Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 29 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    keserci1 Avatarı

Son Giriş
    05.07-2012
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim sorum ümraniye devlet hastanesinden aldığım raporumda tüm vucut foksiyon kaybı %37 ankara yüksek sağlık kurulu %44 ile onayladı ve 3.derece vergi indirimi alabilir diye işyerine yazı geldi özürlü olarak emekli olmamda her hangi bir sıkıntı yaşarmıyım bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Dikkat et de aleyhine dava açılmasın kardeş.. çünkü bu kurulun gelen raporlar üzerinde oran değiştirme veya başka birşey yapma yetkisi yok.. Mahkeme kararları ile sabittir.. Bilgin olsun diye yazıyorum.. Hastanenin verdiği % 53 ÖMÜR BOYU GÇEERLİDİR raporumu geçtiğimiz yıl % 46 ya düşürmüşlerdi ve 1 yıl sonra kontrol şerhi koymuşlardı .Ancak bu karardan o zaman benim haberim yoktu.. Ben yine de emekli oldum.. Dikkat etmende yarar var..

Üye
    yüksel yıldız Avatarı

Gerçek Adı
    yüksel yıldız
    Son Giriş
    20.11-2014
    Saat
    16:41
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Keserci1 kardeşim ,öncelikle raporun hayırlı olsun.3.derece vergi indirimine tabi olarak gerekli yaş ve prim günlerinide tamamladıysan hiç bir engelin yok.Ankaranın oranı yükselterek onaylamasına ayrıca sevindim.süreç kaç ayda tamamlandı?

Üye
    keserci1 Avatarı

Son Giriş
    05.07-2012
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslında bir karışıklık varda ben bi türlü çözemiyorum kalp klas 2 %30 ve hiper tansiyon %20 ptca kardiyoloji uygundur yazan raporumda hastane vergi indirimi için gönderlldiği için sanırım hiper tansiyonu %10 olarak değerlendirip %37 tüm vucut kaybı oranı ile göndermiş ankaraya ankarada tansiyonu%20 değerlendirip 3 ay kadar sonra %44 le vergi indirimi alır diye gönderdi şimdi ne yapcağımı şaşırdım hastaneye gittim bizim yapacağımız bişi yok sağlık kuruluna itiraz et yeniden hakem hastaneye git dediler rapordaki yazan yüzde 37 ile özürlü haklarından yararlanamıyorum fakat ssk 18 ay kadar zamanım var emekllilik iç,in sgk sorduğumda net bir cevapta alamadım kimi sorun yok kimi vardiyor iki arada bir derede jkaldım hakem hastaneye gitsemmi acep

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlı ugurlu olsun

Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Keserci1 karıştırma prim gününü doldurduğun an emekli ol. sonuç olarak senin yaptığın bir illegal durum yok sen hastaneye gitmişsin hastane bir oran vermiş, raporu ankaraya göndermiş ankara bu oranı yükseltmiş ve sen vergi indiriminden yararlanmışsın, sana verilen hakkı kullanıp emekli olmuşsun, emekli olduktan sonra kimse artık senin elinden bu hakkı alamaz, kurumların yaptığı hata veya ihmal varsa bunun bedelini kurumlar öder, emeklilik hakkın elinden alınsa dahi çok sağlam bir tazminat alırsın o alacağın tazminatta sana ömür boyu yeter ))

Üye
    yüksel yıldız Avatarı

Gerçek Adı
    yüksel yıldız
    Son Giriş
    20.11-2014
    Saat
    16:41
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

keserci1 kardeşim; tekrar raporun hayırlı olsun.Raporuna son noktayı Ankara koyar.Ve kesindir.Sakatlık indiriminden aldığın bu rapor bir kere alınır ve bu karara istinaden ( % 40 ve üstü ) yaş ve prim günlerinide doldurduysan erken emekli olursun.Senin için önemli olan Ankaradan gelen raporun son haliyle oranı .Zaten % 40 üstü almışsın Özürlü haklarındanda yararlanırsın.Merak etme .

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli arkadaşlarım;
    Sağlık raporu vermeye yetkili kurum ve kuruluşlar devlet tarafından her yıl ilan edilir ve bir genelge ile tüm il sağlık müdürlüklerine gönderilir.. Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım.. Kanun çok açık.. Zira ben bu konudaki tüm kanun,genelge ve yönetmelikleri inceledim ve halen de inceliyorum.. Üzerine basa basa söylüyorum ki bu kardeşimizin aldığı rapor % 37 (Buraya çok dikkat edin lütfen RAPOR diyorum,raporu onaylayan kurum veya kuruluş demiyorum) geçerlidir.. Bu rapor üzerinde herhangi bir değişiklik yapma,oran düşürme,yükseltme vs için hiçbir kurum,kuruluş veya kişi yetkili değildir.. Bu konudaki DANIŞTAY ve YARGITAY kararları açıktır ve kesindir.. Bu kararları inceleyin lütfen.. Kendinize göre yorum yaparak değil,mevcut kanunlar üzerinden kendisini bilgilendirin.. SGK ne yaptığını kendisi bile bilmiyor.. Bu nedenle kendisi aleyhine açılan hemen hemen tüm davaları kaybediyor.. Diyelim ki bu kardeşimiz emekli oldu.. İlerleyen zaman içinde SGK müfettişleri bunu gördü ve soruşturma açtı.. Müfettiş o an yürürlükte bulunan kanunlara bakar,hiçbir yetkisi olmayan merkez sağlık kurulunun oran yükseltmesine bakmaz.. Çünkü devletin yetki verdiği sağlık kuruluşları çok nettir ve tereddüte mahal bırakmaz.. SGK der ki bana ne kardeşim , merkez sağlık kurulu böyle yapmış.. Aslında o da bilir onun yetkisi olmadığını.. Sonuçta kendini diğerinden üstün gören kurumlar arasında yazışma ve çatışma başlar.. Olay mahkemeye intikal eder.. Sonuç olarak emekli olan kardeşimizin emekliliği elinden alınır.. Bu konuda bizzat yaşadığım ve şahit olduğum örnekler var.. Geriye dönük maaşları bile geri almışlardı arkadaşımdan mahkeme kararıyla.. Arkadaşım SSK dan özürlü olarak emekli oldu.. Resmi olarak yazıyı da aldı.. Maaş da bağlandı.. Aradan 2 yıl geçmişti ki bir gün evine yazı geldi ve emekliliği iptal edildi.. Dava açıldı vs.. Temyize gitti.. Sonuçta arkadaşım davayı kaybetti..Aldığı maaşları da faizi ile birlikte iade etti.. Bu benim yaşadığım en yakın örnek.. Ben bir işim için dün SGK daydım.. Şef ile bazı konuları görüştüm.. O bile kafayı yemiş artık. Kimin ne yaptığı belli değil kardeş dedi. Dava açan kazanıyor,biz açıyoruz kazanıyoruz,kaybediyoruz vs çok şeyler anlattı.. Kimin eli kimin cebinde belli değil dedi.. Lütfen değerli arkadaşım ; Sen eşşeği sağlam kazığa bağla sonra Allah'a ve SGK ya emanet et. Burası Türkiye .. Her an süprizlere açık olmak lazımdır.. Kendine iyi bak..

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emekliliginiz hayırlı olun.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Seranko, SGK asla maliye bizi bağlamaz aslolan rapordur diyemez.
    O yönde bir uygulama yapsa kaybeden bir kişiye karşılık kazanan binlerce engelli olur.
    Burada çok ender bir durumla karşı karşıyayız,hatta birçoğumuz maliyenin raporu yükselttiğini ilk defa duyuyor.
    Peki raporu düşürülerek emekliliği engellenen arkadaşlarımız ne kadar? Yüzlerce,binlerce...
    SGK bunu bilmiyor mu, elbette biliyor ve maliyeyi yok saymak asla asla işine gelmez.
    Ve erken emeklilik vergi indirimi ile kazanılır,raporla değil.

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

"Erken emeklilik vergi indirimi ile kazanılır " buna bir itirazım yok ki zaten kanun da bunu emrediyor.. Lakin burada anlaşılmayan bir husus var.. Halen yürürlükte bulunan kanuna göre vergi indirimi almak için maliyeye başvuruluyor.. Maliye de ilgili kişiyi DEVLETİN TAYİN ETTİĞİ VE YETKİLENDİRDİĞİ SAĞLIK KURULUŞLARINA gönderiyor.. Buraya çok dikkat lütfen !...Kendi bünyesinde oluşturduğu ve hiçbir yetkisi olmayan merkez sağlık kuruluna değil devletin yetki verdiği ve kendisinin de kabul ettiği hastaneye gönderiyor.Bunu böyle yapmakla bu kanunun var olduğunu ve rapor vermeye yetkili olan birimin kendisi değil hastane olduğunu kabul ediyor.. Hastaneden gelen raporun usulüne uygun verilip verilmediğini kontrol edip ONAYLAMAK veya İADE ETMEK ÜZERE kendi iç bünyesindeki kuruma gönderiyor. Burada söz konusu olan SAĞLIK RAPORU dur.. ONAY dır.. Veya İADE dir.. SAĞLIK KURULU RAPORUNU HASTANE VERİR VE HER KURUM BUNA UYMAK ZORUNDADIR.. Bu kanundur.. Hiçbir kurum veya kuruluş kanunların üzerinde değildir.. SGK nın yaptığı tamamen işi yokuşa sürmek başka birşey değil.. Bu konuda yakında ben de dava açabilirim.. Zira bana da kontrol muayenesi yazmışlardı geçen yıl. Ama benim danıştay kararından haberim yoktu.. Haberim olduğunda ise geç kalmıştım (1 aylık itiraz süresi var).. Yasal olan bizlerin yaptığıdır.. Yasal olmayan ise kanunlarla kurulmuş ve amacı vatandaşa hizmet etmek olan kurum veya kuruluşların yaptıklarıdır.. Bunu kendileri de biliyor.. Dava açın kazanın diyorlar Ne güzel iş valla.. Kanunlar gayet açık ve net.. MERKEZ SAĞLIK KURULUNUN ONAY VERMEK VEYA İADE ETMEK DIŞINDA HİÇBİR ŞEYE YETKİSİ YOK ... Bizler ve kurumlar kanunlara uymak zorundayız,birilerinin işine geldiği gibi davranıyor olmaları onların haklı olduğunu hiçbir şekilde göstermez.. Zira olay dava konusu olunca işin rengi hemen değişiveriyor.. Devletimiz sağolsun hiçbir zaman vatandaşını korumadı.. Tam tersi .. Vatandaş yararına bir mahkeme kararı olduğunda bunu bir genelge ile tüm ilgili kurum veya kuruluşlara göndermek ve vatandaşın hakkını korumak yerine,herkesin bireysel olarak hakkını savunmasını istedi,,Bu halen böyle devam ediyor.. Sadece raporlarla ilgili değil ,birçok konuda günlük yaşamda örneği mevcut...

Üye
    sevginur Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

hastanenin verdiği %37 lik raporu ankarada sağlık kurulu incelemiş ve az bulmuş. son noktayı da %44 olarak koymuş. vergi indiriminden yararlanmışsınız. bunun nesinde hata aranıyor. hatayı ankara düzeltmiş kurumunuza yazmış %44 den işlem görecek diye ve konuyu tamamlamıştır. ne güzel işte.genelde ankara düşürür oranları. ama yükselttiğini de duyuyoruz. korkulacak bir durum yok emeklililğiniz şimdiden hayrlı olsun

Üye
    Bolulu Avatarı

Gerçek Adı
    mevlüt
    Son Giriş
    19.12-2013
    Saat
    18:47
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben %41 aldığım ankara gelirler müdürlüğünde % 35 e düşürdüler itiraz ettim numuneye çağrdılar muayeneden sonra raporu numune hastanesinde %27 e düşürdüler
    sen dikkatli ol yinede

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Maliye'den vergi indirim hakkı elde etmiş olmak erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanmak için yeterlidir. Maliye'ye verilen raporun vs. hiç bir önemi yoktur. Maliye vergi indirmini vermiş mi, gerisi hikaye...

SGK'da sadece buna bakar. Rapor oranını da sormaz Maliye'ye, başka bir şeyi de. Tek soru sorar: "xx adlı şahsın sakatlık indirimi var mı?". Varsa, emeklilik işlemlerini başlatır... Bunun dışında Kontrol Muayenesi isteyip istemeyeceğini de kendi bilir. SGK kafasına göre isteyebilir de istemeyebilir de...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Burada önemli olan keserci1'in huzuru ve mutluluğudur.. Kendisine bundan sonraki yaşantısında başarılar diliyorum.. Lakin sen yine de benim yazdıklarımı kulak ardına atma .. Burası Türkiye ve karşında SGK gibi ne yaptığını bilmeyen bir kurum var.. Bizler nasıl ki hiçbir yetkisi olmadığı halde oranları düşüren,kafasına göre takılan merkez sağlık kurulunun olumsuz tutumlarından yakınıyorsak,aynı hassasiyeti oran yükseltirken de göstermeliyiz.. Bizler arkadaşımızın emekliliğinden mutluluk ve onur duyacağımız gibi , ileride elinden alınmasına da aynı derecede hatta daha fazla üzülür ve kahroluruz.. Sizlere en büyük tavsiyem SGK 'nın içinde bulunduğu acizliği bizzat görmeniz ve izlemenizdir.. Zira haksız uygulamaları nedeniyle kaybettikleri davalar , sosyal güvenlik uzmanlarının işaret ettiği kanunsuzluklar vs .. TV de,internette bu konuda çok sayıda belge,bilgi video vs var.. Oturanboğa'nın da dediği gibi SGK kafasına göre takılabilir,kontrol de isteyebilir,istemeyebilir de.. Çünkü neyin ne olduğunu onlar da bilmiyor,ipin ucunu baya bir kaçırmış durumdalar.. Bir memurun verdiği yanıtı , diğer memur veremiyor.. Ya da aynı cevabı alamıyorsunuz.. Peki vatandaşın suçu ne ? Herkes sosyal güvenlik uzmanı olmak veya sosyal güvenlik uzmanlarına,avukatlara gidip onlarca para dökmek zorunda mı ?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon