Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hatalı bilgi verilmiş. Doğru yanıt yularıda yazdığım gibidir Ali bey.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    aliosman10 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2015
    Saat
    21:48
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim soruş şeklimde herhangi bir yanlışlık yok değimi bülent bey ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

siz ssk'dan değil, bağkur'dan emekli olmayacak mısınız?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    aliosman10 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şuan 01.01.2012 den itibaren internet cafe işletiyorum. ondan önce 3 senedir ssk ödedim . işte biraz karışık durum yaz bitimi kapatıcam ama nasıl ve hangi şartta emekli olsam bilmiyorum :S şuan %40 raporum var sadece diabetten . nöroloji doktorum hastalığım ilerlediği için %25 verecek ve bayadır pisikoloğa gidiyorum bi okadarda ondan alırım her halde :S o yüzden bu kadar araştırmam sizin kafanızı şişirmem tekrar kusura bakmayın :S

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Son 2520 primin fazlası hangi statüde ise, emeklilk o statüde gerçekleşir...

Not: Emekilik için oran yetiyorsa, sakın psikolojik durumları belirtmeyin raporda. Belirtirseniz, raporu 1-2 yıl süre kısıtlaması ile verirler...

Üye
    aliosman10 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler Bülent abi şuan bağkur fazla ve seneye ağustos gibi 15 yıl dolmuş , günlerimi tamamlamış ve tahminen %60 rapor almış olacağım ama oranın içinde psikiatride var psikiatri olmadan %55 yapıyor ve 1 sene geç emekli olacağım sizce nasıl yapayım ?

Üye
    turkuaz17560 Avatarı

Son Giriş
    28.05-2012
    Saat
    11:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba
    06.08.1994-05.08.1997 arasında , 17 yıl, 3920 gün şartına göre emekli olacağım%40 lık raporum var ortalama emekli maşı ne kadar bu şartlarda? tşkler

mrb
    çevremde çalışıpta ekstradan sosyal hizmetlerden özürlü maaşını alan arkadaşlar var benim bildiğim kadarıyla çalışana ve herhangi sosyal güvencesi olmayana veriliyor ben yanlışmı biliyorum öyleyse nereye ve nasıl başvuracam benim%40 lık raporum var ortopedik ayrıca kalp krizi geçirdim o etki edermi? tşkler

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daha detaylı bilgi vermelisiniz ssk mı bagkurmu yaş kaç gibi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

aliosman bey, ben olsam 1 yıl sonra emekli olmayı tercih ederim. Psikolojik durumlar işin içine girince kontrol muayenesi vs. derken canınızdan bezdirirler sizi...

Emekli maaşına dair: http://www.engelliler.biz/forum/emek...iyorsunuz.html

Üye
    aliosman10 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

20.05.1980 doğumluyum hastalığımın ilerlemesi ile % 65 raporum var 4320 gün günüm var şuan esnafım hala ne zaman ve nasıl bağkurdan emekli olurum şimdiden teşekkürler

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:28
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    183
    Verilen Beğeniler
    82

bagkur - 97 SGK giriş ve 3. dereceden vergi indirimiyle ne zaman emekli olabilirim?

Üye
    aliosman10 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

S.a 3 sene once aldığım %40 vergi indirimim var . Ayrıca bir iş için 1 yıl önce aldığım %52 raporum var . Benim sormak istediğim nasipse 20.05.2015 te emekli olacağım bendeki vergi indirimbelgesi ile emekli olabilirmiyim yok tekrar almama gerek varmı ? ve birde bu %40 ile %52 vergi indirimi maaşta etki edermi ? şimdiden tesekkürler herkeze geçmiş olsun ALLAH sağlık sıhhat versin.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:28
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    183
    Verilen Beğeniler
    82

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bağkur'dan emekli olacaksanız kurum sevkiyle yeni rapor isterler, elden alınan raporları kabul etmezer. Ssk'dan emekli olacaksanız yeniden rapor/vergi indirimi vs. istenmez doğrudan emekli edilirsiniz.
    40 yada 52 ile alınan vergi indirimi arasında fark olmaz yine 3. derece olur ve emeklilik maaşını etkilemez vergi indirimi dereceleri.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12