Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    semrasemih Avatarı

Gerçek Adı
    semih
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:32
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar .. kısa bir sorum var fikrinizi öğrenmek istiyorum .. ben bir ssk çalışanıyım emekli olmama 3 yıl ver ve diabetus mellutes,hipertansiyon,bipolar bozukluk,manik depresyon,dipsomani gibi rahatsızlıklarım var baltazar metodundan faydalanarak malülen emeklilik şansımı denesemmi yoksa hiç kalkışmasammı......? yanıtlarsanız sevinirim....

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

malulen rapor alırsanız hemen emekli olursunuz yani 36 ay fazladan maaş alma söz konusu ama iki maaşı karşılaştırın hangisi yüksek olur bilemem

Üye
    semrasemih Avatarı

Gerçek Adı
    semih
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mehmet-41 arkadaşa cevabı için teşekkür ederim. Benim ilgilendiğim bu baltazar denen sistemle rahatsızlıkların hastalık+hastalık2+hastalık3 = b olup olamıyacağı ve başvurmadan önce bu hastalıkların toplamı kaç puanla etkileyeceği (örneğin diabet 30 puan + bipolar 20 puan + tansiyon 11 puan = 61 puan) müracat yapmadan bunu öğrenmek istedim (arkadaşlarımın telkini , başvuruyu gerçekleştirip sonuç olumsuz olsa dahi iş mahkemesine gitmem yönünde) çook teşekkürler......

bu arada malülen emekli aylıklarının ,normal emekli aylığından biraz daha yüksek olduğunu öğrendim
    (aynı prim günü,yaş,yıl tabi) sebebi de malüllein birçok kesintiden muaf tutulmalarıymış....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

3 sene erken emekli olup maaş almak az değil... Olabiliyorsanız, bence şansınızı deneyin. Ama unutmayın, malulen emeklilik için işten ayrılmanız gerek. Mahkeme süresince işsiz kalmak can sıkıcı olabilir, maddi külfet getirebilir.

Saydığınbız diabetus mellutes, hipertansiyon, bipolar bozukluk, manik depresyon, dipsomani için Balthazard Formülü ile toplamda % 60 ve üzeri rapor verilir diye düşünüyorum.

diabetus mellutes: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...ml#post1045280
    hipertansiyon: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...ml#post1056114
    bipolar bozukluk ve manik depresyon http://www.engelliler.biz/forum/sagl...ml#post1029569
    dipsomani: Eğer doğru anladıysam:

E- Psikoaktif Madde Kullanımına Bağlı Ruhsal ve Davranışsal Bozukluklar (duygulanım bozukluğu, bağımlılık sendromu, alkol ve madde kullanımına bağlı psikotik bozukluk -alkol halusinozisi, alkol paranoyası-)
    1-Tedavi ile işlevselliği tam düzelen % 0
    2-Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen % 20
    3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen % 35
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    semrasemih Avatarı

Gerçek Adı
    semih
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili bülent ben sorumun içine alkol ve madde bağımlılığımı yazmamıştım ama sen gidişattan durumu çözmüşsün.Paylaşımını ve yönlendirmelerini inceledim.Bu hesaba göre benim rahatsızlıklarım 100% üzerinde.Salı günü hemen Sgk dan hastaneye sevk isteyip maratona başlıycam.Umarım şu anda çalışıyor olmam problem yaratmaz.Paylaşımın beni haraketlendirdi umarım hastane problem çıkarmaz ve iş mahkemesi boyutuna gelmez.

3 sene erken emekli olup maaş almak az değil... Olabiliyorsanız, bence şansınızı deneyin. Ama unutmayın, malulen emeklilik için işten ayrılmanız gerek. Mahkeme süresince işsiz kalmak can sıkıcı olabilir, maddi külfet getirebilir.

çok teşekkür ediyorum sana ........süreci paylaşıcam.......bu arada beni daha önce tedavi eden hekimlerden de konsültasyon isterlermi acaba..?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Konsültasyon istemezler sanırım. Ama elinizde ne akdar rapor ve epikriz varsa, hepsini yanınıza alın hastaneye giderken. Mutlaka faydası olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey malülen emeklilikte balthazart formülü yok biliyorum.açıklarmısın

Benimde 35+25+25 ortopedi psikyatri göğüs hast.raporum var.erken emekliliği bekliyorum.yani malülen emekli olabilirmiyim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Evet, sgk uygulamıyor, ama bu gerekçe ile malulen emeklilik reddedildiğinde red kararına karşı dava açmak mümkün: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

İlk çalışmaya başladığında %80 oranında engelli olan biri, 6 yıl çalıştıktan sonra %92 rapor alıp,malülen emekli olabilir mi?
    15 yıl sonundaki emekli maaşı ile malül emekli maaşı çok farkeder mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Olamaz Musa. % 60'ın altında başlamalı, sonra % 60'ın üstüne çıkmalı...

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tamamda,kas hastalığıda devamlı ilerleyen bir hastalık.Çalışamayacak ,sandalyede oturamayacak duruma gelirsem ne olacak?
    10 yıl çalıştın,5 yılın var bize ne,çalış mı diyecekler