Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mkabakci1 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kabakcı
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    01:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mart 1995 tarihinden bu yana aralıksız sigortam var. % 42 engelli oranı ile rapor aldım. Ne zaman emekli olabilirim ve olabilirsem ne kadar maaş bağlarlar acaba? Bu koşullarda emekli olup ve bilgisi olan arkadaşlarımdan bilgilerini paylaşmasını rica ederim.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Tek başına rapor almak size erken emeklilik hakkı vermez elinizdeki % 42 oranındaki rapor ile 3. derece vergi indirim hakkı kazanır iseniz 17 yıl 3920 gün ile emekli olursunuz.
    03.1995+17 : 03.2012 vergi indirim hakkınız var ise emekli olmak için kuruma müracaat edebilirsiniz.
    Emekli maaşı ise yatırılan prim ve toplam kazanca göre değişiklik gösterir.Bakınız şu linkte üyelerimiz emekli maaşı bilgilerini paylaşmış..
    http://www.engelliler.biz/forum/emek...iyorsunuz.html

Üye
    mkabakci1 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kabakcı
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlginize teşekkür ederim. Size bir sorum daha olacak belli ki bu konuya hakimsiniz. Hastanaye müracaatımda engelli belgesi almak için diye dilekçe vermiştim. Sanırım hata ondan kaynaklanmakta. Bu rapor vergi indiriminde kullanılamıyor mu? Yani bu evrak ile defterdarlığa müracaat etsem yeni rapor mu isterler? Bir soru soru dedim ama demek ki bir kaç sorum varmış. Vereceğiniz cevaba göre hareket edeceğim şimdiden teşekkür ederim.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Mustafa bey,
    İş yerinizden çalıştığınıza dair belge alın ve elinizdeki rapor ile maliyeye vergi indirim hakkı için müracaat edin Maliye raporunuzu kabul eder ise sıkıntı yok kabul etmez ise yetkili hastaneye sevk edilirsiniz ve yeni rapor alırsınız.

Üye
    mkabakci1 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kabakcı
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Gelişmeleri bizim ile paylaşırsanız memnun oluruz..

Üye
    mkabakci1 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kabakcı
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Uzun zaman sonra tekrar merhaba,
    rapor Ankara'dan geri döndü. Hakem hastane olarak şişli etfal hastanesi tayin edilmişti. Oradaki muayene ve heyetten geçtikten sonra %42 raporu tekrar aldım ve 3 ay önce cevizlibağdaki yere müracaat ettim. 3 ay olduğu ve gelen herhangi bir cevap olmadığı için geçtiğimiz cuma günü cevizlibağa tekrar gittim. Sonuç gelmedi nasıl öğrenebilirim dedim. Bana derececeye girdiğimi ama derecesini göremediğini, sonucun da gönderildiğini söyledi oradaki hanımefendi. Ama henüz bana ulaşan bir sonuç/belge yok. Dereceye girdiğimi söylediklerinde heyecan yaptım normal olarak ki şu an da heyecanla size yazıyorum. Tabi kaçınılmaz olarak ta soru soracağım vergi indirimi aldığımı düşünerek ve kalın kafalı olduğumu düşünerek verdiğim bilgilere göre alacağım emekli maaşı hakkında bana bir ışık tutma ihtimaliniz var mı?
    30.01.1975 doğumluyum. 01.03.1995 tarihinden bu yana aynı iş yerinde çalışmaktayım. Şu an ödenen brüt maaşım 2,413 tl. ve prim gün sayım 6.042. Bu verilere göre, emekli olduğum taktirde alacağım emekli maaşı ne kadar olur? emeklilik için nereye müracaat etmem gerekiyor? Müracaat sonrası emekli maaşı ne zaman bağlanıyor? Son sorum ise Emeklilik sonrası çalışmamda yasal bir engel var mı? Ardı ardına sorduğum sorular için beni bağışlayacağınızı umuyorum. Şimdiden teşekkür ederim

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Emekli maaşınız şu linkten hesaplaya bilirsiniz...
    T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Sigortalar Kurumu

Üye
    mkabakci1 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kabakcı
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgi ve yol göstermeni için teşekkür ederim. bana gelemeyen bu evrakın takibini nasıl yapacağım konusunda bir tecrübeniz var mı? Daha önce hiç görmediğim kuzenimi bekler gibiyim. Görsem de tanımam yani

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Buyun bu linki tıklayarak evrak takibinizi yapabilirsiniz...
    EvrakIzle.jsp

Üye
    mkabakci1 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kabakcı
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende bir sorun var sanırım. Bu linkte yaptığım sorgulamada da kayıt yok diyor. Çok ilginç değil mi?

defterdarlıktaki abla bana dereceye girmişsin ama hangi derece olduğunu göremiyorum dedi ise bu 42 onaylandı ve vergi indirimine hak kazandığım anlamınamı gelir? e devletten emeklilik müracaatında bulunabiliyor muyum? eğer başvuru yapabiliyorsam malüllük aylığını mı seçmeliyim? bu belge bana ulaşmadı ulaşamıyor müracaat için bu gerekli mi? ne çok soru var hayatımda. vaktinizi aldığım için özür dilerim. Ayrıca tüm aydınlatmalarınız için çok teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

3 derece sakatlık indiriminiz onaylanmış demek ki.

Emekliliğiniz -malulen değil- erken Yaşlılık emekliliği statüsünde olacak

Madem sakatlık indirimi omnaylanmış, diğer şartlar da tamamsa, emeklilik için sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz. Zaten SGK sakatlık indirimini Maliye'Ye onaylatana kadar maliye'de durum sisteme tam olarak işlenmiş olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mkabakci1 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kabakcı
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Müracaat için yani emekliliğe hacı yolu gözler gibi beklediğim evraka ihtiyaç var mı?

Veya defterdarlığı yine gitsem ptt kargo barkod numarası verilir mi acaba? Gönderilerini kayıt altına alıyorlar mıdır ki?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Hayır, evrağa gerek yok. SGK kendisi maliye'ye sorum bilgi ediniyor zaten...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mkabakci1 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kabakcı
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    nereye müracaat etmeliyim İstanbul'da? emeklilik için? unkapanımı yer? müracaat yaşlılık aylığı için mi olacaktı?

Bülent bey, yukarıda evraka gerek yok demişsiniz. önceki yazınızda yazıyor. listeyi şöyle yapmışsınız
    Yaşlılık aylığı bağlanması (4a [eski adıyla ssklılar] için)
    1- Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi
    2- 1 Adet Fotoğraf
    3- Gelir Vergisinden Muafiyet Belgesi (Vergi indiriminden yararlanan sigortalılar için)
    4- Sigortalı İşten Ayrılış Bildirgesi (işten ayrıldıktan sonra ilk 10 gün içinde talepte bulunanlar için)
    5- Emeklilik Başvuru Dilekçesi

3
    te muafiyet belgesi yazıyor. Bu belge gerekli mi değil mi? Şu yok bu yok diye çevirmesinler beni zaten süreç çok yavaş. İlginize teşekkür ederim.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon