Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Muharrem GÖK Avatarı

Gerçek Adı
    muharrem
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Geçen sene mart 2011 de Ankilozan spondilit den dolayı sgk ya malulen emekli olmak için müracatta bulunduğumda beni Numune Hastanesine sevk ettiler . Numune Hastanesinin bana vermiş olduğu % 64 ''Sağlık kurulu raporunun Başlığı'' Sağlık Kurulu Raporu'' idi .Kabul edilmedi .Bende malulen emekli olamıyorsam Erken yaşlılıktan emekli olmak istediğimi bildiren dilekçe verdim(28. madde ) Hacettepe den aldığım Dikkat edin '' Özürlü Sağlık Kurulu '' raporumu (%65) aynen kabul edip % 65 emekliğimi onayladılar . Benden neden 2. bir rapor istediler diye düşünüp dururken Özürlü memur seçme sınavı için başvuru yaptım . Başvuruda İlk aldığım numune nin ''Sağlık kurulu raporunu'' sundum . Memur başvurumu kabul etmeyerek. senin elindeki rapor Sağlık Kurulu Raporu ayağın kırılsa bile bu raporu alırsın bize getirmen gereken rapor ''Özürlü Sağlık kurulu raporu'' dediler . O zaman anladım ki sgk nın ilk raporumu neden kabul etmediğini Numunenin bana verdiği rapor da özürlü ibaresi yoktu ve ilk talebim sırf bu yüzden kabul edilmemişti ve bana bununla ilgili hiçbir açıklama yapılmadı ve ben bu yüzden 1 yıldır uğraşıyormuşum .

Bu yüzden Erken emeklilik veya malulen emeklilik müracatı yapacaklar ilk sevk edildikleri hastaneye mutlaka (Özürlü Sağlık Raporu) almak istediklerini belirtsinler. Yoksa benim gibi 1 yıl boşa zaman kaybetmiş olurlar.

Tabi bu SGK nın işine de geliyor benden 1 yıl prim tahsil etti ve 1 yıl maaş vermedi hesap edersek aylık maaş + prim yıllık 12 000 tl kar etti bunu bir de Ülke genelinde düşünürsek siz hesap edin .

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gerçekden dediğiniz gibiyse çok önemli bir konu çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için bende malül emekliğe baş vurcam

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bence öpmeye niyeti olmayanın yanak araması gibi... Raporda oran varsa, o rapor geçerlidir. Bu kadar basit. Kabul etmiyorlarsa, işgüzarlıklarından etmiyorlar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşın dediği aynen doğru bana da aynısını yaptılar daha sonra üniversiteden aldığım özürlü raporu ile emekli ettiler ve 10 aya mal oldu.

Üye
    Brusk Avatarı

Son Giriş
    04.03-2014
    Saat
    18:19
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Maharrem kardeşim merak ettğim bişey var senin maaşın neden ilk müracaat tarihinden itibaren başlamadı yani 1 yıl önceki ilk müracaat tarihinden itibaren işlemedi maaşın böyle olması gerekmezmiydi

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Brusk;
    Brusk arkadaşım ne yazık ki öyle olmuyor rapor ne zaman onaylanırsa o zaman maaş başlıyor isterseniz 3 yıl önce müraacat edin farketmiyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Doğrudur, uygulama böyl yapılıyor olabilir, ama işte, bunu yapanların amacı da zaten işi yokuşa sürmek. Yoksa biliyorlar oran olan raporun geçerli olduğunu...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...