Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pasa_kocak90 Avatarı

Gerçek Adı
    PAŞA
    Son Giriş
    01.06-2012
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

Arkadaşlar ben 02/10/2009 tarihinde Adalet Bakanlığı bünyesinde İnfaz Koruma Memuru olarak göreve başladım. 16/03/2012 tarihinde Konik böbrek hastalığı ortaya çıktı. Şimdi öncelikle ben askerliği yapmadım bundan sonra nasıl olacak. İkincisi de benim bundan sonraki memurluğum nasıl bir yön alacak (02/10/2009 tarihinden önce sigortam yok) çok kafama takıyorum.Bana yardımcı olursanız teşekkür ederim.

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

rapor alırsan 15 yılda emekli olma hakkın var istersen.rapor en az %40 olmalı.

Üye
    pasa_kocak90 Avatarı

Gerçek Adı
    PAŞA
    Son Giriş
    01.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

turkuaz06 tam anlayamadım. biraz açar mısın..

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi böbrek hastalığı olan biri, ya da herhangi bir hastalıktan en az yüzde kırk özürlü raporu alırsanız, bunu ibraz ederek erken emekli olabilirsiniz
    mesela ben böbrek naskilliyim ve yüzde yetmiş raporum var buna göre ben 15 yıl ve 3960günü doldurunca emeklilik için başvuru yapabiliyorum bilmem yeterli oldu mu???

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Diyaliz gerektiren bir seviyede ise (o seviyeye çıkarsa), 10 yıllık sigortalılık süresi ve en az 1800 gün primle malulen emekli olabilirsiniz ilerde.

Eğer nakil olursanız ya da durumunuz diyalizi gerektirecek seviyede olmazsa, erken Yaşlılık emekliliği için 5510 sayılı yasanın 28. maddesine tabisiniz (tabloda Bağkur yazar, kafanızı kurcalamasın. Buna siz de dahilsiniz):

bagkur - Memur olduktan sonra böbrek rahatsızlığım ortaya çıktı. Emeklilik..?

Burada belirleyici olan şey emeklilik başvurusu yapacağınız tarihte kurum sevki ile gideceğiniz hastaneden hangi oranda rapor alacağınızdır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    pasa_kocak90 Avatarı

Gerçek Adı
    PAŞA
    Son Giriş
    01.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi tamam da bizim kurumda ki arkadaşlar diyor ki daha önceden böbrek nakli olan biri varmış başka bir ünvana göndermişler, emekli olana kadar ne olacak benim ünvanım kolluk kuvveti olarak geçiyor ama bundan sonra geri hizmet olacak diyorlar peki bundan sonra hangi kuruma verebilirler onu anlamak istiyorum aslında emekli olmak istemiyorum . Birde nakil olduktan sonra yüzde 70 rapor veriyorlarmış askerlik ne olur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Her şeyden önce durumunuzu beyan etmeniz şart değil. Yeter ki rahatsızlığınız görevinizi yapmaya mani olmasın.

Ama yok, görevinizi yapıyor durumda iseniz, o zaman daha arka planda bir göreve atanırsınız sanırım. Ama burası neresi olur, onu bilemiyorum. Kurumuna göre değişir herhalde...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cssd Avatarı

Gerçek Adı
    Hayati
    Son Giriş
    25.03-2016
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey öncelikle teşekkürler çok güzel açıklamışsınız, bizim sürecimiz sizde biliyorsunuz sonu mutlaka mahkemeye dayanıyor, sağlık kurulu % 70 verirken SGK bunu % 40 a indiriyor.
    Formumuzda dava açıpta sonuç alan halen çıkmadı. Ben bir avukat arkadaşıma sorduğumda mahkemenin en iyi ihtimal ile 2 yıl süreceğini söyledi. Sonucunu oda tahmin edemiyor.
    Benim 4300 pirim gün ve 13 yıl sigortalılık sürem var, ne yapacağımı bilemiyorum, yada paraya kıyıp Ali Tezel gibi uzmanlardan yardım alacağız galiba.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Nakil sonrasında verilen oran % 70'tir. Bu oranı hiç kimse düşüremez...

Üye
    pasa_kocak90 Avatarı

Gerçek Adı
    PAŞA
    Son Giriş
    01.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi ben bizim personel daire başkanlığı ile görüştüm ben emekli sandığı olduğum için ve yeni çıkan memur yasa düzenlemesine göre beş yıl sigortam olunca emekli olabiliyor muşum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Eğer Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık söz konusu ise, ya da durmunuz görevinizi yapmaya mani ise, ancak o zaman 5 yılda malulen emekli olabilirsiniz. Aksi halde 10 yıl sigortalılığı beklemeniz şart.