Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cemal1453 Avatarı

Gerçek Adı
    cemal çabuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar ben konuyu tam bilmediğim için bilgilenmek için soruyorum ben 1996 yılından sigorta girişim var yalnız sigorta pirim sayısı çok fazla değil birde 2006 yılında iş yeri açtım yalnız işler yolunda gitmediğinden dolayı bağkur yatıramadım yanlız 2010 yılında yaşadığım trafik kazasında %50 özürlü durumuna düştüm şimdi ben mallülen emekli olma durumum varmı varsa nasıl olabilirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Malulen emekli olabilmek için maluliyet cetveli'ne göre malul olmak ya da sakatlık ornaı cetveli'Ne göre % 60 ve üzeri rapor alabilmek lazım. Yani, % 50 raporla malulen emekli olamazsınız.

Ama, 4a (eski adıyla ssk'LI çalışan) statüsünde erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilmeniz mümkün (bunun için defterdarlıktan sakatlık indirimi elde etmeniz lazım):

2008 oncesi - Kaza sonucu %50 raporum var. Emeklilik şartlarım nelerdir?

Eğer 4b (bağkur) statüsünde emekli olacaksanız, onun şartları da:

bagkur - Kaza sonucu %50 raporum var. Emeklilik şartlarım nelerdir?

Not: Son 2520 primin fazlası hangi statüde ise, emekliliğiniz o statüde gerçekleştirilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cemal1453 Avatarı

Gerçek Adı
    cemal çabuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

adli tıp raporu %64 verdi adana adli tıp kurumu ama kozan devlet hastanesine başvudum %44 verdiler normalmi bu durum yoksa raporu veren ünivertsite hastanesine başvursam rapor oranı yükselirmi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Neden yeni rapor istiyorsun? Daha doğrusu, Adli Tıp'ın verdiği raporu kullansanız. Ben mi yanlış anladım??
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cemal1453 Avatarı

Gerçek Adı
    cemal çabuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar

ben 2010 yılında trafik kazası yaşadım. bunu neticesinde 2012 yılında % 64 adli tıp raporu çıkartık.

bu raporla ssk nın maluliyet cetvelinine göre tekrar müracat etsem ssk beni malul sayar mı.
    adli tıp raprunda şu yazıyor:
    omurga travmalarından oluşan disk hernleri (cerrahive tıbbi tedaviden istifade etmemiş diskopatiler),; nörolojik defisit yapmış olanlar (x.liste madde 4Bb) maddesi arıza ağirlik ölçüsü 57 alınarak kaza (05/10/2010)tarihindeki yaşı (37) ve meslek bildirmediğinden düz işçiye (meslek grub;1,düz işçi )göre hesablandığında genel beden gücünden kayıp (yaşa göre meslekte kazanma gücü oranı ) oranının % 64 olduğunu kanatini bildiri raporudur.

şimdi öğrenmek istediğim bu rapora göre ben müracat etsem yeniden muayne olsam bu bulgular malul sayılmam için yeterlim i bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa tavsiyelerini duymak isterim

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

cemal1453;
    cemal bey geçmiş olsun bildiğim kadarı ile ` üzeri raporlarda 1800pirim gün sayısı ile malulen emekli hakkınız doğar lakin kurum sizi tekrar sevk yaparak yeni bir rapor ister bu rapor neticesinde sizi emekli yapması gerekir

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Durumunuz maluliyet cetveli'ne göre malul sayılmayı gerektiriyor mu? Önemli olan bu. yeni cetveli inceleyin...