Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sezer gülel Avatarı

Son Giriş
    27.09-2015
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba benim 2007 sigorta başlangıcım var 1.820 günden fazla günüm var ben şuan çalışamaz durumdayım akçiger nakli gerekli dendi cok zor durumdayım napa bilirim bu % 80 verilen rapor ankaraya yollanıp düşürülmesi beni dahada madur duruma düşürdü napmam gerek nasıl bir çözüm uygulıya bilirm hukuki işlem başlatsam baya bir sürec ankara gitmemi istediler ordan daha rahat işlemlerini halledersin dendi cunkı burdan giden evrakda bronşit slonum yolları tıkalı vs vs yazıları dikkate almamış ola bilirler dendi askerlikten çürük raparum var ve benim en erken 2016da emekli ola bilicegim söylendi ...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

maluliyet cetveli'ni inceleyin lütfen. O cetvele göre malul durumda iseniz, er ya da geç malulen emekli olursunuz...

Bence ilk önce malulen emekliliğinizi "durumunuz maluliyeti gerektirmiyor" diye reddeden sgk kararına itiraz edin. Sağlık yüksek kurulu tarafından yeniden değerlendirilmesini isteyin. Gelecek sonuca göre hukuki yola başvurulabilir...

Ankara'ya gitmek işe yarayabilir, ama oradaki sgk'da muhatap bulunabilir mi, sağlık kurulundan birilerine ulaşılabilir mi, bilemiyorum...

Şuradan arayıp bilgi edinmeyi deneyin bence:

Ankara kocatepe sağlık kurulu 0312 415 0100 dan 349
    Maluliyet ve Sağlık Kurulları Daire Başkanlığı evrak takibi: 0312 415 32 03-4-5-6
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sezer gülel Avatarı

Son Giriş
    27.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

elimdeki raporumu iptal etiriyim sgk gttımde bana 2016da emeklı ola bılıcegımı soyledıler bende benı hastaneye sevk eden vergıden muhaftır belgesı aldgım yere gttım orasıda bana bı evrak verdı ankaraya gıdın en kısa yoldan ordan halledersınız dıye bı yanıt aldım burdan dılekce yazarsanız cok uzar dendı bende ankara gıtmeyı dusunuorm yanı suan aldıgım belke hıc bı işime yaramıo ve ben calışamıorumda saten sureklı evdeyım aıleme muhtac bıryım şuan cvp verdıgınız ıcınde cok teşekür ederim....

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sezer sen malulen emeklı olman ıcın bırıncı dereceden raporun olsa bıle 15 yıl ssk ıle 3600 hızmet suresı ıle emeklı olursun 2007 de basladıgına gore 2022 de emeklı olursun malulen olabılmek ıcın bakıma muhtaclık belgısı alırsanır agır ozurlu dıye ozaman hızmet suresı aranmaz5 yıllık hızmet suresı 1800 gunle malulen olursunuz sgk bu konuda ezıyet edıyor malesef ısın rast gele demekden baska care yok yazdıgın hastalık belırtılerı yazılmamıssa kardes yapıcagın sey baglı oldugun ılın ıl saglık muduryle gorus dekı benım hastalıgımla ılgılı degerlendırmeler eksık yazılmıs degıp tekarar dılekce ıle aynı hastaneyı sevk ettırın senı oradan oraya suruklemek ısteyeceklerdır

Üye
    sezer gülel Avatarı

Son Giriş
    27.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok saglun gercekten yarıdımlarınız ıcın bılgıye sayıp olmadııgm ııcn cok surundurduler evet sgk gttımde ordan bana burası %40 yerıne rapordakı gıbı %80 sakat olsaydı emeklı ola bılme sansım varmıs askerlımı borclandıgım taktırme bılmıorumkı kıme uyucamı sasırdım kac yere gttım geldım yanı artık bedenımde yorulu saten nefes zorlu bı haylı sıkıntı bıde bıre bır sahsı gormek ıstedıklerı ıcın resmen bır çile yani askerlik borclanırsan %40lık bu raporla geldıgınde emeklı olursun dedıler yanı bılmırom kı bende ...yınede sagolun gercekten bide benim anlamadıgım askerlikten curugum var raporumda var askerlık borclanması neden ıstenıldı onu anlamadım

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sezer senı yanlıs bılgılendırmısler askerlık borclanması yapsanda sımdıkı yasaya gore 3600 gun ıle 15 yıl sartı var %80 raporun olsa bıle yanlız senın bu oranla bakıma muhtaclık belgesı agır ozurlu alırsan hızmet suresı aranmaz senden askerlık borclanmas yapman ıcınde askerdeyken yarısını yapsanda tedavı gordugun sureler askernden sayılır curukde alsan yaptı gorunursunuz bunun ıcın askerlık subenden net ogrenebılırsın terhıs belgende yazar zaten sezer %40 raporunuda var sayarsak senın emeklı olma seklın 20 yıl ssk suresı 4400 gun hızmetle erken yaslıkdan emeklı olursun senın alıcagın dereceye baglı hersey askerlık borclanması gunune artırır yıl olarak bısey kazandırmaz

Üye
    sezer gülel Avatarı

Son Giriş
    27.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben napıcagımı şaşırdım hıc bırsey yapamıorm nereye elımı atsam bırıne bıreyde sorulmuyo ınsanlarmız bı garp yardım denen bısy kalmamş gıdıosunuz rahatsıznız goruolar adamlar nerdeyse dovcekler ılle kaba kuvetmı yapmamız gerek anlamıormkı bu hayatıda yaşam şartınıda oraya gıt buraya gıt elımde kocaman bı hıc var yanı ben sızden ıstedııgm kısa yoldan hıc ugrasmadan nasıl emeklı ola bılırm net onu soyleyın bana onu yapıyım napa bılrımkı baska bakıma mugtaclık belgesı alırsam evıme gelıcekler evım kıra dıl kendı evımız bu cocugun durumu ıyı dıye yıne onume bı engel gelıcek hablukı gorundugu gıbı dıl hıc bısy anne baba calısıo evde tek ben duruorum yanı artık guvenım kalmadı kımseye onun ıcın kusra bakmayın yanı kafanızı agırıtıorum...

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sezer bu dedıgım sey de malulen emeklı olucaksınız bakım aylıgı ıcın degıl heyete gırdıgınızde raporunuzda calısamaz ıbaresı olucak bu demek degılkı senı zengın sayıp emeklı olmucaksınız kısa yoldan anlatdım sıze baska yolun ok ssk baslangıcın daha yenı malulen emeklı olmak ıcın yeterlı ama doktorların ınsıyatıfıne kalmıssın kafana bakımaylıgı ıle malulen emeklılıge karıstırmasın sen dedıgım gıbı rapor aldıkdan sonra aılenden bırı dılerse bakıcı olabılır fakat sen malulen emeklı olucaksın suankı sartlara gore bunlar gereklı kardesım sana bılgı paylasımında yardımcı oluyorsak ne mutllu bu sıte herseyden once paylasım sıtesı burdakıler uzman degıl ılk etapda herkes senın gıbıydı sen de bırgun ogreneceksın bırının sıkıntısı oldugunda bılgıın varsa yardımcı olucaksın

Üye
    sezer gülel Avatarı

Son Giriş
    27.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabıkıde hersey benım ııcn dıl herkez ıcın benım bılgım varsa butun bılgılerımı dokerm tabıkıde ınsanlarımın hıc bı zaman ezıyet cekmesını ıstememde uzulmelerınıde ıstemem hıc bı sekılde dedıgınız gıbı kafamda malulen emeklılık yer etmıs ona odaklanmısım haklısnız elımdekı aldıgım saglık rapuru sımdı benım ısıme yararmı tam olarak nereye gıtmem gerek ılk nereye bas vurmam lazım ne gereklı bıraz bılgı verırsenız sevırınım bakıma muhtaclık belgesını nereden alıcam aldıgımda nereye gıdıcem mesala ..

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sezer sen ılk etapda vergı ındırım belgesı alman lazım ıdı emeklı olmak ıcın ugrasmıssın varmıydı senın bakıma muhtaclık belgesı dedıgımız saglık kurulu raporu degerlendırmede 2022 maası kımlık h sınıfı sureklılıgı evet yada hayır agır yada degıl calısagı alanlar hafıf yada agır ısler dıye degerlendıme yerı vardır bu degerlendırmede raporunda sureklı ıbaresı ve agır ozurlu calısamaz yazar bunlar olursa sen bakıma muhtacsın demektır sezer sen sunu yap sosyal yardımlasmaya gıt dekı ben calısamıyorum derdıne anlat sen enaz %50 ve uzerı sureklı agır ozurlu raporu getır derler boyle yap bakalım raporuna ne oran verılecek sen suankı pozızyona gore emeklı olman cok zor kardes neden bıran evel emeklı olmayı kafan koydun anlıyamadım once emeklı olma sekıllerını sartlarını ogren

Üye
    sezer gülel Avatarı

Son Giriş
    27.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım bunnlar olursa sonuc olarak nolur peki

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bunlar olursa bakıma muhtaclık belgen gecerse agır ozurlu olarak malulen emeklı olma sansın %90 na cıkar senın ızledıgın yol yanlıs sen elıne agır ozurlu raporu al sonra konusuruz

Üye
    sezer gülel Avatarı

Son Giriş
    27.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba tekrardan burdayım ve herkezın kurban bayramını kutluyorum baya bir zaman gecti tekrardan malulen emeklılık surecıne gırıiştım ve bu arada ugraşırken acıl amelıyat durumum oldu akcıgerıme valf takıldı 2 adet azda olsa nefes ala bılmem ıcın oda nakıl sırasındayım ama ters akcıger oldugu ıcın sıkıntı bulamıyorlar ben tekrar skk gıttım boyle boyle dedıler ılk basvurdumda sakatlık maası ıcın basvurmuşum yanlış yere yani bu sefer tekra sevkimi yaptılar askerlık muaf belgemı ıstedıler sonra şişli devlet hastanesinde gereken kontorller yapıldı doktor %80 verdi olarak belırlediler kurulda ankaraya bu evrak gider ordan sonuç skk gelir dediler 1 ay süreci olurmuş benim sgorta başlangıcım ise yanlış belırtmısım ılk yazdııgm 2007 dıl 2006 mış skk oyle belırtti bana tabıkı hıc umidim yok emeklı yapıcaklarından ankaraya gıden evrak kesın olarak düşüş yaşıyor ve yeni yasaya göre emekli olursun diyolar skkdakı evrak kaydımı yapan kişide ama ben guvenmıyorum sanırım mahkeme yoluna dogru gıdıcem bende tekrr saygılar gereken bılgılerı buraya aktarıcam .....

Üye
    Süleyman Bahagelmez Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun.bende koah hastasıyım.bana bir doktor valftan bir şeyler söyledi.kendisi bu uygulamayı yapmıyormuş.bana yardımcı olbilirmisin.kim sana bu işlemi yaptı.hangi doktor.faydasını gördünmü.işlem çok zormu.saygılar

Üye
    sezer gülel Avatarı

Son Giriş
    27.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba ALLah acil şifalar versin evet valf işlemni her doktor yapmıyor ve yapanlarda özel hastanelerde uyguluyorlar saten benimkisi ise şans eseri süreyyapaşada bir doktor tavsiyesiyle yedikulede erdoğan Çetinkaya diye bir doktora gittim nakil olacaktım ama sonuclar ic acıcı olmadıgı için masada kalırsın dediler ama valf işlemi var bu işlemle bir nevze olsun nefes alman iyi olur dendi bende gözüm kapalı yapıcak başka care yok oldum 2 adet takıldı akçigere azda olsa şuan kendi işlerimi kolaylıkla yapa biliyorum yururken yorulmuyorum ama ne varki nakil olmam şart yani ileride zorlugu hıc hemde hıc yok yarım saat bile surmuyo takmaları korkunuz asla olmasın tekrar geçmiş olsun saygılar...

arkadaşlar benim soruma yanıt vermediniz mümkünse 2006 sigorta girişim var 2010 da yanlış yere başvurark hastane bana %80 rapor verdi ve bu arada ankaradan bu rapor oranı %40 düşürüldü yani sadece vergi indirim belgesi olarak kullana bılırsn dedıler evrakdada saten vergi indirimi falan yazıyo bana vergi indirimi dil emekli olmam gerek çalışma gücüm saten yok devlete göre cesedimiz gitmesi gerek emeklı olması ıcın tekrardan bu yeni yasa muhabetti cıktı skkya gittim askerligim muaf dedim bır takım evraklar ıstedıler goturdum benı tekrar sevk ettiler şişli etfal tekrar %80 verdi ankaradan gelen sonuc ne olucak bılmıorum benım hıc umudum yok tekrar düşürücekler emeklı olamıcam bu sırada dıye dusunuyorum onun ıcın mahkeme yolları gozukuyor bana nerelere başvurmam gerek yardımcı olursanız sevinirim

Sayfa 1 / 2 12 SonSon