Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İbo , emekli çalışanlar da engelli kadrolarında değerlendirilebilir.
    İşveren engelli çalıştırma zorunluluğunu yerine getirmiş olur,ancak teşvikten faydalanamaz.

Üye
    salih_6071 Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    01.04-2016
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar ben vergi indiriminden emekli oldum 13/04/2012 tarihinde işten cıkışımı aldım 16/04/2012 tarihinde işten cıkış belgesini sgk na verdim tassis nomu aldım 23/04/2012 tarihinde tekrar başka bir işe girdim insan kaynaklar müdürüne dedimki ben emekliyim sgdp ödensin dedim tamam dediler acaba bir sıkıntı olurmu bilgisiolan arkadaslardan cvp bekliyorum

emekli maasım bağlanmadan çalışmaya başladığımız için bir sıkıntı olurmu

yardılarınızı bekliyorum kafama takıldı bu konu

bu konuda bilgisi olan arkadaslar

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

arkadaşlar ben bu düzene karşıyım desem biliyorum çok tepki alcam ama emekli insan sgp ödeyerek tekrar ENGELLİ KADROSUYLA İŞE BAŞLIYORSA hiç işi olmayan insanlar nasıl başlayacak biri açıklayabilir mi? engelli olarak iş bulma imkanımız çok az özellikle BEDENSEL ENGELLİ OLARAK iş veren bi bakıyor ben buna masa işi dışında bişey yaptıramam diye direk eliyor zaten işveren olsam bende öyle düşünürüm gerçi ama onca şartları geçmemiz gerekirken birde EMEKLİ OLAN ARKADAŞLARIN KADROLARI DOLDURMASI engel çıkartıyor önümüze bunun kimseye zararı dokunmadan halledilme yolu yokmu?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Salih bey, sgdp kesintisi olduğüunu ay sonu bordroya bakarak teyit edin mutlaka. Eğer bunu atşarsa muhasebeciniz, emeklilğinizde aksama olur.

xxxman, sakat statüsündeki onbinlerce kadro emekli olanlar çalışmaya devam ediyor diye doldurulmuyor değil! O kadrolar doldurulmuyor, çünkü işverenler sakatlara karşı ayrımcılık yapıyorlar... Sorumluluğu sakatlara atan bu anlayış kökünden yanlış bence. Bir daha düşün derim...

Emekli olup çalışmaya devam eden arkadaşlar da bunu keyiflerinden yapmıyor, emin ol. Geçinemedikleri için çalışmaya devam ediyorlar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    salih_6071 Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    01.04-2016
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tskr ederim bülent bey

merhaba arkadaslar cvp yazarsanız sevinirim

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Sigorta yapmayacaklar değil, ÇALIŞMAYACAKSINIZ.
    Eyüp arkadaş bıkmadan aynı cevabı vermiş, sonunda anlamışsınız ama bu kez de sigortasız çalışmayı düşünüyorsunuz sanırım.
    Kayıt dışı olunca işvereniniz sizi engelli kontenjanında da gösteremeyecek, o zaman % 95 engelli birini normal çalışan şartlarında işe alacağını düşünüyor musunuz?
    İş buldunuz diyelim, kayıt dışı istihdam suçtur, malulen emekliyi kayıt dışı çalıştırmak daha bir suçtur, ayrıca tesbiti durumunda emeklim maaşınız da kesilir.

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    0

Verdiğim linkte
    Malülen emekli olupta çalışan birinin başına gelenler yazıyor
    Sizde aynı duruma düşmek istemiyorsanız illegal yollara başvurmayın derim

Yasaklı Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

20 yıllık iş hayatımda hep ayrımcılıkla karşılaştım.Dava açtım hakim reddetti yargıda bekliyor,arkadaş engelli ne muzunu olursa olsun.3 üniversite bitirsin iş yerlerinde sadaka verilmiş gibi muamele görürsün.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    salih_6071;
    Emekli maaşınız bağlanmadan;
    1-Emekli maaşınızda sorunlar çıkabilir.Örneğin eksik belgeler,yatırılmamış primler v.s bu nedenden dolayı ssk yeniden düzenleme isteyebilir ve emekli maaşınınızın bağlanması uzun bir zamana yayılabilir.
    2-Yeniden işe başladığınızda yeni İşverenin neye göre ssk ya bildirim yapacak.Elinde emekli olduğunuza dair belge olmadığı için SGDP (Sosyal Güvenlik Destek Primi) ni neye göre yatıracak.
    3-SGDP yatıramayan işveren çalışmaya başladığınız anda sizi normal statüde çalışan işçi olarak ssk ya bildirmek zorundadır.
    yukardaki nedenlerden dolayı emekli olamadan çalışmanız sizi zor duruma düşürebilir.Bu konu ile ilgili emekli maaşınız bağlanmadan çalaşmaya başlayabilmeniz için ssk ya başvurup varsa bir mevzuat bu mevzuata göre hareket etmeniz yada emekli maaşınız bağlanıncaya kadar beklemeniz daha olumlu görünmektedir.
    Konu Raman72 tarafından değiştirilmiştir (29.01-2015 Saat 11:49 ).

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12