Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ACABAMI Avatarı

Gerçek Adı
    mehtap
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    keratakonus ve endotel distrofisi teşhisli göz rahatsızlığım var devlet memuruyum 10 yıl 5 ay devlet 2 yıl özel şirket çalışmam var devlette devam ediyorum
    27.10.1993te işe başladım (devlet memurluğu)
    09.11.1997 istifa ettim
    10.11.1997 özel banka başlama
    01.02.2000 çıkış
    06.10.2005 devlet memurluğu tekrar başlama ve devam
    çalışmak benim için artık güçleşti rapor mu alarak malulen emekli olmalıyım başka seçenek varmı önerilerinizi bekliyorum teşekkürler...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Malulen emekli olmak için kurumunuza müracaat edin.Kurumunuz sizi rapor vermeye yetkili hastaneye sevk eder %60 ve üzeri rapor alır iseniz malulen emekli olursunuz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bugün varolan maluliyet derecesinde işgücü kaybınız ilk memur olduğunuz tarihte de var mıydı?

Görevinizi yapmaya mani bir durumunuz varsa (maluliyet cetveli), İlker'İn yazdığı gibi, sevkle hastaneden alacağınız maluliyet raporu malulen emekli olmanızı sağlar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ACABAMI Avatarı

Gerçek Adı
    mehtap
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevaplarınız için teşekkürler..Merak ettiğim başka konu 5. derece 2. kademedeyim malulen emeklilikle maaş ne kadar alabilirim acaba?
    sevki kurumdan almadan doğrudan hastaneye başvursam ne olur?İşe girerken görme kaybım yoktu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Ne kadar maaş bağlanır, bilemiyorum.

Malulen emeklilik söz konusu ıolduğunda kurum sevki ile rapor almak şart. Kendi başvurunuzla alacağınız rapor sgk tarafından kabul görmez, boşuna uğraşmış olursunuz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ACABAMI Avatarı

Gerçek Adı
    mehtap
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5. Derece 2. kademede devlet memuruyum vergi indirimi nasil isime yarar?27.10.1993te işe başladım (devlet memurluğu)
    09.11.1997 istifa ettim
    10.11.1997 özel banka başlama
    01.02.2000 çıkış
    06.10.2005 devlet memurluğu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Defterdarlıktan elede edeceğiniz sakatlık indirimi maaşınızda kısmi bir artış sağlar. 40-59 arası raporla 3. dereceden indirim hak ederseniz maaşınızda 25 tl, % 60 ve üzeri raporla 2. dereceden indirim elde e3derseniz maaşınızda 50 TL artış olur.
    Not: Asgari geçim indirimi ile çakışırsa, bu miktarlar düşecektir.

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Vergi idirimi asgari geçim indrimiyle çakışıyor. benim 1. derece vergi indirimim var maaşıma 35 tl gibi yansıdı. bordroda asgari geçim indirimi bölümü 0 olarak görünüyor.