Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    01:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    23 06 2008 tarihinde iş kazası gecirdim % 100 iş göremez artı bakıma muhtacım 1834 ğün ile 24 12 2010 tarihinde malulen emeklilik dilekcemi verdim ama aradan gecen zaman icerisinde maaşım baglanmadı sgkyı arıyorum ikinci karar emeklilik ekranı acılmadı acılınca maaşını alırsın diyorlar benim gibi aynı durumda olan arkadaşlar var mı bu ikinci karar ekranının acılmasını hızlandırmak icin ne ypmak gerekiyor nerelere mail yazmak lazım bilen arkadaşlar lütfen yardımcı olursanız sevinirim

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Beklemekten başka çareniz yok ama maaşınız birikiyor.. Ama neden hala bağlanmamış olduğuna dair BİMER kanalıyla bilgi edinmeyi denediniz mi? 15 ay aşırı uzun bir süre...

Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bimere yazdım ama bir cevap alamadım bimerden başka nerelere yazabilirim ne olur bilen arkadaşlar bana yol göstersin 15 aydır maaşım baglanmadı

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Bulunduğunuz ilin valiliğine müracaat edebilirsiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu çok uzun bir süre. SGK ne diyor sorduğunuzda?

Hem sürekli iş göremzlik geliri alacaksınız hem de ayrıca malulen emekli olup malulen emekli aylığı alacaksınız. Her ikisi için de başvuruyu ayrı ayrı yapmalısınız.

İş kazasından % 60 ve üzeri raporla sürekliiş göremezlik geliri bağlandığında, malulen emeklilik için ayrıca rapor istenmeyecek: http://www.engelliler.biz/forum/kaza...-istenmez.html

Aynı anda bu iki aylığı hak ettiğinizde, fazla olanın tamamını az olanın yarısını aynı anda alacaksınız...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm bülent abi ben %100 iş göremez bakıma muhtactır raporu ile 01 06 2009 tarihinden itibaren iş göremezlik maaşı alıyorum malulen emeklilik icin de ayrıca 1834 sıkorta pirim ğün ile 24 12 2010 tarihinde dilekce verdim
    sgk yı aradıgımda malulen emekliligimin ikinci karar oldugunu ve beklemek zorunda oldugumu söylüyolar
    tüm raporlarım tamam ve ankara tarafından da özür oranım kesinleştiği halde 15 aydır bekliyorum daha ne kadar da bekleyeceyim bilmiyorum.
    bülent abi sen bana yardımcı ol nereye nasıl dilekce vereyim kime meil atayım sen bana yol göster bende maaşımı alayım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bence SOSYAL GÜVENLİK KURUMU ANKARA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI'na uyulmadığı gerekçesiyle şikayetçi olun. 60 günde hizmetin tamamlanması gerekirdi!

Müracaat Yeri : ANKARA Valiliği
    İsim : Mehmet BÜYÜKTAŞ
    Unvan : İl Vali Yardımcısı
    Adres : Varlık Mah. Tanzimat Cad.No:58 YENİMAHALLE / ANKARA
    Tel : 3066626
    Faks : 3066670
    E-Posta : bilgi@ankara.gov.tr
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülen abi sana zahmet olacak ama bir şikayet dilekcesi örneyi hazırlaman mümkünmü acaba

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ankara Valilği'ne

İş kazası sonucu %100 iş göremez bakıma muhtactır raporu ile 01.06.2009 tarihinden bu yana sürekli iş göremezlik geliri alıyorum. Bunun yanı sıra 5510 sayılı yasanın 25-26-27. maddelerine göre malulen emeklilik hakkımın da bulunduğunu öğrendim ve 1834 sigorta pirim günüme karşılık 24.12.2010 tarihinde malulen emekli olabilmek için xxx sigorta müdürlüğüne dilekçe verdim.
    Ne var ki başvurumun üzerinden 15 ayı aşkın bir süre geçmesine rağmen emeklilik başvurum hala sonuçlandırılmadı. Oysa SOSYAL GÜVENLİK KURUMU ANKARA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI'nda malulen emeklilik başvurularının 60 iş gününde sonuçlandırılması gerektiği açık olarak yazmaktadır.

Kaldı ki, 5510 SAYILI KANUNUN 4 ÜNCÜ MADDESİNİN BİRİNCİ FIKRASININ (a) VE (b) BENDİ KAPSAMINDA SİGORTALI OLANLAR İLE BUNLARIN HAK SAHİBİ ÇOCUKLARININ MALULİYET İŞLEMLERİ HAKKINDA TEBLİĞ'in (Resmî Gazete: 28 Eylül 2008 / Sayı: 2701) aşağıdaki açık maddesine göre iş kazası tespiti ve sürekli iş göremezlik gelirinin bağlanmış olması, maluliyet oranında işgücü kaybının da tescilini sağlamaktadır.

Sağlık kurulu raporlarının değerlendirilmesi ve itirazlar
    MADDE 8: [...]
    (2) Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (b) bendi kapsamındaki sigortalılardan geçirdiği iş kazası veya tutulduğu meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücünün en az % 60’ını kaybettiği Kurum Sağlık Kurulunca tespit edilenlerden malullük aylığı bağlanması için ayrıca, yeni bir sağlık kurulu raporu istenmez.

Bi başka deyişle zaten %100 oranında işgücü kaybımın olduğu SGK kayıtlarında mevcut olduğundan, ekstra bir rapor süreci de söz konusu değildir.

İş bu gerekçelerle 60 iş gününde sonuçlandırılması gerektiği halde 15 aydır sonuçlandırılmayan malulen emeklilik başvurumun sonuçlandırılması için gereğinin yapılmasınız, görevde ihmali bulunan personel hakkında idari soruşturma açılmasını ve tarafıma yazılı olarak bilgi verilmesini arz ve talep ederim

ad soyad
    imza

tc kimlik numarası
    adres
    telefon

Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi cook sagol allah razı olsun senden yazdıgın şekilde ankaraya yolladım inşallah kısa zamanda olumlu sonuc alırım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ankara'ya yolladım ne demek? Sen Ankara'da yaşamıyor musun? Ben Ankara SGK'ya başvurdun diye Ankara'daki şikayet merciine yönlendirdim...

Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi iş kazası eskişehirde oldu eskişehir sgk ya emeklilik dilekcesi verildi ben şu an ankarada degil samsunda yaşıyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Eğer malulen emeklilik dilekçeni Eskişehir SGK'ya vermişsen, o zaman Eskişehir valiliğine yazmalısın: İletişim

Ayrıca eskişehir SGK'nın hizmet standartları 90 günmüş. Dilekçedeki 60 günü 90 gün olarak değiştir.

Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi eskişehiri telefon ile aradıgımda senin aylıgın ikinci karar oluyor onuda ankara bekletiyor deyip ankara ile baglantı kurmam gerektigini söylüyorlar ankarada nereye başvurmam gerektigini soruyorum ben bilemem diyerek baştan savma yapıp telefonu kapatıyorlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Anladım kardeşim. O zaman yukarıda yazdığım şekilde Ankata valiliğine şikayet dilekçesi gönderebilirsin.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon