbaş Avatarı

Gerçek Adı
    erkan akbaş
    Son Giriş
    11.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana dediyi 40 59 arası sakatlıktan sevk olur diyor ben kabul etmedim 15 yıl 3920 gün den sevket dedim ama sevk etmedi pazartesi gidince nsıl bir başvuru yapayım orada sevk ederlerise hangi şıkları işaretlemeliler

Üye
    erkan akbaş Avatarı

Gerçek Adı
    erkan akbaş
    Son Giriş
    11.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ana dediyi 40 59 arası sakatlıktan sevk olur diyor ben kabul etmedim 15 yıl 3920 gün den sevket dedim ama sevk etmedi pazartesi gidince nsıl bir başvuru yapayım orada sevk ederlerise hangi şıkları işaretlemeliler

Üye
    NEVZAT55 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sakatlıktan olursan çalışa bilirsin hem aylığını hemde emeklilik paranı alırsın.malülen olursan çalışamazsın terşih senin ,çalışmak istiyorsan yaşlılık emekliliği iste bence bu daha iyi ama sen iyi düşün

Üye
    erkan akbaş Avatarı

Gerçek Adı
    erkan akbaş
    Son Giriş
    11.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    zaten benimki yaşlılıkran olması lazımişe başlamadan önce malul derecede hastalık ve arzası bulunan sigortalılar 15 yılda emekli olur şimdi bu malulenmi yaşlılık emeklisimi

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon