Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 82 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gookaan Avatarı

Gerçek Adı
    gökan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar.epey zamandır sizi takip ediyordum.fakat üyelik olarak yeniyim.bende bazı sorular sormak istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.yüzde 67 sakatlık oranıyla bir yıl sonra vergi indiriminden faydalanmak istemesi halinde tekrar rapor almak şartıyla vergi indirimi alıp emekliliğe müracat ettim.netice daha belli değil ama emekli olursam ssk da rapor ister mi istemese eğer tekrar rapor alıp vergi indirimine baş vurmam gerekir mi.bu durumlarda şu an mevcut süresiz raporumu nasıl kullanabilirim bana ne faydası olacak hiç bir şey anlamadım süresiz bir raporun nasıl oluyor da bir senelik hükmü oluyor.tekrar sağlık kuruluna bu raporla gidersem doktorlar demeyecek mi sana biz sürekli rapor verdik neden tekrar geldin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Eğer ssk size "şu tarihte Kontrol Muayenesine geleceksin" demezse, vergi indiriminin 1 yıl süreli verilmesinin emeklilik açısından bir mahsuru yok. Sonuçta siz doğru beyanda bulundunuz, her şey sgk'Nın önünde. Kontrol muayenesi istiyotrlarsa, bunu size bildirirler..

Not: Bu, Sürekli ibareli rapora karşılık 1-2 yıl süreli vergi indirimi verme fantazisi de Maliye'de yeni başladı! Her yıl rapor aldırarak insanları delirtmek istiyorlar sanırım!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    BaSKaN53 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Z.BURNU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Not: Bu, Sürekli ibareli rapora karşılık 1-2 yıl süreli vergi indirimi verme fantazisi de Maliye'de yeni başladı! Her yıl rapor aldırarak insanları delirtmek istiyorlar sanırım!

Aynen buyurduğunuz gibi Bülent bey, bu uygulamayı hangi ruh haliyle yapıyorlan anlamam mümkün değil, maksat eziyet olsun.

Üye
    gookaan Avatarı

Gerçek Adı
    gökan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevaplar için teşşekkür ederim.peki ssk kontrol muayenesi istemez ise yinede vergi indirimine baş vurmam gerekir mi.yeni rapor almamam emekliliğimi ne derece etkiler

mantıklı bir şeyler aramaya çalışıyorum ama anlamadım. süresiz raporla bir sene sonra kontrol muayenesi ve yeni rapor. zaten raporum yeni. 7 12 2011 tarihli. bu raporla doktorlara gitsem aynı oranı sanırım alırım heyette aynı oranı verir bence.peki kontrol muayenesine raporumla gitsem avantaj yada dezavantajlarım neler olabilir sizce bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Emekli olduğunuzda vergi indirimi ile zaten hiç bir bağınız kalmayacak. Kontrol muayenesine gitmenizi gerektirecek hiç bir durum olmayacak.

Dediğim gibi, siz sakatlık indiriminizin olduğunu beyan ederek sgk'ya emeklilik için başvuruyorsunuz. SGK başvurunuzu işleme koyup sizi emekli edecek. Kontrol muayenesi isteyip istemeyeceğini bekleyip göreceğiz. İstemezse, emekliliğin tadını çıkartacaksınız. İsterse, o gün geldiğinde sgk'ya gidip kontrol muayenesi için hastaneye sevk almak durumunda kalırsınız. O kontrolde işgücü kaybınızın devam ettiği belgelendiğinde, emekliliğiniz de devam ettirilir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gookaan Avatarı

Gerçek Adı
    gökan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

8 şubatta emeklilik için müracat ettim fakat daha netice alamadım ssk da memur arkadaş maliyeden cevabın daha gelmediğini söyledi.bu süre normal mi yoksa aynı şehirde ki işlemler için maliyenin problem çıkarmak gibi bir lüksü olabiliyormu.durumu mu maliyeden sormam mümkün mü.bir de bağkurdan 3517 ssk da 1883 günüm var primlerim son olarak ssk da asgari ücretten yattı.ne oranda maaş alabilirim.bilgilendirirseniz sevinirim.şimdiden teşşekkür ederim

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Kurum sizin vergi indirim hakkınız olup olmadığını maliye'ye sordu ve yazılı cevap bekliyor süreç düzenli bir şekilde devam ediyor bekleyiniz.Maaşınız ise asgari ücretten yattığı için 700 civarında bir rakam olur. Ama şu linkte arkadaşlarımız emekli maaşı bilgilerini paylaşmış belki size uygun birisi vardır.Lütfen bakınız.
    http://www.engelliler.biz/forum/emek...iyorsunuz.html

Üye
    gookaan Avatarı

Gerçek Adı
    gökan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

08 02 2012tarihinde emekliliğe müracat ettim.bu gün 11 03 2012 tarihi.bütün işlemlerim aynı şehirde olmasına rağmen halen emeklilik ile ilgili bir haber yok.e devlette de bir şey görünmüyor. valla pisikolojim bozuldu.ne zaman bütün bunlar sonuçlanır.haftada bir iki defa sormak artık memurlarda rahatsız oluyor. sizce daha çok beklermiyim.bir sorun çıkmış olabilir mi.cevaplarsanız sevinirim.

Üye
    superhakan Avatarı

Son Giriş
    29.04-2012
    Saat
    12:40
    Yaşadığı Yer
    YOZGAT
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gookaan kardeşim cevap gelince bilgileri burada paylaşırsan sevinirim Kontrol muayenesi isteyip istemediklerini

erken emeklilikte sgk kontrol muayenesi istediginde hangi hastaneye sevk eder? Yaşadıgımız ildeki devlet hastanesinemi yoksa Ankarada nereye sevk eder.
    vereceginiz bilgiler için şimdiden teşekürler...

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

14 Ocak 2012 tarihli özürlülük ölçüt ve sınıflandırması hakkındaki yönetmeliğin KAZANILMIŞ HAKLAR bölümünün 18. maddesinin (a) bendinde "BU YÖNETMELİĞİN YÜRÜRLÜĞE GİRİŞ TARİHİNDEN ÖNCE ALINAN SÜREKLİDİR İBARELİ RAPORLARIN AYNEN GEÇERLİ OLDUĞU,BU RAPORLARLA KAZANILMIŞ SOSYAL HAKLAR VS NİN DEVAM ETTİRİLECEĞİ,YENİDEN RAPOR İSTENMEYECEĞİ" hükmü yer almaktadır..
    Aynı raporun (b) bendinde ise SÜRELİ RAPORLAR hakkında açıklama var.. Devlet bir yönetmelik çıkarmışsa herkez paşa paşa uyacak.. Merkez sağlık kurulunun yetkisi sadece raporların usulune uygun verilip verilmediğini kontrol etmektir arkadaşlar..Zaten bu da DANIŞTAY TARAFINDAN KARARA BAĞLANDI... Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman çelebi derlermiş.. Bu da aynı o hesap... Her kurum kendini padişah zannediyor bu ülkede.. Devletin verdiği yetki ile donatılmış 10 tane uzman doktorun tahlil,tetkik vs bilgiler ışığında verdiği rapor mu geçerlidir , yoksa 2 tane doktor 1 memurun hastayı görmeden o günkü ruh haline göre verdiği ONAY MI ? Sen onaylasan ne olur , onaylamasan ne olur ? Yetkisi olmayan bir kurul orada oturmuş evcilik oynayan çocuklar gibi zaman dolduruyor maaş alıyor başka birşey değil ...

Üye
    gookaan Avatarı

Gerçek Adı
    gökan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3517 gün bağkur 1889 gün ssk olmak üzere 5406 gün ve ikinci derece vergi indirimi alarak emekli oldum.son altı sene ssk asgari ücretten yattı.şu an bu gün itibarı ile 735 tl maaş aldım.konuştuğum bütün emeklilerin maaşları 800 ün üzerinde benim maaşımın bu kadar düşük olması normal mi. maaşın yükselmesi nasıl mümkün ne yapmak gerekir.konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler

Üye
    34tozanlı Avatarı

Son Giriş
    25.05-2012
    Saat
    00:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gökan bey sizin emeklilik sürci kaç ayda sonuçlandı birde emeliliğe kontrol koydumu sgk paylaşır sanız memnun olurum cevap için şimdiden teşekkürler

Üye
    gookaan Avatarı

Gerçek Adı
    gökan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1.5 2 ay içerisinde sonuçlanıyor daha öncesinde bilgi almak zor e devlette takip edebiliyorsun fakat bir süre lazım

1.5  2 ay içerisinde sonuçlanıyor daha öncesinde bilgi almak zor e devlette takip edebiliyorsun fakat bir süre lazım

4.ayın 24 ünde maaş almaya başladım

4.ayın 24 ünde maaş almaya başladım

kontrol muayenesi bir sene sonunda olmak şartıyla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba
    Emekli olduktan sonra vergi dairesi ile ilgili işlemleriniz kalmıyor. Şöyle ki ; Aynı durumu ben de bizzat yaşıyorum. Geçen yıl emekli oldum ve işyerimden ayrıldım.Raporum sürekli olmasına rağmen 1 yıl sonra kontrol muayenesi dediler.. SGK ya gittim tekrar sevk aldım ve yine süreklidir ibareli rapor aldım.. SGK bu raporu Eylül 2012 de (EMEKLİ OLDUĞUM VE BİR YERDE ÇALIŞMADIĞIM İÇİN) direk Maliye bakanlığı gelirler idaresi başkanlığı merkez sağlık kuruluna göndermiş. Onlar da onaylamışlar ancak resmi yazı henüz elime ulaşmadı. Allah göstermesin emekliliğiniz iptal edilir de bir yerde çalışmaya başlarsanız işte o zaman bağlı bulunduğunuz vergi dairesine başvurmanız gerekiyor. Bu konuda bizzat vergi dairesi ile görüştüm.. Geçmiş olsun ..

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon