Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    enigma4604 Avatarı

Gerçek Adı
    İSMAİL
    Son Giriş
    01.06-2012
    Saat
    21:53
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar. adım ismail. A S hasyasıyım.hemen hemen 10 yıldıldır bu rahatsızlığı çekiyorum . belimde öne doğru eğrilik ve sola doğru belirgin bir çekme var. ayrıca sağ kürek kemiğimde kamburluk oluştu. belimdeki hareketlilik ise sıfır. kalçalarımda omuzlarda boynumda fazlaca tutulmalar var. sigorta yılım ve günlerim yeterli. izmir sgk sevk ettiği hastnede maluliyet için başvurdum. BÜTÜN MUAYENE BULGULARIM BÖLGE SAĞLIK KURULUNA GİTTİ. bölge sağlık kurulu tekrardan EGE ÜNİV sevk etti. ordaki uzman fizyoterapistin muayenesine göre yüzde doksan ege den raporu alabilirmişim. sizce malulen emekli olma ihtimalim nedir? cvp verirseniz svnrim.

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

%60 üzeri çalışma gücü3/2 kayıp varsa emekli olursun bende ankılozan spondilit hastasıyım malülen emekliyim ankaradan 1kere döndü 2cide kabul ettiler seninki baya ileri primindoluysa büyük ihtimal olursun allah şifalar versin bizim gibi hastaların calışması çok zor ve acılı inşallah olumlu sonuç alırsın

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

EGE ÜNV. müracaatınızı yapın alacağınız raporu Ankara'ya geri gönderin büyük ihtimal ile emekli olursunuz.Şimdiden emekliliğiniz hayırlı olsun.

Üye
    enigma4604 Avatarı

Gerçek Adı
    İSMAİL
    Son Giriş
    01.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

prim ve gün olarak sorunum yok. 1994 ssk girişi ve 4353 günüm var. sizede çok geçmiş olsun. peki sizin rahatsızlığınız ne aşamada?benimkine göre daha hafif sanırım. peki ne kadar bi maaş bağlanmakta

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

maaş sizin yatan primlere göre hesaplanıyor onun için net birşey söylenemez askariden yatmışsa endüşük 710 750civarı birşey olur ama yüksek yattı ise ma aş yüksek olur

Üye
    herkul_03 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    04:30
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Uğur Bey,
    Ben de AS hastasıyım. Raporunuzun ilkinde Ankara'dan döndüğünü, ikincisinde onaylandığını yazmışsınız. İlkinde dönme sebebi neydi acaba?
    Benim raporum da Ankaradan döndü; Vertebral hareket kısıtlılığı oranı ve vertebral grafi istediler. Bu hafta sonuna kadar inşallah yaptırıp yollayacağım.
    Sizin rapor dönme sebebi neydi ve nasıl yol aldınız?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benimkinin dönme sebebi şaibe olmasın diye ilki bakırköy devlete idi iknciyi, bakır köy osmaniyedeki hastaneye yönlendirdiler birde hareket ölcümlerinin netyazılması için hertarafı metreyle cetvelle ölcüyorlar malülen emekli olacaksanız seneye tekrar kontrol isterler büyük ihtimal hastalık sabit görülürse kontrol şerhi kalkar bende öyle olmuştu emekliliktensonrada kontrole gittim ben malülen emekli oldum 1800 günden emekli oldum calışma şansım yok siz vergi indirimi alarak emekli olabilirsiniz malülen emeklilige gerek yok sizin için priminiz ve sene yeterli emekllilige hakkazanmışsınız zaten emekli olduktan sonrada calışarak iki maaşıda ala bilirsiniz malülen emeklilikte tekrar calışma şansınız yok

Üye
    herkul_03 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    04:30
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler Uğur Bey. Dediğiniz gibi benim amacım vergi indirimi hakkı kazanıp erken emekli olabilmek. Sizden yeni bir rapor istemişler. Benden raporuma ilave olarak 2 ölçüm talep ediyorlar. Bugün ya da yarın yaptırıp göndereceğim. %66 raporumu inşallah %40 antına düşürmezler de erken emekli olabilirim. Dediğiniz gibi %66 ya göre günüm doldu. %40 a düşürülürse oranım 2 ay sonra dolacak günüm. İnşallah halledebilirim...

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

okadar düşmez ben ilk raporda 60 vergi in dirimi 2çinde %71 vergi indirimi aldım ikiside ankaradan degişmeden geldi baktım calışamıyorum malülen emekli oldum hayırlısıyla sizde olursunuz 66 olarak onaylanıp büyük ihtimal geri döner düşürceklerini sasnmam

Üye
    enigma4604 Avatarı

Gerçek Adı
    İSMAİL
    Son Giriş
    01.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malulen emkli maaşı ilk başvurduğumuz günden itibarenmi geçerli yoksa başka bi süreçmi var? bilgi verirseniz sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

a) Malûl sayılmasına esas tutulan rapor tarihi yazılı istek tarihinden önce ise yazılı istek tarihini,
    b) Malûl sayılmasına esas tutulan rapor tarihi yazılı istek tarihinden sonra ise rapor tarihini,
    c) 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (c) bendi kapsamında çalışmakta olanların ise, malûliyetleri sebebiyle görevlerinden ayrıldıkları tarihi,
    takip eden ay başından itibaren başlar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    captan43 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ankilozan spondilit hastasıyım sol kalça tamamen tutuk ayakta kısalık mevcut,gözümün 1 inde de %70 görmüyor %kaç rapor alabilirim bilginiz varmı