Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahmet06 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    00:44
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bülent bey teşekkür ederim.bu işin peşini bırakmamakta kararlıyım ama işlemler çok uzun sürüyor dosyalar bile yerlerde geziyor o kadar rezil bir yer burası,70 yaşında memur laf bile anlatılmıyor,bırakın mevzuatı, adam bilgisayar kullanmayı bilmiyor,nasıl oluyorda devlet böylelerini orda çalıştırıyor aklım almıyor,göya sağlık sistemi ve sgk tamamen düzeltilmişti,raporum inşallah kaybolmaz,sağlık kuruluna gidip gelmesi aylar sürüyor,ama yinede mücadelem devam edecek...teşekkürler gelişmeleri an an yazacağım.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:10
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    539
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ahmet06 Mesajı Gör
    .göya sağlık sistemi ve sgk tamamen düzeltilmişti...

Buna inanan var mı?

Benim SGK kayıtlarında 6 ayrı ismim gözüküyor. Düzeltmelerini istiyorum, vukuatlı nüfus kaydı istiyorlar. Orada ne göreceklerse artık. Prim kayıtlarımın yarısı yanlış.. 20-25 yıl önce çalıştığım işverenleri bulup evrakları imha etmedilerse kayıtları bulmam gerekiyor. Özel sektörden vazgeçtim, emekli sandığı kayıtlarım bile kayıp...

1984'de başlayan çalışma hayatıma karşılık devletin kayıtları 100TL Konut Fonu geri ödemesi çıkarttı.

Siz diyorsunuz ki SGK düzelmedi mi? Bu gece beni gülümsettiniz... Allah ta sizi gülümsetsin.

Üye
    ahmet06 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MeTePe;

bende "göya" dedim zaten düzelmesi mucize olur,herkes bunun farkında....

Üye
    ahmet06 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bugün zar zor uğraşa uğraşa evrakları buldurdum,evrak gelmiş gözüküyor ama yoktu yine mamurun lafına uyduk sağlık kuruluna gittim fazladan 50 lirada taksi parası gitti onların yüzünden,sağlık kurulundanolumsuz yanıt alınca sinirli bir şekilde tekrar yanlarına tam konuşurken ve sinirler gerilmişken öbür taraftaki bayan evrakları buldum diye bağırdı..

Tamam dedik evrağa baktık red cevabına itirazımı bile doğru dürüst göndermemişler,üzerindeki kağıtta önceki red belgesi eksik tamamlayıp gönderin yazıların ben orda durun dedim red olayını bırakın direk 28.madde dilekçemle gönderin diye ikna ettim...söz veriler yarın gönderecez diye ama bakalım işte pekte güvenmemekle beraber hergün başlarına çözkeceğim yoksa iş yapacakları yok.haziran ayında emekli olup halen maaş işlemi yapılmamış dosyalar var gerisini siz düşünün....

İnşallah bu emeklerim boşa gitmez......

Tek hastalıktan denildiğine göre benim by-passı gözardı ederlerse sadece Kalp kapağı protezi değişimi ile %40 alırmıyım acaba?

Mevzuat cetvelde % 40 ve %55 ibareleri bulunuyor.Ama bi yerde okudum birine %10 vermişler böyle bir saçmalık yapmazlar umarım

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Hayret Ankara'da bu kadar uğraşıyorsun!Sende bizler gibi mücadele ede ede alacaksın sonuç,emekli olabilmen için %40 lazım..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Allah'a emanet yürüyor işler desenize!.. Dilerim sonu güzel olur da çekilen bu eziyetler bi nebze unutulur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ahmet06 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

Aynen öyle malesef,inşallah olurda çektiğimiz eziyetler sonucuna ulaşır....iş gücü kaybı cetveline baktım kalp kapağı protezi % 40 yazıyor acaba doğrumu?

Heralde yaşlılık emekliliğindede malulenin kuralları geçerli yani "tek hastalıktan alınan oran" ile işlem yapılıyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Yaşlılık emekliliğinde oranlar Balthazard Formülü ile toplanır ve toplam işgücü kaybı oranı bulunur. Rutin prosedür bu şekildedir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ahmet06 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Yaşlılık emekliliğinde oranlar Balthazard Formülü ile toplanır ve toplam işgücü kaybı oranı bulunur. Rutin prosedür bu şekildedir...
    bunu bilmiyordum bülent bey,siteden şimdi baktım.Ama benim hesap nasıl olur bilmiyorum

1-kalp kapak protez

2-kalp aort damar değişim ve 2 damar by-pass

3-sağ gözde görme kaybı

benim sakatlıklar bunlar kapakçığın %40 olduğunu biliyorum,diğerlerini tam bilmiyorum benim hesaplamam nasıl olur acaba bir hesaplayabilirmisiniz.

tahminen 2 ve 3 üncü sakatlıklara %10 %10 verseler....

Üye
    mcalim Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.03-2016
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    K.K.T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalp kapagı protezi %40 verilir eger nefes darlıgı kısa mesafe yürümede zorluk oluyorsa ozaman %50 ............

Üye
    ahmet06 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mcalim;
    inşallah kardeşim,yeni duymuş olduğum balthazar formülü inşallah bizleri baltalamaz...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

40+10+10= % 51 yapar

Üye
    ahmet06 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    40+10+10= % 51 yapar
    TEŞEKKÜRLER bülent bey bu rakam balthazar formülüyle çıkan sonuçmu?

Yani benim iş kesin olacakmı ya valla 4 aydır kafam allak bullak mafoldum,hergün yeni bir şey ğreniyorum.yardımlarınız için teşekkürederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Olacak olacak

Üye
    ahmet06 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    inşallah ağzın bal yesin

tek hastalık olsaydı balthazar nasıl işleyecekti bunuda merak ediyorum doğrusu

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon