Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 52 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Fark etmez

Üye
    mustafaay75 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    17:32
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey tekrar merhabalar ben bugün sıradan bir ssk danışmanıyla tanıştım benim vergi indirimi alsam bile erken emekli olamayacağımı söyledi.çünkü vergi indirimi alabilmem için askerliğimi yapmam askerlikten sonra hasta olmam gerekiyormus ancak yuzde 60 ı geçerek malulen emekli olursun dedi.böyle bişey varmı?tesekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Verdiği bilgilerin hangilerini düzelteyim bilemedim; tümü yanlış. Bu başlıkta size verdiğimiz bilgilere güvenebilirsiniz.

Üye
    mustafaay75 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ediyorum pek inandırıcı gelmedi zaten de emin olmak istedim.çok tesekkürler bülent bey

Üye
    mustafaay75 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

iyi aksamlar bülent bey.benim 11.ayda yüzde 50 raporumla emeklilik sürem doluyor.bana emekli olabilmem için (apartman görevlisiyim ve vergi indiriminden faydalanamıyorum) kısa süreliğine kapıcılık değil normal bir işte çalışmanız lazım oradan vergi indirimini alabilirsiniz demiştiniz.

şunu sormak istiyorum vergi indirimi için baska bir işyerin egirişim yapılırken engelli personel sınıfında mı yoksa herkes gibi normal işçi sınıfın da mı baslamam lazım.

cevap verebilirseniz bu soruma da çok sevinirim.tesekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

@mustafaay75 hiç fark etmez

Üye
    ism_77 Avatarı

Son Giriş
    04.07-2015
    Saat
    00:46
    Yaşadığı Yer
    YALOVA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@mustafaay75

mustafa bey siz bakmayın o sgk nın kıymetli memurlarına bülent beyin de dediği gibi çalışır görünürken vergi indirimi başvurusunda bulunun(maliye aracılığı ile) gelen evrakın bir nüshasını SGK YA gösterip emekli olabilir yazısı isteyin orada yaşlılık emekliliğimi yoksa malül mü olduğu belli olacak tır saygılar

Üye
    mustafaay75 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

iyi aksamlar bulent bey.ben 01/11/2015 te 18 yılımı dolduruyorum.kapıcılıktan vergi indirimi alamadığım için 9.ayda apartmandan sigortamı kesmelerini normal bir şirkete geçerek sigorta baslattırıp vergi indirimine müracat etmek istiyorum.fakat yöneticim o kadar tedirginki sigortayı durdurmak yerine benden istifa etmemi ve tazminatımı ödeyeceğini söylüyor.sizce istifa dilekçesi vermem de bi rsakınca olurmu tazminat almama engel bir durumla karsılasabilirmiyim.ne yapmam gerektiği hakkında detaylı bir bilg iverebilirseniz çok sevinirim.işegiriş tarihim 01/11/1997 o tarihten beri aynı işyerindeyim.iyi aksamlar.
    yada apartmanlardan yatan sigortamı kestirmeden bir şirkettede sigorta baslatıp vergi indirimine buradan müracat edebilirmiyim.

Bülent Bey iyibayramlar son soruma cevap verebilecekmisiniz.Lakin pazartesine kadar vaktim var.yöneticim tatile gidecek ve bir sonuç istiyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

@mustafaay75

Aman ha, sakın istifa dilekçesi vermeyin. Aksi halde tüm haklarınızdan vaz geçmiş olursunuz.

Bina görevlisi olarak devam ederken aynı anda başka bir işyerinde de çalışan olarak sigortalı olabilirsiniz. Aynı anda iki yerde sigortalı olmanın yasal bir sakıncası yok. Sadece, eğer bina görevlisi olarak başladığınızda bir sözleşme imzaladıysanız, o sözleşmede mesai saatlerine dair bir detay varsa, olası bir ikinci sigortalılık hali o saatleri dikkate alarak olsun. Yönetici "buradaki işini aksatıyor" diye sıkıntı çıkartmasın.

Üye
    mustafaay75 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

peki Bülent bey asıl kalmış olduğum apartman da herhang ibir sözleşmem bulunmuyor 30 gün tam sigorta yatırıyorlar yarım maaş ödüyorlar(525 tl) bana fakat tam maaş alıyormuş gibi imza atıyorum.
    bir de buranın dışında ayrıca 5 apartmana daha dıştan hizmet ediyorum ve bunların toplamı 34 gün olmak üzere sigorta yatırıyorlar.yani ayda 64 gün sigortam görünüyor bu gün olarak 30 gün sayılıyormuş sadece emekli maaşıma etkisi oluyormuş duyduğuma göre.

tüm bu şartlar altında yine başka bir yereden (şirketten) sigorta yaptırıp vergi indirimine müracat edebilirmiyim.
    bu şirkette 25 günlük bir giriş yaparız diyor bu sefer bir ay içinde 64+25=89 gün sigorta görünmesi sıkıntı yaratırmı.

birde raporum yüzde 50 askerlikten muafım.vergi dairesi yeniden hastaneye sevk edermi yoksa doğrudan raporuma bakıp vergi indirimimi verirlermi?

size beni aydınlattığınız için çok teşekkür ediyorum.tekrardan iyi bayramlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

@mustafaay75

10 gün sigortalı olmanızda sakınca yok. Maksat o esnada vergi indirimine başvurabilmek. Başvuru sonrası işten çıkışınızın olmasının hiç bir mahsuru yok.

Yakın zamanda alınan rapor varsa vergi dairesi kabul eder.

Üye
    mustafaay75 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi günaydın.abi benim dün bir şirketten ssk girişim yapıldı.(on gün deilde sen istediğinde kapatalım ded imuhasebeci)
    bugun yarın hemen vergi dairesine müracatımda sıkıntı olurmu.derlermi dün girişi yapılmış bugün vergi indiriminemüracat etmiş.yoksa önümüzdeki pazartesin ibekleyeyim mi.
    birde diyelim bu on gün içinde işler uzadıa lamadım vergi indirimini.10 gün sonra şirkettedeki ssk mı durdurup önümüzdeki ay yeniden mi bir on günlük ssk girişiyapılacakmüracatımı tekrar o aradamı sürdürcem.. muhasebecide bu konuda pek bilgi sahibi değil.ne dersem onu yapacak hanımefendi.

ABİ BİRDE ŞİMDİDİKKATİMİ ÇEKTİ BENİM RAPORDA RAPOR KULLANIM AMACI ÖZÜRLÜ KİMLİĞİ İÇİN DEĞERLENDİRİLMESİ YAZIYOR BU EMEKLİLİK İÇİ N UYGUNMU PEKİ .RAPORUM SÜREKLİ SEÇİLİ YILLIK DEĞİL.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@mustafaay75

Vergi indirimine başvurmak için beklenilmesi gereken bir süre yok, istediğiniz zaman başvurabilirsiniz.
    Başvuru işlemlerini tamamladıktan 3-5 gün bir hafta gibi bir süre sonra sigortanızı sonlandırabilirsiniz, daha sonra giriş yapmanız da gerekmez.
    Yalnız vergi indiriminiz o işyerine geleceğinden ara sıra yoklayınız.

Raporunuz yürürlükteki son yönetmeliğe göre alınmış olduğundan geçerlidir, değerlendirme konusu fark etmez.

Üye
    mustafaay75 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

çok tesekkür ederim ufukbey.ilginizden dolayı .saygılar

Üye
    erkuttok Avatarı

Son Giriş
    13.02-2016
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    Kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mustafaay75 bende diyabetliyim. Raporunuz süreli mi süresiz mi onu merak ettim. Ben yeniletmek zorunda kalıyorumda.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon