Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 52 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mustafaay75 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    17:32
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben 2012 de aldım kardeş sürekli ibaresi var.yani yenilet miyorum tip1 benimki insulin kullanıyorum yüzde 30 ona verdiler yüzde 10 astım yüzde 10 tansiyon olmak üzere toplamda yuzde elli.askerlikten muafım bende 26 yıldır var ve o günden beri insılin kullanmaktayım.sizin sadece sekerden mi verdiler.

Üye
    erkuttok Avatarı

Son Giriş
    13.02-2016
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    Kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@mustafaay75 bende 14 yıllı diyabetliyim, 14 yıldır insülin kullanıyorum, askerden muafım bende. diyabet + nörolojiden aldım 2 yıldır hep 1 yıl süreli veriyorlar. Seneye yine yenileteceğim. Genelde sürekli vermiyorlarda merak ettim o yüzden sordum.

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    0

@erkuttok
    İşin içinde nöroloji olduğu için süreli veriliyor olabilir.
    @mustafaay75
    Verdiğiniz oranların toplamı balthazard formülüne göre %43 yapar

Üye
    mustafaay75 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

eyüpbey normali yüzde atmış düşünce 50 olarak geçiyor.ben rakamları düşülmüş halde yazmıştım.

bülent abi yine acil yardımına ihtiyacım var.diğer sigortalarım devam ederken şirketten 03.08.2015 de girişim yapıldı sigortacı istediğin gün keseriz ssk nı dedi.bugün ben vergi indirimine müracatımı yaptım fakat sonuçlanması1.5-2 ayı bulur dediler abi.dedim ki bu süre zarfında sigortamı keserlerse yine alacak mıyım indirimi dediğimde alamazsın oz aman yeni baslayacağın yerden tekrar en bastan baslarsın dediler.abi bana 10 gün sigortalı olmanda sakınca yok demiştin peki ben bu kalan 1-2 ay mesafede ne yapmam gerekiyor.kesilse sigortam olmuyor devam etse sıkıntı.bir yol gösterebilirmisin acil. ssk girişimi zorunlu ssk kapsamında yatırdılar bu arada.cevabını bekliyorum abi.tesekkürler

Üye
    erkuttok Avatarı

Son Giriş
    13.02-2016
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    Kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@earibagi nörolojiyle alakası yok bence. nöroloji de diyabetle ilgili benim. diyabetik nöripatiden aldım. ayrıca şekerden direk %40 aldım şekerim yuksek seyrettiği icin. raporda kronik hastalık diyor ama 2 yıldır sureli alıyorum. bir arkadasimda ayni sekilde sureli aldı

Üye
    mustafaay75 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi yine acil yardımına ihtiyacım var.diğer sigortalarım devam ederken şirketten 03.08.2015 de girişim yapıldı sigortacı istediğin gün keseriz ssk nı dedi.bugün ben vergi indirimine müracatımı yaptım fakat sonuçlanması1.5-2 ayı bulur dediler abi.dedim ki bu süre zarfında sigortamı keserlerse yine alacak mıyım indirimi dediğimde alamazsın oz aman yeni baslayacağın yerden tekrar en bastan baslarsın dediler.abi bana 10 gün sigortalı olmanda sakınca yok demiştin peki ben bu kalan 1-2 ay mesafede ne yapmam gerekiyor.kesilse sigortam olmuyor devam etse sıkıntı.bir yol gösterebilirmisin acil. ssk girişimi zorunlu ssk kapsamında yatırdılar bu arada.cevabını bekliyorum abi.tesekkürler

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@mustafaay75
    Vergi indirimi başvurusundan 3-5 gün, bir hafta sonra sigortanızın sonlanması bir engel teşkil etmemesi lazım.

Üye
    mustafaay75 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

özellikle sordum ufuk bey işyerine yazınız gidene kadar o işyerinde sigortalı olmak zorundasın dediler.

Bülent bey günaydın.abi bir şey daha sormak istiyorum 2 aydır sag dizimde bir ağrı vardı dr.gittim mr.istedis onuçta meniskus yırtığı çıktı.bugün fizik tedaviye baslayacağım ve 21 gün devam edecek bu süre zarfında raporlu olmam da sakınca varmı.istiraha timi yaparsam rapor parası alırken sıkıntı yasarmıyım.rapor girişini görevli olduğum apartman laradan vereceğim.yeni giriş yaptırdığım şirketenden olmaz diye tahmin ediyorum.bir yerde istirahatli olurken diğer işyerinde çalışırsam ne olur.bu son ikisorumadana cevap atarsan çok seviririm.özellikle ilk soruma.tesekkürler

Üye
    mustafaay75 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    mustafaay75 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ufuk bey merhaba.size bir sorum olacak ayın 7 sinde 10 günlük istirahat raporu yazıldı 17sinde kontrol vardı tekrar 17 sinden 27 sine kadar bi on gün daha yazıldı rapor.işverenim internet ortamında bunu nasıl bildirecek 10 günü bir ikinci on günü birmi yoksa 20 gün den sonramı bildirecek arada boşgün yok yalnız. teşekkürler

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    0

İşveren aylık bildirge verirken,yada internetten e bildirge girerken seni 20 gün gün raporlu olarak bildirecek
    Sende 0 20 günlük ücreti ssk dan alacaksın

Üye
    mustafaay75 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Tesekkur ederim eyup bey kimisi dedi ilk1o gunu bir diger 10 gunu ayri ayri bildirecek kimi dedi raporun tum bitince 5 gun icinde bildirilecek o yuzden celiskide kaldim.

Üye
    mustafaay75 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Iyi aksamlar ufuk bey.11.ayın basında emeklilik için dilekçe vercem fakat nasıl bir yol izleyeceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz.müracatım sırasında ssk mı kestirmem gerekiyormu dilekçemi nereye vermem gerekiyor yanımda bulunması gereken evraklar neler bilgi vere bilirmi siniz lütfen.tesekkürler.

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    0

Emeklilik dilekçenizi verdiğinizde işyeriniz ile ilişiğinizin kesilmiş olması gerekir.
    Evrak olarak sadece tahsis talep formu doldurup götüreceksiniz.
    Başka bir evrak istemiyorlar.

Üye
    mustafaay75 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok tesekkür ederim verdiğiniz bilgiler için eyüp bey.iyi aksamlar.

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon