Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yücel güngör Avatarı

Gerçek Adı
    yüksel
    Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    3-Malign (Kötü huylu) Gammopatiler (Remisyonda veya tedavi ile kontrolde): % 50
    4-Malign (kötü huylu) Gammopatiler (Ağır veya remisyona girmeyen): % 90

dr ile konuştum.bana % 50 kesin % 90 da olabilir dedi. sgk nın primi 1800 gün yaşı ise eylül 2012 de 10. yaşını dolduruyor.malülen elekli olmak için tek hastalıktan % 60 ve üzeri mi olmalı arkadaşlar.ben psikoloji de katıp yükseltebilirmiyim. yada faydası olur mu. eylül ayını rapor için beklemelimiyim. yoksa müracat edeyim mi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Eylül ayında 10 yıllık sigortalılık süresi doluyorsa, 1800 gün ve üzeri priminiz de varsa:
    1- maluliyet cetveli'ne göre malul durumda iseniz
    2- maluliyet cetveli'ne göre malul durumda değil ve/fakat skatlık oranı cetveli'ne göre % 60 ve üzeri rapor alabilecek durumdaysanız dava süreci sonunda (bkz: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html)

malulen emekli olabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yücel güngör Avatarı

Gerçek Adı
    yüksel
    Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın bülent bey
    maluliyet cetvelinde hastalığım var fakat ordaki listede ben oran göremedim. acaba o listede hastalığı olanlar malulen emekli olabilir mi öyle mi yorumlamalıyım.ben vergi indirimi için mi müracat edecem yoksa malulen emekli olmak için mi yada engelli raporu almak için mi.

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Erken emekliliğe zaman ve priminiz yetmez; Ancak malulen emekli olabilirsiniz o da %60 ve üzeri rapor alabilirseniz.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Yücel,
    Bence 20.09.2012 tarihinde malulen emekli olmak için müracaat edin malulen emekli olamaz iseniz vergi indirim hakkı alıp erken emekli olursunuz vergi indirim oranınıza göre şu tablodan faydalanarak emeklilik tarihinizi hesaplaya bilirsiniz.

2008 oncesi - Kemik iliği kanseriyim. 1800 prim günüm var. Nasıl emekli olabilirim?

Üye
    yücel güngör Avatarı

Gerçek Adı
    yüksel
    Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu gün sağlık kurulu raporu mu aldım % 90 ağır özürlü 2 yıl süreli olarak verildi.şimdi ben raporumu vergi indirimine başvurarak emeklilik için nasıl kullanabilirim. Malulen mi emekli olacağım?
    ayrıca bende ötv siz araç alabilirmiyim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Yücel bey, yukarıda da yazdığımız üzere, 10 yıllık sigortalılık süreniz dolduğunda malulen emeklilik için sigorta müdürlüğüne başvuru yapın. Elinizdeki rapor maalesef malulen emeklilikte hiç bir işinize yaramayacak. Malulen emeklilik söz konusu olduğunda sigorta müdürlüğü sevki ile hastaneye gidip rapor almanız şart.

Araç konusuna gelince, evet, % 90 ve üzeri raporunuzla vergi istisnalı araç satın alabilirsiniz. BUna dair bilgi ve soru-cevap için: Özel Donanımlı Otomobiller - Motorlu Araçlar - H Sınıfı Ehliyet
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yücel güngör Avatarı

Gerçek Adı
    yüksel
    Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

burada bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim.şimdi elimdeki raporla vergi indirimine göndersem tekrar erken yaşta emeklilik koşullarını sağladığımda ( 5 yıl sonra) gelen vergi indirimi belgem tekrar geçerli olur mu. araç alırken vasi atamam şart mı. kamyonetlerde pikap tarzı olanlarda ötv kaç acaba.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Süreli raporla vergi indirimine başvurduğunuzda maliye'Nin nasıl bir karar vereceği önemli. "X yıl vergi indirim hakkı var" da diyebilir, "vergi indirim hakkı süreklidir" de diyebilir. Eğer sürekli ibareli hak verirse, o zaman elde edeceğiniz o hak size erken Yaşlılık emekliliği hakkını da kazandırmış olacak. Kural, emeklilik başvurusu yaptığınız tarihte vergi indirim hakkınızın sürüyor olmasıdır...

Zihinsel yeti kaybı yoksa, vasi atanması söz konusu değil. Noterden verilecek vekaletname ile araç alım prosedürleri gerçekleştirilir.

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...linabilir.html

Üye
    yücel güngör Avatarı

Gerçek Adı
    yüksel
    Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey
    herşey için çok teşekkürler bana çok yardımcı oldunuz. bilgirinizle benim gibi birçok kişiyi de aydınlattığınızdan hiç şüphem yok iyi ki siz gibi yol gösterici önder insanlar var.herkesle tek tek ilgilenip zaman ayırıyorsunuz. allah ta sizin gönlünüze göre versin.

Üye
    yücel güngör Avatarı

Gerçek Adı
    yüksel
    Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimim % 90 olarak onaylanıp geldi raporum 2 yıl süreli idi ama gelen kağıtta xx yıl sürelidir veya süreklidir şeklinde bir ibare yok sadece müraccat tarihim ( 27.08.2012) itibaren geçerlidir şeklinde yazıyor.ve ayrıca göndermiş olduğum sağlık kurulu raporu bana gelmedi.bu rapor bana geri gelmiyor mu.acaba vergi indirimim sürekli mi olarak onaylandı yoksa benim gelen kağıtlarda bir eksiklik mi var. arkadaşlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Yazıda bir süre kısıtlaması yoksa, vergi indirim hakkı SÜREKLİ demektir. Raporun süreli olması bu açından hiç bir önem taşımaz. O yazı belirleyicidir.

Üye
    yücel güngör Avatarı

Gerçek Adı
    yüksel
    Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey

benim göndermiş olduğum sağlık kurulu raporuda bana tekrar gelmedi. elimde sadece müracat tarihimden itibaren geçerlidir diye yazan bir kağıt var.bu kağıt mı gelir sadece acaba başka gelecek evraklarda var mıdır yoksa eksik mi diye düşünüyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Genelde raporu da gönderirler ama, göndermedikleri de oluyor. Önemli değil. Vergi indirim hakkını elde etmişsiniz, bu yeterli.

Üye
    yücel güngör Avatarı

Gerçek Adı
    yüksel
    Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben şimdi 15 yıl 3600 günü doldurduğum zaman erken emeklilik şartlarını tamamlamış mı oluyorum.elimdeki vergi indirim belgemle sgk ya müracat edip emeklilik işlemlerimi başlatabilirmiyim yoksa gün ve zaman geldiğinde tekrar vergi indirimi rapor vs. almak gerekir mi.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon