Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    vural esin Avatarı

Gerçek Adı
    vural
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz yanlış adım atmaktan korkuyorum.
    bireysel başvuru sonucu 06-03-2012 tarihinde ege üniversitesinden d ağır özürlü sürekli, özürlü raporu verdiler. raporun arka kısmında (malulen emeklilik, vergi indiriminden yararlanma, ötv ve bazı vergilerden yararlanma, belediye hizmetlerinden yararlanma, tüm özürlü haklarından yararlanma başvurusu üzerine düzenlenmiştir.) yazıyor.
    1971 doğumluyum, ssk başlangıç tarihim 1987, ödenmiş pirim günüm 7600 gün.
    Bu kırıterlerimle ve bu raporla emekli olabilirmiyim.
    Oluyorsa;en garantili, en kestirme, en avantajlı emekli olma yolu hangisidir.
    Yardımcı olursanız sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Elinizdeki raporla defterdarlığa gidip sakatlık indirim hakkı elde etmelisiniz. O hakkı elde ettiğinizde aşağıdaki tabloda belirtilen sigortalılık süresi ve prim günü de tamamsa, emeklilik için sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilir ve hemen emekli olabilirsiniz.

2008 oncesi - 87 SGK başlangıcım, 7600 prim günüm var. Ne zaman emekli olabilirim?

Not: 18 yaşından önceki sigortalılığınız eğer TAM primli idiyse, sigorta başlangıcı olarak 18 yaşını tamamladığınız gün kabul eidlir. Eğer 18 yaşından önceki sigortalılığınız staj idiyse (yani tam primli değil idiyse), o zaman sigorta başlangıcınız 18 yaşını tamamladıktan sonra TAM primle sigortalı olduğunuz ilk tarih olarak temel alınır
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    vural esin Avatarı

Gerçek Adı
    vural
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben %64 lük raporumla vergi dairesine başvuru yaptım. onay gelir gelmez emekliliğe başvuru yapabilirmiyim yoksa vergi indirimli maaş aldıktan sonramı başvurmam gerekir. ( prim günüm ve de senem dolu)

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara maliye raporunuzu onayladığı taktirde ve elinize ulaştığında (2 ay kadar) istediğiniz zaman emekli olabilirsiniz.. Vergi indirimli maaş almanız gibi bir zorunluluk yok...

Üye
    vural esin Avatarı

Gerçek Adı
    vural
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkür ederim üstadım.