Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sorularınızın cevapları verildi. Başka sorunuz var mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dimyati Avatarı

Gerçek Adı
    süreyya kınay
    Son Giriş
    13.09-2016
    Saat
    20:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

1984 te sigorta girişim var.2011 de 1800 primle malulen emeklilik için müracat ettim.sevk edildiğim üniversite /89 rapor verdi fakat başvurum red geldi.açıklama siz 89 özürlü degilsiniz diyor.ne yapabilirim.bir çok bölümden girmiştim.psikiyatri hastasıyım tek burdan mı girseydim ben anlamadım çok magdurum ne yapmam lazım.acil cvp verirseniz sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Malulen emekliliğinizin reddedildiğini bildiren karara karşı şu meyanda dava açmaktan başka bir yol yok maalesef: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

% 60 ve üzerinde raporu bulunanlar kanunen malul sayılmalı. Bu konuda bir avukatla görüşün derim...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Burada önemli bir konuyu atlamıyor muyuz? Malulen emeklilik ile vergi indirimi ile emeklilik için kullanılan sakatlık oran cetvel ve değerlendirmeleri farklıdır.Zaten malulen emeklilik için başvurduğunuzda hastanenin rapora oran yazmaması gerekiyor.sadece tanı ve bulguları derleyerek raporu düzenlemeleri gerekiyor.Sonrasında bu rapor SGK'nın değerlendirmesine sunuluyor.Onlarda maluliyetle ilgili tablolar(bir çok farklı tablodan veriler derleniyor) üzerinden sonuca bağlanıyor.

Bu sebeple hastane şu kadar oran verdi maluliyet neden reddediliyor diye konuyu değerlendirmek bence doğru değil.Maluliyet için kullanılan tabloları ve değerlendirme aşamalarını daha önce incelemiştim.Oldukça karışık ve farklı yöntemlerle işlem yapılıyor.Bence kişinin burada en çok dikkat etmesi gereken konu hastanenin maluliyet cetvelindeki ifadelere uygun şekilde raporu düzenlendiğinden emin olmaktır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Hasan bey, yazdıklarınız SGK'nın dile getirdiği argüman. Ama aslında yasal bir temeli yok. Zira 5510 sayılı yasanın 25. maddesi der ki: " 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentleri kapsamındaki sigortalılar için çalışma gücünün veya iş kazası veya meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücünün en az % 60'ını, (c) bendi kapsamındaki sigortalılar için çalışma gücünün en az % 60’ını veya vazifelerini yapamayacak şekilde meslekte kazanma gücünü kaybettiği Kurum Sağlık Kurulunca tespit edilen sigortalı, malûl sayılır."

maluliyet cetveli, sgk'nın uydurduğu bir element!

Üye
    düşle Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    06
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    4

mücadele haklı olduğuna inanmanın gücüyle başlar, öyleyse basarılar...

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    13:32
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Slm ,

Davanizdaki son durum gelismelerini yazarmisiniz ?

Üye
    dimyati Avatarı

Gerçek Adı
    süreyya kınay
    Son Giriş
    13.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

ben daha öncede bilgilerimi paylaşmıştım.

/89 raporum vardı 1800 primle malulen emeklilik için başvurmuştum 07/2011 de red kararı gelmişti.
    ben tekrar devlet hastanesinden /86 rapor aldım ve 2022 maaşı için başvurdum agır özürlü ibareside var raporumda. devlet 2022 maaşına bagladı 2 kere 3 aylık şeklinde maaş aldım.
    ve bakıcı tayini de yapıldı.

ben neden malulen emekli olamıyorum anlamadıgım şey.
    devlet beni /86 agır engelli olarak kabl ediyor ve maaşa baglıyor SGK ne gerekçeyle ve neye dayanarak benim raporumu red ediyor.
    ne yapmalıyım izliyecegim yol ne olmalı mahkemeye mi başvurmalıyım bunun başka bi yolu yokmu ltf bilgilerinizi site yöneticilerinden beklyrum.

tşkklr.

1984 sigorta girişim var o dönemlerde bir engelim yoktu ben 2006 dan sonra engelli oldum. 1800 primde istenilen şart 10 yıllık sigortalı olmak bir türlü bu haksızlıgı nasıl yapıyorlar anlamadım.

Yasaklı Üye
    bazarov Avatarı

Son Giriş
    07.12-2013
    Saat
    21:58
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelinizin oluşma zamanıyla ilgili bir sıkıntı olabilir, çalışmaya başladığınızda bir engeliniz yokmuş, daha sonra oluşmuş.

Üye
    dimyati Avatarı

Gerçek Adı
    süreyya kınay
    Son Giriş
    13.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

ltf daha öncede yazdım cvp alamadım kimseden .özellikle oturanboga arkadaşımdan soruma cvp bekliyorum ltf.ben şu an 2022 maaşı alıyorum ve de raporum /86 agır özürlü bakıcı başvurumda kabul edildi.buraya kadar sorun yok anlamadıgım şey daha önce 2011 temmuzunda sgk malulen emeklilik için başvurdum üniversiteye sevk oldım /89 rapor verdiler buna ragmen emekliliğim red geldi.yani devlet sen /86 agır özürlüsün diyor kabul ediyor maaşa baglıyor sgk da hayır devlet yalan söylüyor sen /40 engellisin diyor bişey anladıysam arap olayım nasıl bir adalet bu ltf cevap

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sonuç olumsuz çıktı ise il saglık kuruluna itiraz edebilir veya dava ede bilirsiniz kurumu malesef sgk malülen emeklilikte çok ketun davranmakta

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Yeni yayınlanan maluliyet cetveli'ne göre "Tedaviye rağmen çalışma olanağı vermeyen şizofreni ve alt tipleri" maluliyeti gerektirir. Eğer durumunuz buna uygunsa, yeniden malulen emeklilik için başvuru yapın derim SGK'ya.

Yalnız, zaten 2022 ve evde bakım maaşı alıyorsanız, emeklilik çok akıllıca değil. Çünkü emekli olduğunuzda 2022 maaşınız mutlak kesilir, evde bakım maaşı içinse yeniden gelir hesabı yapılır ve eğer kişi başına düşen gelir öngörülenin üstünde olursa o da kesilir. Yani sadece malulen emekli maaşına kalırsınız! Malulen emekli maaşlarının da düşük olduğunu hesaba katarsak, 2022 ve evde bakım aylıklarını alabildiğiniz sürece böyle devam edin derim.

Üye
    dimyati Avatarı

Gerçek Adı
    süreyya kınay
    Son Giriş
    13.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

merhabalar ben 01 0cak 1984 sigorta girişim var.malulen emeklilik için sgk ya başvurdum mersin üniverstesine sevk ettiler ve sonucunda /89 aldım.fakat sgk dan red geldi./40 vücut kaybınız var yazılmış.ben daha sonra 2022 engelli maaşı için mersin devlet hastanesine başvurdum ve sonucunda bu defa /86 agır özürlü raporu aldım.2022 maaşı alıyorum vede bakıcı maaşınıda hakettim.benim anlıyamadıgım devlet sen evet engellisin diyor maaşa bağlıyor.sgk da hayır sen sağlamsın diy.or.bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ben bişey anlamadım.ama maluliyet için dava açtım.aralıkda dava görülecek.1800 primim var .sonuç ne olur acaba davayı kazanabilrmiyim.tşkklr

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

SGK malulen emeklilik bavurunuzu reddetti ve siz de buna karşı dava açtınız, değil mi? Öylyse, mahkemenin sevki ile gideceğiniz hastanede teşhisiniz "Tedaviye rağmen çalışma olanağı vermeyen şizofreni ve alt tipleri" olarak konursa, malulen emekliliğiniz onanacaktır. SGK ne yaparsa yapsın mahkeme kanalıyla yapılan tespite ve emeklilik kararına karşı duramaz.

Üye
    irfanyaman Avatarı

Gerçek Adı
    irfan yaman
    Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    10:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    malulen emeklilik icin tek bir rahatsizliktan % 60 ve uzeri olmali.% 89 birden fazla rahatsizlik ise balthazar ile hesaplanmistir.vergi indrimi ile emekli olursunuz o da kademeli.
    bence durum budur

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon