Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    engin_1979 Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    04:36
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    askerliğimin 3. ayında major depresyon geçirdim ve 5.5 ay hava değişiminden sonra terhis edildim bu hastalık sebebiyle vazife malülümüyüm daha önce hiç bu hastalığımın belirtisi bile yoktu askerlik şubesinde askere sağlam gittiğim belli

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

İşte, bunun tespiti için tsk'ya başvuru ypmanız gerek. Durumunuzla ilgili en doğru bilgiyi oradan öğreneceksiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    engin_1979 Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tsk ya başvuru yaptım sonucunda 2230 sayılı kanun kapsamına girmediğim fakat malüllük maaşı için 5434 sayılı kanunun değerlendirilmesi sgk tarafından yapıldığından başvurumu sgk primsiz ödemeler genel müdürlüğüne yapmam gerektiği tespit edilmiş yaptım bende onların cevabıda bu hastalığımın görevimin neden ve etkisi ile oluşmadığına karar vermişler sanki benimle beraber yaşamışlar orda yaşadığım sıkıntıyı bana raporu veren binbaşıda itiraz et üzülme dedi benim öğrenmek istediğim major depreyon geçiren erin görevinin hiç etkisi olmamış olabilirmi bu ne kadar gerçekçi bir karar yapmak istedikleri ne maaşmı bağlamamak

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

2330 kapsamında sayılmanız gerektiğine dair itiraz ettiniz mi red kararına? 2330'un 1. maddesi:

Madde 1 – Bu kanunun amacı; barışta güven ve asayişi korumak, kaçakçılığı men, takip ve tahkikle görevli olanların bu görevlerinden dolayı ya da görevleri sona ermiş olsa bile yaptıkları hizmet nedeniyle derhal veya bu yüzden maruz kaldıkları yaralanma veya hastalık sonucu ölmeleri veya sakat kalmaları halinde ödenecek nakdi tazminat ile birlikte bağlanacak aylığın ve bu yüzden yaralanmaları halinde ödenecek nakdi tazminatın esas ve yöntemlerinin düzenlenmesidir.

5434'e göre nasıl aylık bağlanıyor, bilmiyorum. Bilen var mı arkadaşlar?

Ek bilgi: Genelkurmay Başkanlığı Resmi Kurumsal İnternet Sitesidir - Anasayfa - Turkish General Staff Official Web Site - Main Page
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    engin_1979 Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2330 sayılı kanun hakkındaki genel kurmayın görüşüne itiraz etmedim 60 günlük süreyi aştığım için birazda bilinçsizlikten 5434 sayılı kanuna göre vazife malüllüğü hakkında hüküm var yanılmıyorsam 55. maddede ve 56. maddede genelkurmay beni buraya yönlendirdi bende bunun için sgk bakıyormuş bu kanuna oraya müracaat etmemi istedi genelkurmay bende ettim ama onlarda bu hastalığımın görevimin neden ve etkisi yokmuş kararı verdiler bu nasıl oluyor bu depresyon olay olmadan yakalanmam mümkünmü ankara 3. idare mahkemesine kararı bozması için başvuruda bulundum ALLAH tan hayırlısı hasta olacaksın birde bunlarla uğraşacaksın sistemin adaletsizliğine bakarmısınız vatan görevini yaparken hasta olan bir insana bunu layık görüyorlar benim kaybettiklerimi sivil hayata geçince neler olduğuyla ilgilenmiyorlar bu çocuk hasta oldu ne yapar ne eder insan hiçmi sormaz hakkımı helal etmiyorum inşallah adalet yerini bulur

Üye
    engin_1979 Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

846 gün sgk dan primim var 270 gün askerlik borçlanması geriye kalan borçlanmayı nasıl yapmalıyım çalışamıyorum isteğe bağlı ödersem 1800 gün şartı geçerlimi 4 astatüsünde olurmuyum çalışamayacağıma göre hangi yolu izlemeliyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    isteğe bağlı da ödeyebilirsiniz, çalışan statüsünde de olabilirsiniz. Malulen emeklilik için her ikisi de olabilir... Yalnız, en son hangi statüde sigortanız yatarsa, malulen emeklilik o statüde gerçekleştirilir. En son sigortallılığınızın isteğe bağlı değil çalışan statüsünde olması olası emekli maaşı açısından sizin avantajınıza olur.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12