Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mceyhan Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET CEYHAN YAŞAR
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese selamlar ben özel bir şirkette engelli kadrosunda çalışmaktayım eylül ayından işi kendi isteğim ile bırakarak okul servis şöförlüğü yapacagım.kendime minibüs alacağım fakat ticari olduğu için kendi adıma alırsam aracı otomatik bağkurlu olacağım engellilerin erken emekklilik hakkından faydalanamıyacağım diye korkuyorum birde eşimin adına alsam ben kendimi şöför olarak göstersem şirkette ssk lı olarak (engelli kadrosunda) çalışabilirmiyim.

Engelli kadrosunda kendimi göstermek için vergi dairesinede tekrar bildirip sağlık raporu almama gerek var mı vergi indirim oranım değişecek mi ?

Engelli kadrosunda çalışmak ssk ödemek için sirketin belli bir kişi çalıştırma şartı varmı yoksa farketmeden 2 kişi bile olsa engelli ssk lı başvurulabilirmi ?

Son olarak engelli sigortalılar ssk ya ne kadar prim ödüyorlar tl olarak . Teşekkürler..

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Mehmet bey,
    Siz işitme engellisiniz nasıl servis ii yapmak istiyorsunuz imkansız bir şey isetediğiniz.

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 ekim 2008 sonrası 3,5 seneyi geçmeyen bagkurlu çalışma ssk dan emekli olmaya engel degildir.

Üye
    mceyhan Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET CEYHAN YAŞAR
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilker bey ben %43 engelliyim işitme cihazım ile satış yapabiliyorsam servis işi de yapabilirim benim size sormak istediğim şu şöför olarak değilde başka bir iş yerinde çaışıyor gözüksem engellilerin erken emekliliğinden yaralanabilirmiyim birde benim durduğum yer çok küçük ilker bey en uzak mesafa 9 km merak etmeyen bide serviste bayan personel var siz bana bi yol gösteririseniz sevineceğim şöför olarak sigortamı yatırmıyayım o zaman başka bi iş kolundan yatırsam ssk mı olur mu mesela otodöşöme dükkanımız var orada çalışıyor gözükebilirmiyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Dilediğiniz yerde dilediğiniz şekilde sigortalı olabilirsiniz. Döşeme dükkanında sigortalı olabilirsiniz...

Son 2520 primin fazlası hangi statüde ise, emekliliğiniz o statüde gerçekleşir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...