Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 82 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gookaan Avatarı

Gerçek Adı
    gökan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bir yıl sonra kontrol muayenesi ile emekli oldum.vergi indirimi alarak.sgk ya müracat ettim.sgk nın yazdığı dilekçeye kendi dilekçemi iliştirip zorda olsa vergi dairesi aracılı ile hastahaneye sevkimi yaptırdım.sağlık kuruluna girdim.yüzde 67 lik oranım yüzde 63düşüp raporumu aldım. bir nüshası ankaraya gidecek miş.biraz saçma değil mi. emekli iken tekrar ankarada vergi indirimi almak.kontol muayenem 7 12 tarihli idi 15 11 tarihli yeni raporum raporun ankaraya gidip gelmesi ne kadar sürer maaşım kesilirmi tekrar kontrol muayenesi konurmu ve işlemleri nasıl takip edebilirim

Üye
    mustafacoban Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Çoban
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    20:00
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gookaan;

bey 1 sene sonra kontrol muayensı neden ıstedıler raporunuz yada vergı ındırımınız surelımıydı yoksa herkeze uygulanan bır prosudurmu

Üye
    gookaan Avatarı

Gerçek Adı
    gökan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rapor surekli fakat vergi indirimi senelik yani keyfi tekrar gonderdik bakalim ne olur kafama takilan emekliyim vergi indirimi ile ne isim var surec aynimi .

Site yoneticiler sorularimi cevaplarsaniz sevinirim

Üye
    BaSKaN53 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Z.BURNU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Gökhan Bey; Bende sizin gibi 2011'de rapor için müraat ettim %67 ve sürekli raporumla Ankara emekliliğimi onadı (Kasım 2012 Kontrol şerhiyle) SGK'da bu isteğe uydu genelde uyuyor ve kontrol istiyor, bu vesileyle Ekim 2012'de SGK il müd. müracaat edip kontrol muayenem olduğunu beni ilgili hast. sevk etmelerini istedim, dilekçe üst yazı vs hastahaneye sevkim yapıldı, hastahanede neden geldin demediler evrak ellerinde sebep belli, bu arada unutma giderken eski raporunun bir fotokopisinide götür çok işe yarıyor, söze kimse itimat etmiyor asl olan yazıdır, ve çok fazla yorulmadan daha seri şekilde kontrol muayenenizi olup evrakları teslim ediyor ve beklemeye başlıyorsunuz..

Not: Benim %67'lik raporuma tekrar isteyen maliyeye, şimdi %80'lik yeni rapor gidecek, sonucu sizlerle paylaşacağım umarım tekrar kontrol istemezler...

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

gookaan;

Şu anda yaşadıklarınızı daha önce yaşamış bir özürlü olarak önerebileceğim yegane husus çok sabırlı olmanızdır.. Ben de hastanenin verdiği sürekli ömür boyu raporla 2011 yılında emekli olmuştum.. Ankara merkez sağlık kurulu sürekli raporumu 1 yıl sonra kontrole çevirmişti.. 1 yıl sonra yine hastaneye sevk edildim.. Yine sürekli rapor aldım.. Rapor yine ankara merkez sağlık kuruluna gönderdim.. 1 yıl sonra kontrol olarak geri geldi ve emekliliğim halen devam ediyor.. Bu konuda başbakanlık makamına,aile ve sosyal hizmetler,sağlık,çalışma ve sosyal güvenlik bakanlıkları ile,SGK Genel müdürlüğü makamına resmi olarak başvurdum.. Kanun ve yönetmelikler hiçe sayılıyor dedim. İlgili yargı kararlarını,genelge ve yönetmelikleri yazdım.. Her birimden farklı cevap almıştım.. Adeta ne halin varsa git gör diyorlardı.. SGK ise kendilerini mahkemeye vermemi söylediler.. Allah kimsenin böyle zor durumlara düşmesine izin vermesin inşallah..

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

seranko;

tum yazan arkadaşlara hitaben ve yonetıcılere ... ban yazılan larda sunu anladım; kontrol muyenesı senle sgk arasında....

ama 1e 1 yaşayanlar.. kontrol muayenesi adı altında yeniden rapor alındıgı ve devamında; bu rapor tekrar ankaradan onaylanıp sgk ya giddiği.. dogru mu anladımmm..yanı her sene tekrar kontrol muyenesı adı altında(aslında yenı rpaor) ankaradan onay alacaz..
    bu şuna benziyor.;

1-)çalışırken vergi indirimi alıyoruz ayda 25-70 tl arası...bu parayı 1 senelık onayyı ıcın defterdarlıkgı aracı tutup ankaraya gonderıyoruz....

2-)emeklı oluncada maaş alamak için sgkyı aracı tutup tekrar ankaranın onayı alacagız....yanı hersene tekrar ankraya raporumuz gıdecek...vergi indiri mi için alınan rapor emkli maaşı içinde tekrar alınacak sgk kac sefer isterse..??

yanı tum forumda yonetıcılerın yazdıgı emeklı olduktan sonra ;tekrar anakaradan onaylı rapor ıstenmez sadece sgk ıle hastane arsında rapor alış verişi olur...lafı havada mı kalıyor...saygılar.......

şuna cevabı olan tecrubesı olan yazsınnn...
    ben 4 kez surelı rapaor aldım..4 kezde vergi indirimi aldım bu raporla...
    bu şumu demek oluyor...
    emekli oluncada 4 kez yada daha vazla raporum surelı oldugundan rapor alamk zorunda kalacagım..??

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: gookaan Mesajı Gör
    bir yıl sonra kontrol muayenesi ile emekli oldum.vergi indirimi alarak.sgk ya müracat ettim.sgk nın yazdığı dilekçeye kendi dilekçemi iliştirip zorda olsa vergi dairesi aracılı ile hastahaneye sevkimi yaptırdım.sağlık kuruluna girdim.yüzde 67 lik oranım yüzde 63düşüp raporumu aldım. bir nüshası ankaraya gidecek miş.biraz saçma değil mi. emekli iken tekrar ankarada vergi indirimi almak.kontol muayenem 7 12 tarihli idi 15 11 tarihli yeni raporum raporun ankaraya gidip gelmesi ne kadar sürer maaşım kesilirmi tekrar kontrol muayenesi konurmu ve işlemleri nasıl takip edebilirim
    KOntrol muayenesini sgk mı istemişti yoksa maliye mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 2010 yılında 1 yıl süreli vergi indirimi alarak 2011 şubat ayında emekli oldum. Hastane sürekli rapor vermesine karşılık Ankaradan her yıl 1 yıl sonra kontrol yazısı geliyor. Bu sene 3. raporumu çıkardım ve yine 30/11/2013 kontrol yazıyor. Bu ne kadar sürecek bende artık bilmiyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

yabangülü, sizden kim istedi kontrolü; sgk mı maliye mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara maliyeden isteniyor. Ama yazı sgk ya geliyor ve sgk bana yazı gönderiyor kontrol diye.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Peki, SGK ve emeklilik nasıl bir bağ kuruluyor? YAni emeklilik mevzuunda SGK kontrol muayenesi istememişse, Maliye hangi yetkiyle yeniden muayeneyi emeklilikle ilişkilendiriyor?

Kontrol muayenesine gitmezseniz SGK ne der size? Kontrol muayenesine gittiğinizden SGK haberdar oluyor mu?

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sgk emekli maaşımıza kontrol tarihi koyuyor. Şu an benim e-devlette emekli aylık bilgisinde 30/11/2013 kontrol yazıyor. Bu tarihten önce gitmezsem emekli maaşım kesiliyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Yani kontrol şerhi koyan maliye değil sgk. Doğru mu? Peki maliye ile ne işiniz var?

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

SGK online sistem üzerinden herşeyi görüyor yani siz kontrol muayenesine gittiniz sgk bunu görebiliyor ayrıca Vergi İndirimi veren kurum SGK değil maliye bakanlığı kontrol muayenesini sgk aracılığı ile isteyebilir oran %40 ın altına düşerse Maliye durumu sgk ya yazı ile bildirir ödenen aylık kesilir diye biliyorum.

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Raporun süreci şöyle işliyor, kontrol tarihinden 2-3 ay öncesinden sgk ya gidiyoruz ve hastane sevki alıyoruz. Hastane raporu sgk ya gönderiyor. Sgk raporu yazı ile birlikte Ankara defderdarlığına gönderiyor. Ankara rapora onay verip tekrar sgk ya gönderiyor. Sgk da bir yazı yazıp sizin oranınız şu deyip bize gönderiyor. Yani raporun yüzünü bile göremiyoruz.

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon