Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    90

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bülent abi!!

abi ben sürekli işgöremezlik maaşı alıyorum.
    iş kazası geçirdiğimde 1 yıl 1ay prim günüm var dı .
    şimdi ikinci bir emeklilik için sgk ya müracaat edbilirmiyim yani; 1 yıl 1 ay=375 gün, 1425 gün daha çalışırsam (askerliği sayarlar mı) malulen emeli de olabilir miyim?

annem bakım maaşı alıyor.

abi çalışma durumum yook,ama çalışıyormuş gibi yaparak malulen emeklide olabilirmiyim?

bana bi akıl ver abi? annemin aldığı maaşı falan keserler mi?

şu durumda benim ikinci kez emekli olma şansım var mı?

Üye
    okyanu Avatarı

Son Giriş
    08.08-2017
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm işkazası ne kadar alıyon maaş benim bildiğm kadarıyla 2ci emekli olursun günlerini tamamlarsan isteğe bağlı müracat edersinmalülen emekli olursun

Üye

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    90

bu konuda biraz detaylı anlatırmısın ? süreç nasıl mesela 1800 gün çalışacakmıyım,yoksa primlerimi 1800 mi tamamlıcam?

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

İsteğe bağlı sigortalılıkla 1800 gününü doldurabilirsiniz; ancak birinci dereceden vergi indrim hakkı almanız gerekir bu şekilde emekli olmak istyorsanız.
    Bir diğer konu yapmadığınız askerliğin borçlanmasını yapmazsınız sizin deyımıniz ile gün olarak saydıramazsınız, sgk kurumuna başvurarak isteğe bağlı sigortalılığınızı başlatarak primlerinizi öderseniz ilgili gün sayınız dolunca malulen emekli olur fazla olanın tamamı az olanın yarısını alırsınız..saygılar

Üye

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    90

halilibrahim;

halil abi ilgilendiğin için tşk ederim..
    abi ben askerliğimi yaptım,ondan sonra kaza geçirdim,şuan sürekli iş görememezlik maaşı alıyorum. annem de bakım maaşı alıyor?
    bu durumda şimdi ben nereye başvuracam malulen emekli olabilmek için?

birde tabi şuan çalışamam yani onun için vergi indirim hakkıda elde edemem ki abi ? nasıl olacak

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Hangi oranda raporun var? Durumun maluliyet cetveli'ne göre malul sayılmayı gerektiriyor mu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    90

%88 iş göremez raporum var abi. %59 da ağır özürlü raporum var abi..

bülent abi şimdi baktım %59,17 ağır özürlü raporum var..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Hangi oranda içgöremezlik raporuna istinaden iş göremezlik geliri bağlanmıştı?

Şimdiki durumun maluliyet cetveli'ne göre maluliyeti gerektiriyor mu?

sakatlık oranı cetveli'ne göre en son aldığın rapordaki oran nedir?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    90

bülent abi;
    iş görememezlik maaşı: % 88,33 olarak gönderildi ankaraya. ankrdan gelen cvp bakıma muhtaçtır diye iş görememezlik maaşı bağlandı.

maluliyet cetveli ve sakatlık oranı cetvelinden anlamam ki abi ben?
    nasıl yapacam cetvelleri?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Tamamdır, şimdi oldu.

Askerlik borçlanması da yaparak prim gününü 1800'e tamamlayacaksın ve sonra malulen emeklilik için sigorta müdürlüğüne başvuru yapacaksın. Maluliyetin zaten sgk kayıtlarında olduğu için, senden ayrıca rapor istemeyecekler. İsterlerse, şu maddeyi hatırlatacaksın memurlara: http://www.engelliler.biz/forum/kaza...-istenmez.html

İlk sigortalı olduğun tarih neydi?
    Doğum tarihin nedir?
    O oranı neye istinaden verdiler sana? Yani, hangi uzuvlarını kullanamıyorsun? Sakatlığın nedir?

Üye

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    90

ilk sigortalı olduğum tarih:17.03.2010
    doğum tarihi:25.05.1987
    % 88 lik raporumu: sağ bacağım kalçadan ampute, karnımda kalıcı kolostomi var , anüs tamamen kapalı,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

O zaman dediğim gibi, primlerini (askerlik borçlanması dahil) 1800'e tamamladığın gün malulen emeklilik için sigorta müdürlüğğüne başvuru yapabilirsin...

Bence sakın bağkurlu olma, isteğe bağlı prim yatırma. Çalışan statüsünde sigortalı olur, primlerini tamamlar ve emekli olursan, emekli maaşın daha çok olur.

Not: aynı anda hem sürekli iş göremezlik geliri hem de malulen emekli maaşı hak edildiğinde, iki aylıktan fazla olanın tamamını, az olanın yarısını aynı anda alırsın. Tadından da yenmez!

Üye

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    90

abi ağzından bal damlıyor ama
    1. annem bakım maaşı alıyor bu sorun olur mu bu emeklililkte?
    2. 1 yıl 1 ay prim günüm var askerlğide saydırısam 850 gün oluyor + 950 lazım sigortalı bir işe mi gireyim şimdi ben?

kimse almaz ki beni bu şekilde işe??

tek sorun primi 1800 e tamamlamak dimi? raporum falan tamam dimi abi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Sigortalı olarak prim yatırırlırsa, bu, çalıştığın ve maaş aldığın anlamına gelecek. O zaman da evde bakım aylığı için gelir hesabı yeniden yapılır ve öngörülen gelirin üstüne çıkılmışsa, evde bakım aylığın kesilir.

Bundan kurtulmak için en iyi yol isteğe bağlı prim ödemektir. Bunu ödersen evde bakım aylığın kesilmez. Emekli olunca maaşın biraz düşük olur, ama ona da yapacak bişey yok

Yani, isteğe bağlı sigorta primi ödemeye başla, askerlik borçlanması ile birlikte primlerin 1800'ü geçtiğinde de malulen emeklilik için sigorta müdürlüğüne başvuru yap.

Üye

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    90

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    şu durumlarda en güzeli senin dediğin abi..

bülent abi çok saol. ALLAH razı olsun abi ben bu hakkımı öğrenemezdim bu site olmasaydı,
    çok tşk ederim abi..

şu durumlarda primleri mi tamamlayıp emekli olursam maaşım ne kadar olur ?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon