Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    01:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    abi ankaraya da eskişehire de bimerede yazdım yolladım sonuc beklemedeyim yardımların icin coook teşekkür ederim iyiki varsın

Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm bülent abi yazdıgın dilekceyi eskişehir valiliğine yollamıştım valilikten dilekceniz işleme kondu diye beni aradılar.
    evrak takibe baktıgımda şu sonuc cıkıyor.
    1 27.03.2012 ESKİŞEHİR SGİM PERFORMANS YÖNETİMİ VE KOORDİNASYON SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    2 27.03.2012 ESKİŞEHİR SGİM PERFORMANS YÖNETİMİ VE KOORDİNASYON SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    3 30.03.2012 ESKİŞEHİR SGİM PERFORMANS YÖNETİMİ VE KOORDİNASYON SERVİSİNE DOSYASINA KONULDU
    4 EVRAK KAPANDI..
    şimdi bu sonuca göre bizim dilekce ne olmuş oluyor.
    abi bir de e. devleteden aylık bilgisine girdiyimde sürekli aldığım 8100 tahsis no lu iş ğöremezlik geliri haricinde
    01 01 2011 tarihinde baglanmış 1100 tahsis nolu malulen emeklilik bilgisi cıkıyor (bu bilgi cok kısa süre öncesine kadar yoktu) ama bu bilgi şöyle.

aylık baglama oranı 0.00 ğöstergesi 0
    hisse oranı 1/1 s.enson calştgı sktör özel
    aylık tutarı tl birikmiş aylık tutarı 0
    ek ödeme tutarı tl kesinti tutarı 0
    banka banka şube
    konturol muayne tarihi 20 02 2013 aylık tutarı
    abi aynen böyle yazıyo şimdi bu aylık baglandı mı baglanmadı mı baglandı ise miktar neden yazmıyor kafam iyice karıştı abi ne olur bilgi ver yukarıdaki bilgilere göre ne olmuş oluyor benim ne yapmam gerekiyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Başvurun olumlu sonuçlandı ve kısa sürede maaş bilgilerin de oraya eklenecektir. Benim anladığım bu.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi allah senden razı olsun 15 aydır bekliyordum senin sayende ilerleme kaydettik sen yardım etmeseydin daha cok körü körüne beklerdim abi allah sana saglık versin tüm dileklerin kabul olsun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Hele dur bakalım, anladığımız gibi olumlu sonuçlansın, sonra sevinelim
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah olumlu olur abi yeter bu kadar beklediğimiz

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Evet aylığının bağlandığı anlamı çıkıyor buradan.
    Zaten aylık tutarı bilgileri her zaman sonradan işleniyor oraya.
    NBayağı da birikmiş alırsın bu durumda.
    Ama 2013 Şubatında kontrol muayenen var unutma.

Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi sonunda ve senin yardımınla malullük aylıgım baglandı allah senden razı olsun.
    abi aylık 373 tl ve 18 tl de ek ödeme var bu aylık az mı yoksa normalli.
    abi 20 02 2013 de konturol muayenesi diyor bu muayene nasıl oluyor sgk dan bildiri kagıdı gelir mi yoksa ben direk hastaneye mi gidecem.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

ÇOk sevindim konunun istediğin gibi sonuçlanmasına. Hayırlı olsun

Aynı anda hem sürekli iş göremezlik geliri hem de emeklilik hak edildiğinde, iki aylıktan fazla olanının tamamı, az olanın yarısı aynı anda ödenir.

Senin sürekli iş göremezlik gelirin aylık kaç TL?

Not: www.turkiye.gov.tr adresinde 4A Emekli Ödeme Bilgileri bölümünde ve 4A/4B Isgöremezlik Ödemesi Görme alanlarında ne yazoyor?

Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayende işlemler hızlandı abi sen yol göstermeseydin ben daha cok beklerdim.
    abi iş göremezlik geliri 1000 tl alıyorum.(rapr oranım %100 iş göremez bakıma muhtactır)
    4a/4b işgöremezlik ödemesi görme bölümünde (Sisteme kayıtlı işgöremezlik ödeme bilginiz bulunmuyor)yazıyor ama ben işgöremezlik alıyorum anlamadım bunu şimdi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Tamam, iş göremezlik gelirin fazla olduğu için onun tamamını alıyorsun, 780 tl olan malulen emekli maaşının da yarısını alacaksın.

Orada görünmemesinin ne anlama geldiğini bilemiyorum.

Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam bülent abi bildiğin ğibi sayende 15 ay sonra baglanan malüllük aylıgımı almaya bu ğün postaneye gittim oradaki memur malullük aylıgın baglanmış bunu almaya başlayınca önceki aldıgın iş ğöremezlik aylıgını sgk ya iptal ettirmen gerekir yoksa sonra başın agrır dedi. şimdi böyle bir durum var mı yoksa ptt memuru yanlış mı biliyor bülent abiii akıl ver saygılarımla abi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yanlış biliyor...

Sürekli iş göremezlik geliri hiç bir şart altında kesilmez. Sadece, aynı anda hem sürekli iş göremezlik hem de emeklilik maaşı hak edildiğinde, iki maaştan fazla olanının tamamı, az olanını yarısı ödenir, o kadar. Bu da zaten sgk tarafından otomatik olarak yapılır. Sizin ayrıca bir işlem yapmanıza gerek yok.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12