Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    19:08
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    çok sağolun Bülent bey içimi rahatlattınız Allah razı olsun

Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın Bülent bey ve konuya vakıf diğer arkadaşlar öncelikle sizlerden aldığım bilgilerle çok rahatladım teşekkürler.sonunda emekliliğe hak kazandığım onaylandı 14 mart ta verdiğim emekli dilekçesi yüzde 42 vergi indirimi ile 4000 gün 19 yıl sigortalılık sonucu sigorta başlangıç tarihim mayıs 1992 bugün e devlet ten baktığımda 01 nisan aylık bağlanma tarihi yazıyordu ama maaş bilgisi yoktu ve ben dilekçeyi 14 martta posta ile göndermiştim bana söylenen dilekçeyi gönderdiğin tarih itibari ile emekli olursun denmişti e devletten maaş bilgisi alamayınca il sgk yı aradım evet 01 nisan itibariyle maaşın bağlanmış haziran ın 22 sinde postaneye gidip maaşını alabilirsin dediler maaş ne kadar gözüküyor dedim 691 tl dediler ssk da 800tl den aşşağı maaş yok deniyordu bu konuda bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağolun bülent bey verdiğiniz linkten arama yapıyorum daha önce emekli maaşı bağlandığı için hesaplama yapılamıyor yazıyor 3gün önce bu linkten bilgilerimi girdiğim zaman gösterge 9475-aylık bağlama oranı 1-56.00-2-37,00-3-22,95ortalama yıllık kazanç 8.060.40-hesaplanan aylık 721.33tl-ortalama aylık kazanç 838,50tl idi şimdi e devletten girdiğim bilgilerle gösterge 9475 aylık bağlama oranı 60 yazıyor ama maaş ı göstermiyor bende il sgk yı aradım oradanda 691 tl maaş gözüküyor deyince size tekrar sormak istedim birde ben 14 martta emeklilik dilekçemi iadeli taahhütlü olarak göndermiştim fakat şimdi 1 nisan emeklilik maaşı bağlanma tarihi yazıyor benim edindiğim bilgi ise dilekçenin gönderildiği tarih itibari ile emeklilik başlayacağı yönündeydi,. alakanızdan dolayı çok teşekkürler

Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli site yöneticileri ve arkadaşlar sizlere çok sordum sağolun sizlerde beni bilgilendirdiniz ,sizlerede bilgilerinizin tekrarı açısından yazmak istedim 14 mart ta posta ile gönderdiğim emeklilik dilekçesi kabul edilmiş 01 haziranda e devletten emeklilik kaydıma ulaştım buna istinaden il sgk yı aradım 22 haziran da maaşınızı postaneden alabilirsiniz dediler yani sizin verdiğiniz bilgiler gibi 2 -2buçuk ay gibi bir zamanda sonuçlandı nisan 1 itibarıyle maaşımın biriktiğini söylediler umarım bekleyen arkadaşlarımında bir an önce işleri hallolur selamlar saygılar...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Maaşınızın eksik hesaplandığını düşünüyorsanız, yeniden hesaplanması için -ilk maaşınızı aldıktan sonra- sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey en düşük ssk maaşı 850 civarında olduğu yazılıyor basında ve benim bilgilerimi yazdığımda 720 tl ve 838 tl gibi sonuçlar çıkınca bana telefon da verilen rakam doğruysa 691 tl düşük geldi peki 22 haziran da maaşımı aldığımda da 691 tl çıkarsa yeniden hesaplatmamın faydası olurmu dilekçe ile posta yolu ile mi gönderim yapmalıyım yoksa şahsen il sgk ya kendim mi gitmeliyim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Bence yeniden hesaplanması için dilekçe verin... Bir kaybınız olmaz sonuçta

Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim bülent bey ayın 22 sinde maaşımı alınca il sgk taki memurun söylediği gibi 691 tl ise dilekçe vereyim çünkü bu sitede tanıştığım bir arkadaş ta benden bir kaç ay önce emekli olmuş ve hala çalışmakta imiş 770 civarı maaş alıyomuş ben çalışmadığım için sgdp de kesilmiyo benden onun için yanlış hesaplama olabilir diye düşünüyorum gerçi onun günü benden fazla yaklaşık 1000 gün kadar ama zaten okuduğum bilgiler dahilinde 3.derece vergi indiriminden dolayı zaten otomatikman biz<im günler 5400 e yükseliyomuş yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

% 40 ve üzeri rapora karşılık erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanacak kişilerin emekli aylığı 7200 gün üzerinden hesaplanır

Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim Bülent bey son umudum telefondaki memurun kafası karışık veya baştan savma cevap verme ihtimali kaldı oda 22 haziranda belli olacak olumsuz durumda hemen dilekçeyi yazacağım örnek dilekçe var mı yoksa kafamdan tekrar hesaplanmasını istiyorum diye mi yazıp iadeli taahhütlü posta ya vereyim ?

E devletten emeklilik kaydım çıkıyor maaş bilgisi gözükmüyor ayın 10 undan sonra maaş bilgiside e devletten görülür diyolar.

Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey şu durumda emekli maaşındaki eksikliğe sebeb olurmu ?2008 yılından sonra emekli olanların maaşları her sene yavaş yavaş aşşağı çekilecek diye bir yazı okumuştum abo dan ötürü 2008 ve öncesi emekli olanlar 870 tl civarında maaş alıyolar bu 4 senedeki düşüş onun sebebimi il sgk yı tekrar aradım 691 tl maaş +30 tl de ek ödenek var dediler bu da 720 tl ye tekabül ediyor yine sizin bir yazınızda okumuştum şartları yerine gelen in bir an önce emekli olmasında fayda var boşa beklenmesin diye bu durumda benim de tekrar hesaplatma için dilekçe vermemin herhalde gereği kalmadı değişen bişey olmayacak galiba benim kanımca sizce yinede tekrar hesaplama istemelimiyim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Yendein hesaplanmasını isteyin bence. Ne kaybedersiniz ki...

Üye
    capsi Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    onurugur; sonuç ne oldu?tekrar hesaplama yaptırdınızmı? nasıl bir yol izlediniz?

Lütfen sonucu buraya da yazın. Biz de süreç hakkında bilgilenmiş oluruz.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12