Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kantutar42 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    20.05-2017
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Ufukalp Mesajı Gör
    Mehmet Bey;
    yasal olarak sadece son çalıştığınız işyerinden kıdem tazminatı talep etme hakkınız var.
    Her ne kadar aynı işyeri deseniz de firma değişikliklerinde gir-çık yapılmıştır mutlaka.Siz tüm haklarınızı firma değiştirirken istemeliydiniz,eski firmaların yasal olarak herhangi bir yükümlülüğü yok.
    şimdilik en fazla çalıştıgım şirketin biri ile anlaştık 4000 tl 2004,2007.2008.2009 yılları için
    2010.2011.2012 de 49 gün çalışmışlıgım 22 aylıkta rapor var buda başka bir şirket bunda zaten hiç umut yok
    2005 ödemiyor başka şirket
    2006 ise bir başaka şirkette çalıştım ordada tam 1 yıllık şimdi onadnda bir cevap telefon bekliyom imşallah oda yan cizmez

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kantutar42 Mesajı Gör
    dava etsem alırım ama kim ugraşacak ordan aldıgın parayı avukat yer
    Bak şimdi arkadaşım,

Avukata falan gerek yok!
    Sen önce bu tazminat vermeyen firmalara tazminatının ödenmesi, aksi halde Çalışma Bakanlığı ve SSK'ya müracaat edeceğini bildiren bir dilekçe ver. Eğer 3-5 gün içinde sana dönen olmazsa, ver elini Çalışma Bakanlığının Konya Bölge Müdürlüğüne... Yanına kağıt kalem de al. Oradaki müfettişlerden birini bulup derdini anlat. Onların söylediği şekilde dilekçe verirsin. Gerekirse seni SSK'ya da yönlendirirler.

İş Müfettişleri bu konularda hep işçi lehine karar verir. Çoğu kez telefon açıp firmayla konuşmaları bile yeterli olur. Çünkü denetlenen bir firmanın ceza almaması bizim yasalarımıza göre imkansız gibi bir şeydir. Kıldan tüyden bir şeyler çıkar mutlaka.

Üye
    kantutar42 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    20.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

metepe kardaş bir haftadır gidip geliyom telefon acıyomtazminatı vermeyen şirkete tazminatı hak etmiyorsun diyor vermemiz yasal degil diyor illaki bu şirkete kendisinemi dilekçe yazacaz yoksa
    Çalışma Bakanlığı ve SSK'ya mı

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: MeTePe Mesajı Gör
    Buna müteselsil sorumluluk deniliyor ve diğer firmalardan da tazminat talep etme hakkı var. Çünkü çalıştığı firmanın değişmesi işçinin kusuru değil.
    evet bu konuda haklısın çünkü 10 yıllık zaman aşımı süresi koymuş çünkü ben kendi istegim ile işten ayrılmıyorum o işten çıkarıyor onun için 10 yıl içinde tazminat talep etme hakkım var

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kantutar42 Mesajı Gör
    metepe kardaş bir haftadır gidip geliyom telefon acıyomtazminatı vermeyen şirkete tazminatı hak etmiyorsun diyor vermemiz yasal degil diyor illaki bu şirkete kendisinemi dilekçe yazacaz yoksa
    Arkadaşım, ben işverenim.

Vermemiz yasal değil diye bir şey yok! Yasaya göre 1 yılını tamamlamış işçi tazminat hakkı kazanır! Bu durumda şirketin VERMEMESİ yasal DEĞİL. Ama 1 yıldan önce ayrılana şirket İSTERSE tazminat verebilir. Yasa hiç bir şekilde buna engel değil! Hiç kimse o şirkete niye tazminat verdin diyemez!

Sen önce tazminat vermeyen firmalara "şu tarihlerde çalıştım, malülen emekli oldum, ama işten ayrılırken tazminatım ödenmedi. Şimdi ödenmesini talep ediyorum, aksi halde Çalışma Bakanlığına başvuracağım ve yasal haklarımı kullanacağım" şeklinde dilekçe vereceksin. Hatta bu dilekçeleri noterden veya iadeli taahhütlü yollamanda fayda var. Eğer yine ödemeye yanaşmazlarsa, dediğim gibi Çalışma Bak. Bölge Müdürlüğüne gidip oradaki müfettişleri bul... derdini anlat. Sana yardımcı olurlar.

Üye
    kantutar42 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    20.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MeTePe;

seni çok raharsız ediyom kardeş hakkını helal et bu arada hocam şimdi bana tazminat ödemen şirket mesela ismin uydurayım kontaş şirketi resmiyette 359 gün gün göstermiş ama ben tam bir yıl çaştım 03.01.2005 girilmiş ama ben 01.01.2005 te çalıştım biz bu allahın belaları şirketleri sene bir defa yüzünü görürüz oda sözleşme imzalamak için haydi bir telefon gelir şirket degişmiş yürü evrakları getir yani öyle bir şeyki ben belediyede bekçiyimdim imza defteri idari binada yani belediyede şirket gidipte günlük çalışma defterine imza atmıyoruz anlata bildinmi imza defterin falanca belediyesi işçi nöbet defteri diye yazıyor

Üye
    namzet Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana gelen yazıda kıdem tazminatının ödenmesi diye birşey yazmıyor.şu şekilde gelen yazı ''KAYITLARIMIZIN TETKİKİ SONUCU .........SİGORTA SİCİL NUMARASI İLE MALÜLLÜK YAŞLILIK VE ÖLÜM SİGORTASI KOLLARINA TABİ OLARAK 01.09.1987-30.12.2012 TARİHLERİ ARASINDA ........ PRİM ÖDEME GÜN SAYINIZIN OLDUĞU TESPİT EDİLMİŞTİR.
    506 SAYILI KANUN 60.MADDESİNİN C BENDİNİN 4958 SAYILI KANUNLA DEĞİŞİK B BENDİNE GÖRE EMEKLİLİK MÜRACATINDA BULUNABİLİRSİNİZ.'' aynen yazılan bu şekildedir. ben böyle bir yazı kıdem tazminatının ödenmesi gerekir değilmi?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Namzet;
    siz emeklilik başvurusu yapmamışsınız,emekli olabilir miyim diye sormuşsunuz ve kurum araştırıp sorunuza cevap vermiş.
    Tazminat yazısını emeklilik başvurusu yaptığınızda verirler.

Üye
    namzet Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

30.01.2013 tarihinde çıkış aldım.emeklilik başvurusunu yaptım.tazminatla ilgili bir yazı vermediler.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İş yoğunluğu olan yerlerde 3-5 gün sonra gelip yazınızı alacaksınız diyorlar.
    İstanbul'da bana bir hafta sonra gelip almamı söylediler. Ben gidip almadım o ayrı,emekliliğim kamudan olduğundan öyle bir yazıya gerek görmedim.
    Başvuru yaptığınız sgk müdürlüğünden isteyin verirler.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12