Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serdare Avatarı

Son Giriş
    11.11-2008
    Saat
    22:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın arkadaşlar, benim sigorta başlangıç tarihim 1985.
    2005 te malulen emeklilik için baş vurdum. 2001 de hastalığım başladı
    herşeyimin uygun olmasına rağmen emekliliğimi kabul etmetmediler.
    3600 günle emekli olacağıma dair bir yazı geldi.
    2003-2005 yılları arasında fiili çalıştım. 2006 .dan beride isteğe bağlı ödemekteyim.
    bir tanıdığımın ikazı üzerine buğün itiraz dilekcesi verdim cünki rahatsızlık tarihimi bahane ederek kabul etmemişlerdi emekliliğimi oysaki başlangıç tarihim 1985 hastalık tarihim 2001 ..

sizce nasıl bir sonuç alırım? tekrar reddinde ne yapmam gerekir? bana rapor hakkında bilgi vermediler ama raporuma itirazda etmediler.
    eger hata yaptıklarını kabul edip emekliliğimi onaylar iseler
    geçmiş döneme ait hak ettiğim maaşı toplu alma olanağım olabilir mi ?

rapor tarihim 2005 yani 2005 den sonraki aylıkları toplu ala bilir miyim?
    şuan 2800 gün pirim ödenmişliğim mevcut eğer geçmiş döneme ait ödeme yapmazlarsa dava aca bilirmiyim
    biliyorum çok sordum ..
    birde maaş hakkında bilgilendirirseniz beni cok mutlu edersiniz

sayğılarımla serdare

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Geçmişe dönük olarak maaş alabilmeniz bence mümkün değil. Yasal itiraz süresini geçirmişsiniz...
    Bugün %60 ve üzerinde işgücü kaybınız varsa, malulen emeklilik için başvurun derim. Yazdığınız üzere, ilk sigortalı olduğunuzda maluliyet derecesinde (ani %60) işgücü kaybınız yok, ama bugün %60 işgücü kaybınız varsa, ve en az 1800 gün de prime sahipseniz, malulen emekliliğnizin gerçekleşmemesi için bir neden göremiyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    serdare Avatarı

Son Giriş
    11.11-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam yanlız bana ssk dan raporu vermediler söylemiyorlarmış zaten
    ama bana gelen yazıda sadece işe başlamadan önce rahatsızlığınız olduğu için 3600 günü doldurmanız gerekiyor yazıyordu ??

ilk yazdıklarımı bir daha gözden gecirip ayrıntlı bir cevap bekliyorum
    şimdiden teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Yapmış olduğunuz başvurunun "işe başlamadan önce rahatsızlığınız olduğu için 3600 günü doldurmanız gerekiyor" gerekçesi ile reddedilmesi yasal değil. O red kararını aldığınızda konuyu mahkemeye taşısanız bence yüzde yüz kazanırdınız. Ama taşımamışsınız. Yasal itiraz süresi de geçmiş. Dolayısıyla bundan sonra o red kararına itiraz edemezsini. Dilerseniz bir avukata danışın bu itiraz süresini...

Eğer bugün malulen emeklik için başvurursanız, hiç bir sorunla karşılaşmadan malulen emekli olacağınızı düşünüyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    serdare Avatarı

Son Giriş
    11.11-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam allah razı olsun umarım emekli olurum tek yapdığın maaş olmuş sen onuda yazarsın !!!

bunlar sana yaradandan dönecek merak etme herşey o güzel gönlünce

olsun allaha emanet ol tekrar allah razı olsun

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sayın bülent küçükaslan namı deger oturanboğa...bildiğiniz üzre benimde malulen emeklilik başvurum rededilmişti.ve sayenizde itiraz dilekçesi yazdım.bu konuda cevaplarınızı okurken arkadaşa yasal itiraz süresini geçmişsiniz demişsiniz.benim merak ettiğim bu yasal itiraz süresi ne kadar?saygılar