Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    denek Avatarı

Gerçek Adı
    denek
    Son Giriş
    18.06-2015
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese merhaba uzun zamandır bir şeyler yazmak istedim ama hastalığımın bende yaşattığı ruh nedeniyle yazmak için başına geçemedim. Size yaşadığım süreci aktarmak istiyorum ki benim gibi bu hastalıkları yaşayanlara yol göstersin diye ,

ilk önce 2012 de malulen emeklilik için ssk ya başvurdum ki bunun hata olduğunu tüm işlemler bitip kurul sonucunun eve gelmesiyle öğrendim sıkıcı, uzun ve zorlayıcı bir süreçti.
    Erenköy ruh hastanesinde kurula girdim resmen beni bir dövmedikleri kaldı. Daha sonra öğrendim ki malulen emeklilik benim için zormuş. Ama yılmadım tekrar araştırıp bu sefer direk kontrollerimi yaptırdığım hastaneye yani Marmara üniversitesi hastanesine başvurdum 2013 mayısında.
    hem hipotroid hem de manik depresiflik için troid % 10 , manikten % 40 oran aldım eylül ayında gelen rapor sonucumu defterdarlığa gönderdim F oran ile vergi indirimine hak kazandım
    ve 4 ay beklediğim belgemi alıp 20 Ocak 2014 te emekliliğe başvurdum.

Şu anda sonuçları heyecanla bekliyorum 1 ay sürer dediler

maasımı bilemiyorum buda beni korkutuyor umarım iyi bir maas gelir.
    Askari ücretin biraz üstünde ödedim son dönemlerde 1992 ssk başlangıcım var bağkurda var yaklaşık 4300 gün olmuş bağkur ve ssk çakışan günlerim olmuş ve başkalarını hizmetini bana yazmışlar . Gelince bunuda sizinle paylaşacağım.

Bu arada engeli indirimi olan iski, telekom, turkcell, ttnet ve ücretsiz toplu taşımayı kullanmaya başladım bile bunların hepsi güvenimi, hayata tutunmamı artırdı part time işe bile girdim çok az ücret alıyorum ama önemli değil bir yardım kuruluşu ve işe yaradığımı hissediyorum

Sadece kafama takılan bazı şeyler kaldı o da raporum sürekli değil galiba her yıl tekrar çıkartmalıyım ama vergi indirimim sürekliymiş bunu defterdarlıktan söylediler, ssk da her kafadan bir ses çıkıyor eğer bilgilendirirseniz sevinirim nereye ne zaman başvuru yapmalıyım tekrar.

Geç yazabildiğim için tekrar özür diliyorum. Şimdiye kadar bana verdiğiniz tüm bilgiler için teşekkür ederim. Bu sitede emeği geçen herkese de teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Vergi indirim hakkı SÜREKLİ ise, genelde SGK buna uyar ve o da kontrol muayenesi koymaksızın SÜREKLİ olarak emekliliği onaylar. Ama bu konuda kimse net konuşamaz. Bekleyip göreceğiz. Dilerim kontrol muayenesi istenmeksizin emeklilik onaylanır...

Üye
    denek Avatarı

Gerçek Adı
    denek
    Son Giriş
    18.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tesekkür ederim...

Üye
    Birol Koç Avatarı

Gerçek Adı
    birol
    Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam rapor oranınız kaç ilk raporunuz öyle anladım doğrumu ayrıca vergi indirimi F olarak yazmışsınız açılımı nedir vergi indirim belgenizde süreklimi yazıyor

Üye
    denek Avatarı

Gerçek Adı
    denek
    Son Giriş
    18.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Birol bey merhaba, evet ilk raporum oran% 46 yazarken bir hata oldu F yazmisim yanlıs oldu öyle birsey yok hastaneden süreli rapor verdiler defterdarlıga gelen belgeyi anlamadım onlara sordum süresiz vergi indirimi almıssınız dediler ...

Üye
    alksgn Avatarı

Son Giriş
    26.12-2014
    Saat
    21:47
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Denek arkadasim sureci burda paylasirmisin ozellikle kontrol koydumu koymadami sgk cunku bende senin durumundayim bbenimde saglik raporum sureli maliye suresiz onayladi bende atipik psikoz rahatsizim

Üye
    denek Avatarı

Gerçek Adı
    denek
    Son Giriş
    18.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aslında bilmiyorum gercekten sgk kontrol koyup koymadıgını sgk da durumumu anlıcak insan bulma şansı cok az beni hep malulen emeklilige basvurdugumu zannettiler derdimi anlatmam bile zor oldu umarım emeklilik sonucumda bilgi gelir su anda bildigim hastaneden sürekli, vergi indirimindede süresiz indirimim var.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12