Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    iplikçi Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    10:48
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım 1967 doğumluyum.1985 yılında sol diz altımı kaybettim.1988 -1990 ssk.1990-2008 bağkur hizmetim var.diyabet hastasıyım.malulen emekli olabilirmiyim.nereye danışabilirim.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Malulen emekli olamazsınız, ama 5510 sayılı yasanın 28. maddesine istinaden erken Yaşlılık emeklilğinden yararlanabilirsiniz. Buna göre gün/ay/1988 + 18 yıl sigortalılık süresi ve 4680 gün prime tabisiniz.
    Yani, toplamda 4680 gün priminiz varsa, 28. madde kapsamında erken Yaşlılık emeklilğinden yararlanmak için sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz. Sizi hastaneye sevk ederler. % 40-49 arasında alacağınız oranla emekliliğiniz onaylanacaktır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    iplikçi Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1988 Sgk girişim, 18yıl 11 ay 26 gün bağkur hizmetim, 570 gün ssk hizmetim bulunmakta. 1988 öncesi sol diz altı ampütasyon geçirdim.Diyabet hastasıyım.Size bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirm.
    1.Şuan ek5/ek6 tarım sigortalısıyım.Bağkur üzerinde borcum bulunmakta 28.madde üzerinden dilekçe verebilmem için borcumun buna etkisi nedir yani borç kapatılmalı mı?
    2.Avantaj konusunda Ssk dan mı yoksa bağkurdan mı emekli olmalıyım bunların arasında ki fark nedir?

Şimdiden teşekkürler.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Sizin için en kolayı bağkurdan emekli olmaktır. Ama borcunuzu ödemeden emeklilik müracaatına başvuramazsınız ilk önceliğiniz borcunuzu ödemeniz hatta bağkur un bankalar ile anlaşması mevcut prim borcunuzu ödeyip sizi emekli ederler. Emekli maaşınızdan da taksitlerinizi ödersiniz.

Üye
    iplikçi Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cevaplarınız için teşekkürler