Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 29 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    19:08
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    doğum tarihi 19 mayıs1974 sigorta giriş tarihim 01 mayıs1992 % 42 rapur oranımla 3.derece vergi indiriminden emeklilik için 35 gün önce dilekçemi posta ile gönderdim bütün şartlarım uygun hatta ssk da çalışan memur sen bu raporu 2008 de alsaydın emekli olurdun dedi ama 30 a yakın iş yerinden sigortalı gözükmüşüm bunların içinde 450 gün de isteğe bağlı bağkur var hizmet birleştirmesi yapmadan dilekçemi gönderdim sonuç ne kadar zaman alır telefonla sordum ne zaman sonuçlanır diye sen emekli olmuş bil 6 ay da sürse emekli olursun dediler 20 yıl sigortalılık 4000 günüm var maaş ım ne kadar olur maaş hesaplama linkleri çalışmıyor şimdiden teşekkür ederim

Üye
    mysterious Avatarı

Son Giriş
    11.11-2013
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

primlerin asgari ücretten yattıysa asgari ücret kadar maaş olur.. yeni yasaya göre emekli maaşları düştü.. primler ne kadardan yattı onuda yazarsan arkadaşlar yardımcı olur.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Posta ile müracaat nasıl oluyor sizin dilekçeniz işleme alınmaz bence bizzat gidip müracaat etmeniz gerekmez mi?

Üye
    karatas_52 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin karataş
    Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ssk ya gidecen unkapanına onlar yardımcı oluyor ben gitim seneye gel deiler 3 derecedenim vergi indirimim 17 seneye tabiyim 1996 girişim bir senem kaldı şimdi özürlüler pekte az maaş almıyorlar

Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sigorta prim toplamım 53.233.031---15 ay 450 günüm de bağkurdan var3500tl bağkurprimim tutuyor toplam gün sayım 3965 gün oluyor muhasebeci çok fazla yerden ssk lı gözüktüğün için birde 2 ayrı ilde sigortalı gözüktüğüm için sen iadeli taahhütlü postaya ver makbuzunu sakla dedi bende bütün evraklarımı tahsisi talep formu -bağkur ve ssk ekstralarımı -1 adet fotoğraf- %42 lik oranlı vergi indirim belgemi iadeli taahhütlü postaya verdim muhasebeci geç te olsa sana gelir emeklilik şartlarına uygunsun dedi evrak takip linkinden evrağı izliyorum ben 14 mart ta postaya vermiştim 21 martta ssk il müdürlüğüne evrak gitmiş gözüküyor1- elden sevkedilmek üzere işlendi yazıyor2-zimmetten çıkarıldı yazıyor ama soyadımda bir tane harf hatası var tc ve ssk numaram doğru il müdürlüğünü aradım harf hatası var dedim önemli değil dediler peki elden sevk edilmek üzere işlendi -zimmetten çıkarıldı yazılar ne anlama geliyor dedim sen onlara bakma posta ile göndermişsin postadan sonuç gelir sana dedi ne kadar sürer dedim bişey demedi

Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

primlerim asgari ücret üzerinden gösterildi ssk toplam ödenen gün 3515 pirim 53.213.031 -15 ay 450 günümle3500 tl bağkurprimim tutuyor toplam gün sayım 3965 gün oluyor muhasebeci çok fazla yerden ssk lı gözüktüğün için birde 2 ayrı ilde sigortalı gözüktüğüm için sen iadeli taahhütlü postaya ver makbuzunu sakla dedi bende bütün evraklarımı tahsisi talep formu -bağkur ve ssk ekstralarımı -1 adet fotoğraf-yüzde 42 lik oranlı vergi indirim belgemi iadeli taahhütlü postaya verdim muhasebeci geç te olsa sana gelir emeklilik şartlarına uygunsun dedi evrak takip linkinden evrağı izliyorum ben 14 mart ta postaya vermiştim 21 martta ssk il müdürlüğüne evrak gitmiş gözüküyor1- elden sevkedilmek üzere işlendi yazıyor2-zimmetten çıkarıldı yazıyor ama soyadımda bir tane harf hatası var tc ve ssk numaram doğru il müdürlüğünü aradım harf hatası var dedim önemli değil dediler peki elden sevk edilmek üzere işlendi -zimmetten çıkarıldı yazılar ne anlama geliyor dedim sen onlara bakma posta ile göndermişsin postadan sonuç gelir sana dedi ne kadar sürer dedim bişey demedi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Valla Onur bey, bir sorun olmadan emekliliğinizin onaylanacağı söylenmişse, bence de sorun yaşamazsınız. Sonuçta primler tamam, vergi indirim hakkı tamam. Emekliliğinizin önünde hiç bir engel yok. Başvuru tarihiniz itibarı ile emeklilğiniz onanır, biriken maaşları toplu olarak alırsınız...

Ne kadar emekli maaşı bağlanır, bilemiyorum. Şu iki siteye baktınız mı: www.emekli-maasi.com & www.emeklimaasim.com
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey alakanızdan dolayı çok teşekkürler sağolun evet o linklerden baktım ama sonuca ulaşamadım hayırlısı bekleyeceğiz ilk dilekçe verdiğim zaman başka bir link vardı o linkten 838 tl maaş gözüküyodu ama şimdi o link çalışmıyor ben sigorta il müdürlüğünü aradım oradan da ne zaman sonuçlanacağı hakkında bilgi verilmedi posta ile göndermişsin posta yı bekle dediler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Bence de emekli maaşınız yaklaşık o kadar olur.

Bekleyip göreceğiz... Sabır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:47
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

650-700 tl.arası olur

Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler Bülent bey sağolasın Allah sizden razı olsun iyiki varsınız görüşmek üzere sağlıcakla kalın...

Sağolasın turkuaz hayırlısı zaten ek ödemeler hariç net maaş 710 tl yazıyodu ek ödemelerle 838 yazıyodu önceden baktığım şu an çalışmayan link te hayırlısı olur inşallah

10 nisan tarihinde telekoma gittim engelliler için sosyal paket e geçmek istiyorum diye 9 nisan akşamı itibari ile sosyal paket iptal oldu denildi

Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın site yöneticileri ve değerli arkadaşlar 14 mart ta posta ile gönderdiğim emeklilik dilekçemin 19 martta ellerine geçmesi ve 21 mart itibarıyla evrak takip servisinden sorgulama yaptığımda zimmetten çıkarıldı elden sevk edilmek üzere işlendi yazmasına rağmen sonuca ulaşamamdan dolayı bu gün sgk il müdürlüğünü aradım ve oradaki memurda evet dilekçenizi aldık sizin bağkurda varmış bağkuru birleştirdik başka bir ilde de sigortalı gözüktüğünüz iş yerleri var 4 nisan tarihinde biz internetten onlara sorduk ama heralde onlar posta ile gönderecekler diğer ildeki hizmetleriniz geldiği zaman incelenecek bakılacak emekli olup olmamanız tarafınıza bildirilecek dedi tamam anladım diğer ildede yaklaşık 2000 günüm var ama zaten bunlar ekstramda çıkıyor günüm fazlasıyla tamam yılım 4 sene de geçmiş yüzde kırk ikilik te vergi indirim raporum var maliye bakanlığından hala bu şartlar oluştuğunda ki zaten hepsi oluşmuş durumda emeklilik olup olmama kararımı neye istinaden verecekler başka benim bilmediğim kriterdemi var yüz yüze görüştüğüm başka bir memur senin bütün şartların tamam sen kendini emekli bil diyordu telefondaki memurda karar verilecek diyor anlayamadım konuyu bilen arkadaşlardan cevap bekliyorum şimdiden çok teşekkürler sağlıcakla kalın...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Bunların hepsi usulen yapılması gereken şeyler. Hiç bir işinize yaramasa da (ki emekli maaşınızın hesaplanmasında prim günü önemlidir) tüm sigortalılıklarınızı tespit edip, işleme koymaları şart.

Biraz sabır. Ne kadar uzarsa uzasın sonu güzel olacaktır...

Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için yazımdada belirttiğim gibi diğer il den gelecek hizmetlerim dede proplem olacağını sanmıyorum zaten ekstradada var o günlerde telefondaki memurun söylediği onlarda geldikten sonra emekli olup olmadığınız kararı verilecek demesi beni kuşkuya düşürdü yoksa bütün şartlarım fazlasıyla devlet hastanesinden yüzde 42 raporum var maliye bakanlığından onaylanıp geldi ama hala memur karar verilecek deyince başka bir kriter mi var veya beni tekrar hastaneyemi gönderecekler diye merak ettiğim için sizi rahatsız ediyorum yoksa beklememde bir sakınca yok yeterki olumlu olsun da 1 yıl da beklerim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    işte, o da lafın gelişi edilen bir laf. Dediğinizi gibi, tüm şartlarınız uygun, hiç bir sorun yaşamayacaksınız...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon