Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bugün hangi oranda rapor olduğu mühim değil, mühim olan malulen emeklilik talebinde bulunduğunuz tarihteki durumunuz
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    daylah Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba; 2005 yılı 8. ay ssk giriş 2010 yılı 7. ay normal statüde memurluk başlangıcı. 3 sene memurluk var .2009 yılında alınmış % 46 raporum var bu şartlarda emeklilik tarihim ne zaman olur Teşekkürler. Bana uyan emeklilik tablosunu gönderir misiniz.

Merhaba ;memurlukta malulen emeklilikte illa uzun süreli rapor kullanmak gerekiyor mu?

Merhaba :Bülent Bey ,Ben malulen emeklilik değil engelli emekliliğinden bahsediyorum zira anladığım kadarıyla malulen emeklilikle engelli emekliliği arasında fazla bir fark yok. Zahmet olmasa engelli emekliliği için bana uyan emeklilik tablosunu gönderir misiniz?

Merhaba ;memurluğa normal statüde başlayan ve başlamadan önce raporu olan memurların emeklilik tablosunu gönderir misiniz? forumda gördüğüm tablo benim içinde geçerli mi? .bir kişiye kademeli emeklilik tablosuna göre emekliliği belli olur denmiş forumda.Teşekkürler bahsettiğim tablo bu.Bu emeklilik tablosuna göre erken emekliliğim belli olur mu

2008 sonrasi - 2005 SGK giriş. 2010 normal statüde memurluk ve % 46 rapor ile emekliliğim..?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Evet, emeklilk için yukarıda aktardığınız tabloya tabi olacaksınız.

Bir tartışma: http://www.engelliler.biz/forum/emek...mekliligi.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    daylah Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba Bülent Bey: benim hastalık başlangıcım 2001 sigorta girişim 2005 ; %46 raporum ise 2009 tarihli bu durumda malulen emeklilik talebinde buluna bilirmiyim? zira ilk defa sigortalı olduğu tarihte malul durumda olmamak kuralı var ? Allah rızası için açıklarmısınız ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Evet, yasa der ki, "sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce sigortalının çalışma gücünün % 60'ını veya vazifesini yapamayacak derecede meslekte kazanma gücünü kaybettiği önceden veya sonradan tespit edilirse, sigortalı bu hastalık veya engelliliği sebebiyle malûllük aylığından yararlanamaz. "
    Bir başka deyişle, ilk sigortalı olduğunda % 59 işgücü kaybı varken "bugün" % 60 ve üzeri işgücü kaybı ile maluliyet cetveli'ne göre malul durumda ise kişi, kanun o kişinin malulen emekli olabileceğini söylüyor.
    AMA SGK bunu uygulamıyor!

Malulen emekliliğe başvurduğunuzda SGK sizi "bu hastalık ilk sigortalı olduğunuzda da vardı, o nedenle malulen emekli olamazsınız" diye reddettiğinde, hemen dava açmalısınız: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

Üye
    daylah Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Bülent Bey ; malulen emeklilik tarihi geldiğinde ben nasıl bir yol izlemeliyim? önce maluliyet tespiti yaptırmak gerekmiyor mu? Malum memur olarak çalışıyorum işimden olmak istemiyorum malulen emekli olamadığımda. Bu süreci açıklar mısınız?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Memur olduğunuz için malulen emeklilik talebiyle kurumunuza başvuracaksınız, onlar sizi SGK eliyle hastaneye sevk edecek. Oradan verilecek rapor SGK tarafından onandığında kurumunuz size "malulen emeklili olabilirsiniz" diyecek...
    Yani önce işten ayrılmanız söz konusu değil.

Üye
    daylah Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Bülent bey ; Ben memur olarak çalışıyorum. Emekli sandığından malulen emekli olabilmek için 10 yıl hizmet şartı gerekiyor. ssk dan ise 10 yıllık sigortalılık süresi ve 1800 prim günü gerekiyor. Şimdi ben memurken ssk dan malulen emeklilik hakkından yararlanabilir miyim? yani 2 sene sonra kurumuma ssk dan malullük hakkından yararlanabilmek için başvurabilir miyim? istifa etmeden cevaplarsanız sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Memurken ssk statüsünde malulen emeklilik için başvuru yapabileceğinizi sanmıyorum.

Üye
    daylah Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Bülent Bey ;Bunu en iyi nerden öğrenebilirim SGK dan mı?

_________
    merhabalar , memurken ssk dan malulen emekliliğe başvurulamaz.170 dan öğrendim merak eden arkadaşlara

_________
    Merhaba Bülent Bey ; memurken ssk dan malulen emeklilik talebinde bulunamıyoruz .Bunu biliyoruz sormak istediğim şey memurken önce malullük tespiti yaptırıp istifadan sonra ssk dan emekliliğe başvurmak doğru olurmu? sonuç alabilir miyiz? teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bana olabilirmiş gibi geliyor.

Üye
    daylah Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar;2005 ssk giriş % 52 rapor oranıyla memurluktan emeklilik tarihim ne olur? Ayrıca memurluğa başlamadan önce alınmış % 46 raporum var son aldığım rapor oranım % 52 .Cevaplarsanız sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

SSK prim gününüz emekli sandığı hizmet sürenize eklenecek. O süre memurluğa başlangıç tarihiniz sayılacak ve onun üzerinden yukarıdaki tabloda yazdığı şekilde emeklilik kriterleriniz belli olacak

Üye
    daylah Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar 1800 günüm dolmak üzere 10 yıllık sigortalık süresinin dolmasına 1,5 sene var .memurum fakat ssk dan malulen emekliliğe başvurmak istiyorum .çalışmakta çok ama çok zorlanıyorum. çalışamaz raporu alıp malulen emekliliğe başvurmak istiyorum.şuan da şizofren +göz den % 52 oranında raporum var .benimle benzer pozisyonda olan birisi yardımcı olabilir mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    maluliyet cetveli'Ne göre malul sayılabilmek gerekir ki malulen emeklilik onansın Ahmet: http://www.engelliler.biz/forum/emek...ml#post1376425

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon