Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    holosko Avatarı

Gerçek Adı
    egemen
    Son Giriş
    18.09-2014
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @keserci1

öncelikle hayırlı olsun....ama kardeşim bu ne iş bu en şanstır ya....hayatımdada ilk defa duyuyorum %37 yi 44 yapıp gönderen kurulu..ve bişey daha..ya %40 altındakiler..zaten geçerli değil..alamıyolar vergi indirimi erken emeklilik gibi bişey..sen ansıl gönderdinki...onlar nasıl yükselttiki ben gönderdim gözden %51 hastalığım sürekli ibaresi var...bana %37 diye gönderdiler...nasıl oluyor bu iş yaaa...birii bana anlatsın terslik nerde...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Maliye nasıl ki kafasına göre oranları düşürüyorsa, aynı mantıkla yükseltebilir de. Sonuçta dayanağı şu: "bu tanı için hastanenin verdiği oran yanlış; doğrusu şu"
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

1 göz , 1 nöroloji doktoru , 2 devlet memuru , 1 amir ... İşte size padişah gibi asan kesen merkez sağlık kurulu Devlet bunları adam yerine koysaydı yetkiyi uzman hastanelere ve burada çalışan uzman doktorlara değil bu kurula verirdi.. Şimdi kendi raporuma baktım da 9 tane uzman doktor ve başhekim imzalamış.. Yazıkkk üzüldüm şimdi bak.. Bu kadar doktor boşuna okumuş uzman olmuş,yönetici olmuş imza atıyor... Az okuyup memur olsalardı daha fazla yetkileri olurdu

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Onlar adı üstünde kurul,hastane değil.
    Onlar hastanede verilen oranlarla falan ilgilenmiyor,rapor ekinde ya da raporda belirtilen tahlil,odyografi,MR,EMG,vs.tetkik sonuçlarını değerlendirerek işgücü kaybını belirliyorlar.
    Arkadaş,devlet bunları adam yerine koysa hastaneye değil bunlara yönlendirirdi demiş.Tabi bunlar da tüm tetkikleri oturdukları ofiste yaparlardı )

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kardesim raporun hayırlı olsun tekrardan vergi indirimi icin rapor almaya kalkma gùnün geldiginde emeklilik icin bas vur kurcalayıpta vergi indirimindende olma tekrar alamıya bilirsin rapor icin tekrar hastaneye vergi indirimi icindegil özürlü hakları paso ehliyet icin tekrar baş vura bilirsin burda bir arkadaş kurcalamış var olan vergi indirimide elinden gitmişti senin vergi indirimin hayırlı olsun kimseye kulak asma

Üye
    SALİH VARLI Avatarı

Gerçek Adı
    SALİH
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    01:45
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

seronko arkadaşım biraz konuya başka açıdan bakmış ve abartmışsın rapor tam teşekküllü has. buhastanelerin verdiği rapor düşürülüyorda neden yükseltilmesin sen birazdaha araştır teşekküllü hastaneleri kimin tarafından belirlendiğini .kanunlara taraflı yaklaşmadan bakarsan daha faydalı bilgiler verebilişrsin,

Üye
    ÜMİT Avatarı

Gerçek Adı
    ÜMİT
    Son Giriş
    14.03-2013
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sıkıntı yaşamazsın hayırlı olsun raporun sürekliyse problem çıkmaz..

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ufukalp;
    Güldürdün beni valla yaa.. moralim düzeldi biraz

SALİH VARLI;
    Bunun başka açısı dik açısı dar açısı yok ... Kanun kanundur.. Taraflı yaklaşmak da ne demek ? Sen bana bu salak kurulun oran indirmeye ve kendisine gelen raporlar üzerinde oynamaya yetkisi olduğuna dair bir kanun maddesi gösterir misin ? Gösteremezsin .. Çünkü yok.. Olmayan bir kanun üzerine hayal gücünü kullanarak yorum yapıyorsun.. Bir gün yolun bu konuda mahkemeye düşer de verilmiş hakların elinden alınırsa kanunların geçerli olduğunu acı da olsa anlarsın.. Duygusal yönlerimizi ön plana çıkarıp yorum yapmak farklıdır,mahkemede delil ve kanunlarla konuşmak çok ama çok daha farklıdır.. Zira Devlet vicdanımızla değil,kanunlarla yönetilir ve bu ülkede yaşayan herkes buna uymak zorundadır.. Tam teşekküllü devlet hastanesinin ve 10 tane uzman doktorun verdiği rapor mu geçerlidir,yoksa 2 tane masa başı memurunun onayı mı ? Çok güldürdün beni Allah da seni güldürsün emi .. Ben yeterince araştırma yaptım.. Sağlık bakanlığı belirler bunları,media markt veya carrefour da kasada oturan memurlar belirlemez..

Üye
    keserci1 Avatarı

Son Giriş
    05.07-2012
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar zaten hastenede bir yanlışlık var sanırım kalp klas 2 yüzde 30hiper tansiyon ptca uygunduryüzde 20 yazan raporumda toplamda yüzde 50 vergi indirimi için muracat ettiğim için sanırsam kurul tüm vucut foksiyon kaybı 37 vermiş aslında baltazar formulüne göre 44 olması gerekiyor fakat ankara ile papaz olmamak içinmi ne yüzde 50 toplamı olan raporumu 37 ye düşürüp topu ankaraya atmış bak ben yüzde elli raporu 37 ile gönderiyom sana kalmış ister ver vergi indirimini ister verme gibisinden bir uygulama yapmış türkiyede tek sanırsam böle bir olay aslında emekli etmemek için hastanenin yaptığı bir oyun fakat allah yüzüme baktıda ankara gördü yanlışıda 44 olarak vergi indirimini verdi şimdi elimdeki vergi indirimi yazısıyla hastaneye gitsem acep özürlü haklarını kazanırmıyım acep kimlik paso gibi şeyleri almak için

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yaklaşık 1,5 ay önce özürlü sağlık kurulu raporları hakkında (Hakların hiçe sayıldığına ve her kurumun kendi başına hareket ettiği konusunda) 3 ayrı bakanlık makamına başvurmuş,örnekler,yasa maddeleri ile kendilerine sormuş ve cevap istemiştim. Geçtiğimiz haftalarda İl sağlık müdürlüğünden cevap gelmişti. Özürlü raporunuz ömür boyu geçerlidir diye yazmışlardı.Altına da bizlerle hiç ilgili olmayan (İş yapmış olmak için) bir kanun maddesi eklemişlerdi.. güldüm geçtim sinirlendim. Dün de maliye bakanlığından cevap geldi.. Adamlar hala 1900 lü yıllardan kalma genelgeye göre işlem yaptıklarını belirtiyorlar. Sorduğum soruların hiçbirine cevap vermemişler. Kendi kafalarına göre takılmışlar. Maliyeden bir başka arkadaşıma da cevap gelmişti. Şimdi gelen yazıları karşılaştırdım. Sadece isim ve adres kısımları farklı.. Yani adamlar matbu evrak bastırmışlar gelene gidene lütfedip imzalayıp bunu gönderiyorlar.. Sonra kanunlar adalet vs vs vs bahsediyorlar.. Zeka özürlü zihniyetin ürünleri işte bunlar.. 1 adım ileri atmak ve insanlara adam gibi yardımcı olmak yerine,işi yokuşa sürmekten,insanları süründürmekten başka bir halt etmiyorlar.. Haa bir de maaş alıyorlar..

Üye
    Polat60 Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah Polat
    Son Giriş
    28.09-2017
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankaranın oran yükseltiğini ilk defa duyuyorum ama sevindirici haber ben sadece düşürüyorlar biliyordum gerçi yeni çıkan puan tablosuna göre rapor verdikleri için artık ankarada düşüremiyor. Tabii eski raporlar riskli olabilir yani 2008 öncesi.

bu arada hayırlı olsun

Üye
    tremor Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

keserci1;

muhtemelen hastane hastalık derecelerine göre eksik yazmış,,ankara düzeltmiş

Üye
    Bülent Kocyigit Avatarı

Son Giriş
    26.03-2014
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayırlı olsun kardeşim darısı bizim başımıza.

Üye
    engelliler Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ya arkadaşlar ankara duşurdugunde bişey olmuyoda yukselttiginde mi sıkıntı oluyo.ama evet şaşırılacak bir durum hayırlı olsun

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12