Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cemkara Avatarı

Son Giriş
    15.03-2012
    Saat
    00:14
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    babam geçenlerde hastaneye muaneye gitti ordaki doktarlar bir gözünün hiç görmüceni sölemişler diğer gözünde yüzde 85 görür demişler bu durumda babam malülen emekli olabilirmi acaba?

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

babanız %85 saglam demısler emeklı olamaz devletın sacmalıgı tek goz oyle goruyorsa ıkı gozun net gorme oranı %100+70 nasıl bır durum anlamdım bende kagıt ustunde saglam vatandas

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Sakat statüsünde sayılmak için % 40 ve üzeri rapor alabilmek lazım. Ama tek gözü görmeyen kişiye verilen oran % 32'dir. Yani, babanız erken Yaşlılık emekliliğinden yararşanamaz maalesef.

Not: Görme kaybına nedne olan şey iş kazası ya da meslek hastaşığı ise, sürekli iş göremezlik geliri alabilir ama...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

babanız 60 yaşından gün almış ise 10 da ordan gelir 42 olur böyle birde diğer gözle alakalı bir birşeyler çıkarsa olur derim peşini bırakma birde sağlık kurluna git bir hastanin ordan san abilgi verirler

Üye
    karatas_52 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin karataş
    Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şans meselesi benim sağ gözüm hiç görmez ama sol sağlam normel rapor yüzde 50 aldım hayfarpaşadan vergi indirimide yüzde 46 aldım askerliğimide yapamadım çürük aldım ama sol gözüm sağlam sağ gözüm görmez

Üye
    SALEN Avatarı

Son Giriş
    30.11-2012
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben 2010 Yılında vergi indiriminden yararlanmak için;rapor almak istedim.Lakin tek gözüm hiç görmemesine ve fıtık ameliyatı geçirmeme rağmen bana verdikleri rapor %20 di,sizce bu oranlar oarn cetvelindeki ornlarmıdır?Sevgiler..