Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 72 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kantutar42 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    20.05-2017
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam iyi günler arkadaslar 05.03.2012 tarihi itibari ile bakıma muhtaç derece ile
    Konturollü malülen emekli oldumsormak istedigim birden fazla sorum var

1.işten çıkış ve bir evrak verdim emeklililk sevisine ama bize bilgi olarak bir evrak vermediler
    2. konturol muayenem 2.ay 2014 diye söylediler yine ona dair evrak vermediler
    3.konturol mayeneme ocak 2014 demi gitmeliyim ve kaç kez konturol muayenesi oluR
    Bu konturol muayenede bende bir gelişme olmassa yine konturol muayene diye karar verebilirler mi
    3. ne zaman maaşımı alabilirim ve ptt den alınıyorsa bunu ziraat bankasından nasıl alabilirim

4. pirim gün sayım 2252 sigortalık yılım 8 yıl bakıma muhtaçlıktan emekli oldum 10 yılımı ocak 2014 de dolduruyom konturol muayenemde red alırsam konturol muayeneme kadar bu 2 yılımı sigortalık süresi olarak sayarlarmı sayılırsa normal malülen emeklilige cevirilir mi ne yapmam lazım

5. toplam olarak 60,825.72 tl yatırılmış gözüküyor asgari ücret üzerinden çok fazla alıyordum ama çalışırken 1000 tl alıyordum ne kadar emekli maası alırım

6.evde bakım maasıda alıyorum şimdi emeklide oldum ne gibi bir bildirim yapcagım ve maası alasıya kadar mı bekleyeyim yoksa telefon mu acayım ve tekrar yeniden sosyal hizmetler müdürlügü yeniden mi degerlendirme yapar mı ben daha önce istirahat raporlu oldugmu için başvurdum bu sekli ile evde bakım maası bagladılar 6 aydır alıyorum

7. %49 raporumdan dolayı ocak 2006 dan beri vergi indiriminden faydalanıyorum yeni bir başvuru yapmam mamın bir anlamı var mı şimdi şahşi olarak aldıgım % 70,4 agır özürlü raporum var

BUNLARI CEVARLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM CEVAPLAR BENİM İÇİN BİR ALTIN DEGERİNDE ŞİMDİDEN TEŞEKÜR EDERİM OTURANBOGA ÖZELLİKLE SENDEN BEKLİYORUM

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kontürol muayenesine belirtilen tarihten 1.5 aykadar önce sgkya gidip hastaneye sevkalmanız gerek maaşınızın kesilmemesi için engel şartları devam ediyorsa tekrar konturol istemiye bilirler tekrar benden sadece bir seferlik istemişlerdi kurumun insiyatifine kalmış bakım maaşıda baglanan maaştan sonra 420 lirayı kişi başı gecmiyorsa problem olmaz

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    22

1-Evrak size posta ile gelecek.
    2-Posta ile size gelen evrakta yazacak.Kontrol muayenesi ne zaman ise o tarihten 2 ay evvel ssk ya müracaat edin kontrol muayenem var beni sevk edin diye kurum sizi tekrar rapor almaya sevk eder.Bu kontrolden sonra büyük ihtimal ile tekrar kontrol istenmez.Ama kurum teorik olarak her zaman kontrol muayenesi isteyebilir.
    3-e-devlet ten kontrol edebilirsiniz.Ama 45 gün içerisinde sonuçlanır
    4-bakıma muhtaçlık söz konusu ise zannetmem kontrol vereceğini büyük ihtimal ile onaylanır ve malulen emekliliğiniz devam eder.
    5-Tamamen tahmin de bulunuyorum 800-900 arası alırsınız.
    6-Bakınız bu linkte detaylı olarak anlatılmış inceleyin. http://www.engelliler.biz/forum/evde...yol-nedir.html
    7-Malulen emekli oldunuz ve vergi indirim hakkının size bir faydası yok artık ama malulen emekliliğiniz iptal olur ise sizde elinizdeki % 70 oranındaki raporunuz ile tekrar vergi indirimine müracaat eder 2. derece vergi indiriminden faydalanabilirsiniz.Ama şu aşamada hiç bir şey yapmanıza gerek yok bekleyin ve 2 yıl malulen emekliliğin tanıdı çıkartın.

Üye
    kantutar42 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    20.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

officer;

Teşekür ederim allah razı olsun kardasım şu noktayı anlayamadım normal malülen emekliliğim için gereken süreyi 2014 ocak ayında dolduruyorum şimdi 8 yıl sigortam var konturollü emeklilik gecen süre zarfindaki 2 yıllık süreyi 10 yıla tamalıyorum sigortalık süresinden sayarlarmı sayarlar ise 2 yıl sonra velevki konturol muayenesinde bakıma muhtaçlıktan bozdular diyelim bunu normal malulen emeklilige cevirirlermi EVDE bakım parasına gelince 6 aydır alıyorum yeni bir dilekçe vermiyem mi gelir belgesi gibibir sey mesela... emeklilik maasına e devletin 4A emeklilikten mi bakıyoruz çok tesekür ederim cevaplarınız için

Üye
    muhmetali Avatarı

Son Giriş
    06.02-2013
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Yenibosna
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kantutar42 ben malülen emekli olalı 4;5yıl oldu %90 roporum var ama bir türlü kontrol muayenesini bitiremedim.hersene istiyorlar devlet hastanasinden alıyorum.yetmiyor üniversite hastanasinden istiyorlar.ve şu andada ropor almaya çalışıyorum ne zaman biteceği konusundada kimse bişey söylemiyor.mecburen gidip kuzukuzu yaptırıyoruz.4ay evel başlıyoruz.zaten sana gelen kağıttada yazıyor.süre bitmeden kaç ay evvel başlaman gerektiğini ben istanbulda olduğum için erken başlamam daha uygun unkapanı sgm.kurumu malülen emeklilik sevisi bu konuda birşey şöyleyemiyor.ve benim hastaneye gitme imkanım zor yatan bi hastayım ama ankaranın istediğini söylüyorlar.nezamana kadar isterler sorusunu sorduğunda bilemeyiz diyorlar ve gittiğim doktarlarda kızıyor nediye sizden istiyorlar bu raporları diye ama birtürlü ankarayı rapora doyuramadım.allah yardımcın olsun.

Üye
    muhmetali Avatarı

Son Giriş
    06.02-2013
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Yenibosna
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

t3 t4 omurilik felciyim 4;5 yıl oldu kuruma rapor vermekten usandım. bu sadece ankaradaki sahsiyetin keyfiyeti.bakırköy ruh sinirden aldım roporu %90 adam beğenmedi çapadan istedi fizik ve norolojiden onları almaya çalışıyorum.yine yetmeyecek seneye yine isteyecek bende ne yepecağımı şaşırdım.devlet hastanesinin roporu veya doktorları başka ülkeden gelmedi benide tanımazlar ama oradan alınan ropara ihtiraz ediyor.tekrar çapadan istiyor.ben buna anlam veremedim.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

Mehmet, emeklilik hakkını dediğine göre 5.3.2012 tarihinde kazanmışsın. Sen, en geç 1 ay içinde emekli oldugunu evde bakım aylığı aldığın Kurum'a bildir. Maaşı bekleme. Sen bildirimini yap Sosyal Hizmetler ne yaparsa yapsın.
    Sen bildirimi yaptıktan sonra onlar yeni gelir durumunu tekrar kontrol ederler. Kişi başına düşen aylık gelir 423 TL'yi geçmiyorsa sorun olmaz, evde bakım aylığın aynen devam eder. Sınırı geçerse aylığın durdurulur. Yasal süre olan 1 ay içinde emekli oldugunu bildirip, gelir açısından da uygun olduktan sonra evde bakım aylığın durdurulmaksızın devam eder.
    En geç 1 ay içinde evde bakım aylığı aldıgın sosyal hizmetlere git, emekli oldugunu söyle, gerisine onlar yardımcı olur zaten.

Üye
    kantutar42 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    20.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşekür ederim kalem abla peki telefonla bildirsek olurmu yoksa illaki şahsen mi bildiricez ve öbür başlıklar hakkında bir bilginiz varmı varsa sevinirim teşekür ederim tekrar

Üye
    recepaydın Avatarı

Gerçek Adı
    Recep
    Son Giriş
    12.03-2015
    Saat
    19:37
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın arkadaşlar bende malülen emekliyim 01.08.2012 de kontrol muaynem var.ben ssk yı arayıp durumu izah ettim oradaki memur 15 gün kala sevk almam gerektiğini ve hastaneye gidip heyete girmemi söyledi.arkadaşlar sizce kontrol muayne tarihine 15 gün kala gitsem işlerim maaşım kesilmeden bitermi yoksa dahamı erkenden başlamalıyım işlemlere bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar kontrol muyene taihinden itibaren 3 ay daha ödeme yapıyolar lakin bulunduğunuz yerin yoğunluğuna bağlı olarak sevki ona göre alın ama ne kadar erken davranırsanız o kadar kazançlı çıkarsınız mükünse 2 ay önce al yaklaşık 5 ay zamanın olsun bu süredede takibini yap gerek telle gerek netle bu şekilde umarım madur olmadan çözüme ulaşırsınız

Üye
    kantutar42 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    20.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

recepaydın;

selam benimde kontrol muayene tarihim 01.02.2014 yazmışlar ben 01.01.2014 tarihinde gidecem 1 ay önce gitmekte fayda var

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Murat'ın uyarısına katılıyorum
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    recepaydın Avatarı

Gerçek Adı
    Recep
    Son Giriş
    12.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

01.08.2012 de kontrolum vardı ssk ya gittim sevk kağıdı verildi oradanda ünüversiteye gidip fizik ve beyin cerrahiye muayne oldum işim bir günde bitti.şimdi hayırlısıyla raporumun ankaraya gidip gelmesini bekliyorum.acaba evraklarımın nereden takip edebilirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Maluliyet ve Sağlık Kurulları Daire Başkanlığı evrak takibi: 0312 415 32 03-4-5-6
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    recepaydın Avatarı

Gerçek Adı
    Recep
    Son Giriş
    12.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar ben kontrol muaynesine girdim evraklarım istanbul bölge sağlık kurullarına gidiyormuş buranın telofonunu bilen varsa paylaşırsanız sevinirim.

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon