Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar, mart 13 ünde işyerinden ayrılıp 19 mart tarihinde Vergi indirimi ile ssk ya başvurup emekli oldum ve nisan ayının 20 sinde ilk maaşımı aldım.
    Ancak maaşım bağlanmadan ssk sitesinden hizmet dökümüne baktığımda daha çıkışıma kadar olan 13 gün primim işlenmemiş ama daha önceden ödediğim 165 gün askerlik borçlanması primimde dahil olmak üzere toplamda 7235 gün primim vardı.
    Daha sonra nisan maaşını aldıktan sonra e devlette primlerime baktığımda 165 günlük askerlik borçlanması primim hizmet dökümünde gözükmeyip çıkışıma kadar olan mart ayının 13 günü işlenmiş vaziyette 7063 gün primim gözüküyor.
    Yani 165 günlük primim hesaplamaya dahil edilmemiş. Kocaeli SGK ya mail yoluyla 6 gün önce durumu sorguladım şu an için bir yanıt yok 15 gün daha bekledikten sonra ya BİMER yada direkt olarak yazılı dilekçeyle sorgulama yaptıracağım.

Benim gibi sorunla karşılaşmış olan arkadaş varsa ve paylaşırsa sevinirim maşıma belki 1-2 tl fark olur ama niye hakkımı gasp ettireyimki.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Askerlik borçlanmaları sisteme zaman ile işlenir ben sanmıyorum ki 163 gününüz emekli maaşı hesaplanır iken dahil edilmiştir.Kurumdan mail ve bimer yolu ile cevap almanız imkansız bizzat dilekçe yazarak iadeli tah. yollayın derim .

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler,
    Biraz daha bekleyip değişiklik olmazsa dediğiniz gibi şahsen dilekçe ile başvuru yapacağız artık.

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

askerlik gözükmeyebilir ben 2009da askerlik borclanması yaptıp hala gözükmüyor bir şey olacagını sanmam paniklemeyin onlar hesabı yapmadan emekliye sek etmezler rahat olun

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar konu üzerine sgk müdürlüğüne yazdığım maile geçenlerde cevap geldi...
    Kısacaİ; iç yazışmalar yapılmış bana bilgilendirme yazılmış ve iç kayıtlarında gözüküyormuş...
    Sonuçta geçen gün hizmet dökümüme baktığımda (187 günmüş) askerlik borçlanmam hizmet dökümüme de ilave edilmiş ve ilginç olan da şu ilk maaşım bağlandığında maaşım 1238 tl + ek ödeme idi bu ay ise 1266 tl+ ek ödeme olarak maaş ödemesi yapılmış .. (birikmiş ödemeler hariç)
    187 gün askerlik ödemesi demekki 28 tl kadar fark etmiş gibi geldi bana yanılmıyorsam....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Kaç lira askerlik borçlanması ödemiştiniz?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent Bey,
    2007 veya 2008 tam hatırlayarmıyorum 187 gün için 600 tl civarıydı.
    o tarihlerde vergi indirimi diye herhangi bir bilgim yoktu ileride ödeyemem veya kanunda değişiklik olur hak iptal edilir diye düşüncelerim olduğundan imkan varken ödeyeyim diye düşündüm ve 187 gün ödeme yaparak sigorta başlangıç tarihimi öne alarak 1 yıl kazanmıştım.Ancak vergi ind belgesi alınca boşuna ödenmiş gibi oldu...

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aslında prim gün sorunu yoksa askerlik borçlanmasınada gerek yok...emekli maaşını fazla arttırmıyor.