Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    vuslat-63 Avatarı

Gerçek Adı
    aydın
    Son Giriş
    09.12-2012
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Teşekkür ederim Seranko çok saol rabbim yar ve yardımcımız olsun her şeyin hakkımıza hayırlısı olsun

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Amin inşallah

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Aydın bey,
    Bir yazınızda sitede yetkili bir .....bey demişsiniz emeklilik konusunda genelde ben ve oturanboğa cevap vermekte 2 tane konu açmışsınız ve 2 konunuzda da ben şahsım olarak cevap vermişim.Ama bir yanlış yönlendirme göremedim. Şu konunuz da siz sormuşsunuz bende şu cevabı vermişim
    http://www.engelliler.biz/forum/emeklilik/30375-vergi-indiriminin-maasa-yansimasi-emeklilik-kosullari-ve-emekli-maasi.html

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: officer Mesajı Gör
    Vergi ind. hakkı kazandıgınız için hiç bir şey yapmanıza gerek yok...
    Yapmanız gereken sgk ya gidip emekli olmak için dilekçe vermektir...
    Ay sonu ile beraber çıkışınızı yaparsanız yani ayın 29 ve veya 30 unda müracat ederseniz emeklilik için ayın 1 den itibaren emkli maaşınız birikmeye başlar kamuda çalışıyorsanız ayın 14 de müracatınızı yapmanız lazım...
    Ve emekli olduktan sonrada SGDP ödeyerek çalışabilirsiniz.Kısaca 2 maaş birden alabilirsiniz...
    Yine aynı konunun 13.mesajında siz zaten kontrol muayenesi olduğunu bizzat yazmışsınız.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: vuslat-63 Mesajı Gör
    Psikolojik hastalığı olana 1 yıl sonra kontrol gerekir yazıyor. Ama diyelimli kalıcı olarak kabul edilen hastalıklardan dolayı %44 özürünüz var. Emekli oldunuz ve her yıl kontrole gitmektense sgk nın kontrol muayenesinde kalıcı hastalıkları yazdırıp pisikolojik hastalığı yazdırmasak . Birsorun çıkarmı? Benim anlamadığım konu burda başlıyor ankara maliye bakanlığından her yıl vergi indirimi için mi baş vuracağız emekli olduktan sonra bile ordan her yıl bu senede vergi indirminiz var diyerek devamlı bağımlımı kalacagız. Yoksa emekliliği hak edince ankara maliye bakanlığından ilişkimiz bitip sadece sgk ya raporumuzu vermemiz yeterlimi olacak. Sgk sizin pisikolojik rahatsızlığınız sona ermiş ama sürekli rahatsızlığınız % 44 siz emekli maaşınızı almaya devam ede bilirsiniz mi diyecek. Yoksa emekliliğinizi iptal ediyoruz tekrar vergi indirimi alıp gelinmi diyecek. Bu konuda lütfen bilğilerinizi yazarsanız sevinirim.
    Yine başka bir konunuz da bakın ne sormuşsunuz ,
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: vuslat-63 Mesajı Gör
    Süresiz Verği indirimi belgesi. Yeni rapor alınınca iptal mi olur.?
    Bu sorunuz üzerine bende cevap yazmışım ve bakın ne demişim,
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: officer Mesajı Gör
    Yeni rapor almak kazanmış olduğunuz vergi ind. hakkına hiç bir şey yapmaz rahat olun...
    Yazışmalarınızda/Yazışmalarımızda ne benim nede oturanboğanın sizi yanlış yöne sevk edecek hiç bir ibare göremedim ......bey demekle kişileri zan altında bırakmayın lütfen yada daha açıklayıcı olarak ..... bey beni yanlış yöne sevk etti deyin.Hatamız var ise yazışmalarımızda bunu ispatlaya biliyor iseniz bizde ÖZÜR dilemesini biliriz.

Üye
    vuslat-63 Avatarı

Gerçek Adı
    aydın
    Son Giriş
    09.12-2012
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kontrol şerhi raporda varsa, raporda belirtilen tarihte kontrol muayenesine gitmek durumundasınız. Emeklilik işleminmde SGK bunu fark etmese de, hastane durumu fark eder ve SGK'na bildirir. Mağdur olursunuz. Aman bu konuyu sürümcemede bırakmayın. Ne yapın edin kontrol muayenesine dair tüm detayları açıklığa kavuşturun. diyerek arkadaşım ban bilği verdi bunu atlamışsınız. Olan lar oldu. Ben hatalıysam bende özür dilemeyi bilirim arkadaşım. Bende sgk ya gittim ve hoş geldin çaylak dercesine hastaneye sevk edildim ve sürekli rapor almam rağmen bu seferde maliye heyet kurulu 1 yıl sonraya kontrol verdi hayırlısı olsun hastalığım stres ve bekleyişten arttı ama yapabileceğimde bir şey yok ne diyelim.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Raporunuz da kontrol şerhi var 1 yıl sonra emekli olmasanız bile yeni rapor almak zorundasınız. Sgk raporunuzu inceler ve size sizin raporunuz 1 yıl süreli gelin yeni rapor alacaksınız dese ne olurdu. Şuan aynı sizin durumunuza düşen bir ablamız var isterseniz onunda buraya yazmasını isteyeyim süreli rapor ama vergi indirimi süresiz 2 yılın sonunda SGK maaşı kesti hemde sorgusuz sualsiz şimdi yeni rapor aldı ve SGK ya teslim etti süreci bekliyoruz. Burada size verilen bilgiler doğru olduğunu düşünüyorum.Engelliler.biz olarak size bu bilgileri vermeseydik sizde tekrar rapor almasaydınız ve emekliliğiniz devam etseydi ilerleyen tarihlerde de maaşınız kesilseydi ne yapardınız.
    Şu aşamada en güzelini yaptınız emekli maaşınızın kesilme riski bile yok şuan 1 yıl sonra tekrar rapor alırsın ve devam eder...

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vuslat-63;

Kontrol şerhi raporda varsa, raporda belirtilen tarihte kontrol muayenesine gitmek durumundasınız. Emeklilik işleminmde SGK bunu fark etmese de, hastane durumu fark eder ve SGK'na bildirir. Mağdur olursunuz. Aman bu konuyu sürümcemede bırakmayın. Ne yapın edin kontrol muayenesine dair tüm detayları açıklığa kavuşturun. diyerek arkadaşım ban bilği verdi bunu atlamışsınız. Olan lar oldu. Ben hatalıysam bende özür dilemeyi bilirim arkadaşım. Bende sgk ya gittim ve hoş geldin çaylak dercesine hastaneye sevk edildim ve sürekli rapor almam rağmen bu seferde maliye heyet kurulu 1 yıl sonraya kontrol verdi hayırlısı olsun hastalığım stres ve bekleyişten arttı ama yapabileceğimde bir şey yok ne diyelim.[/QUOTE]
    Benim durumda senden farklı değil, benim rapor 1 yıl süreli kontrol muayene verilerek bende emekli oldum. Ama senesi geldiğinde bana hiçbir bilgi gelmedi ve maaş almaya devam ettim. Banada bu durum tuhaf geldi ve sgk gittim ve benim sürem doldu ama maaş alıyorum dedim. Evraklarımı incelediklerinde personel hatası bilgisayarak sürekli emekli yazılmış. Ve bana hemen hastaneye sevk verdiler, birde raporun onaylanmadığı takdirde şukadar sana fazladan ödeme yapmışsın geri alacağız dediler. Allaha şükür raporum onaylandıda geri para ödemesi yapmak zorunda kalmadım. Bazen bende diyorum acaba hiç söylemesemiydim, sonrada ya fark edildiğinde çok büyük paralar ödemek zorunda kalsaydım ne olurdu.

Üye
    capsi Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence sizin hatanız olmuyorki ordaki sekreter herkimse onun hatası sizde dava açardınız.

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

bu arkadaşımızı sitenin mağduru olarak ilan edelim çok kötü olmuş

Üye
    capsi Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aynen..Allah beterinden saklasın!

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12