Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 43 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:06
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sadece günü doldurmuş olmakyetmiyor ki yıl şartınıda sağlamanız lazım..Benimde prim günüm doldu ama yıl şartı 1 seneye doluyor ve ben onu bekliyorum..

Üye
    chelıx Avatarı

Gerçek Adı
    kaan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    bu dünya benim memleket
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    9

ben emekliliğime 15 gün kala MEB özürlü sınavına başvurdum.. ssk emekliğimi 3 ay geçmişken memur oldum. maddi yönden eğer ssk dan emekli olsaydım 800 tl alcaktım memuriyette 2 katı. iş ve sağlık yönünden işitme engelli olduğum için çalışmanın zararı yok hatta tatili mesaisi beli olduğu için hayatım düzene girdi. şayet ağır engelli olsaydım emekli olurdum herhalde. zihinsel yorgunluk da emekli olmak için etken siz bir çok açıdan karşılaştırırsanız kararını verirsizniz.

Üye
    kubilay aslan Avatarı

Gerçek Adı
    kubilay
    Son Giriş
    10.09-2012
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim prim doldu.. işten 2011 de ayrıldım emeklilik 2017 ama sınava girecem... elim ayagım tutuyorr allaha şükürrr zaten engelliysen başka şehre atanma zorunlulugun yok.. inşallah kazanırsam 5 degil artı 5 sene daha çalışırım.....bu benim düşücem tabi yinede siz bilirsinizzz....

Üye
    art_SRY Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    14:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim gelir idaresi başkanlığı aracılığı ile almış olduğum %57 vergi indirim raporum var Allah izin verirse kasım 2013 te emeklilik sürem doluyor emekli olabiliyorum devlet memurluk sınavına girsem emeklilik şartlarım tamamen değişiyor ve emekli olacağım zaman benden tekrar rapor istiyorlar doğrumu anlamışım?

Üye
    meister78 Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar birde benim soruma cevap varmı benım baslangıcım 2001 yılı.11 yıldır ssk olarak calısıyorum 3900 cıvarında gunum var.oranım %42 vergi indirimim var. 2019 emeklilik yılım olarak gozukuyor.sımdı memur olursam tam olarak emeklılık sartlarım ne olur acaba? ssk da 7 yıl sonra emeklı olarbılıyorum.memur olunca 15 yıl mecburimi?

Üye
    revulationer Avatarı

Gerçek Adı
    Murat Türkeli
    Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meister78;

bendede benzer bir problem var.200 girişliyim ve 3300 günüm var.askerliği de borçlanmadım. şimdi mamur olursam emeklilik şartları ve sosyal haklarda nasıl bir değişiklik oluyor? bilgilendiren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

asi, son 2520 prim hangi statüde ise, emeklilik de o statüde gerçekleştirilir.

Memur emeklililerinin maaşları daha yüksektir evet, ama dediğim gibi, memur olunca emeklilik kriterleri tümden değişiyor. Kaldı ki, "bugün" emekli olup emekli maaşını bilmme kaç yıl fazladan cebe koymak mı daha avantajlı, bilmem kaç sene memur olarak çalışıp o emekli maaşından mahrum olmak mı, karar vermek lazım...

Bence emeklilikten ziyade, çalışmak isteyip istemediğinize karar vermelisiniz... Çalışmayı seviyorsanız, devlet memuru olmak hoşınuza gidecekse, bence çalışın. Emekliliği vs. düşünmeyin şimdiden.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    art_SRY Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    14:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daha öncede belirttiğim üzere kasım 2013 te emekli olabiliyorum, yaklaşık 8 yıldır özel sektörde çalışıyorum burdan emekli olursam 2 yıl sonra hem emeklilik tazminatımı alıp ayrılabiliyorum hemde aynı işyerinde devam edebiliyorum devlet dairesine girersem ve emekli olduğumu varsayarsak tekrar yıllarca alıştığım memurluk hayatına devam edemiyorum emekli olsamda aynı rahatlıkta iş bulabileceğimi sanmıyorum memuriyeti seçersem şimdiki tazminatlarımın hepsinden vazgeçmiş sayıılacağımdan dolayı memuriyete her ne kadar giriş çıkış zamanları ve tatil süreleri fazla olsada çok sıcak bakmıyorum emekli olurum her ay zaten beni geçindirecek kesin olan maaşı haketmiş olurum dışardada kendimi kasmadan iştediğim gibi çalışırım emekli olduğumda işyerimlede görüşme ve giriş çıkış zamanlarını ve tatil sürelerini uzatma imkanıda elde etmiş olurum diye düşünüyorum

aslında bilgisi olan varmıdır tam olarak bilmiyorum kafama takılan birkaç soru var cevaplaya bilen birisi varsa yada bilgisi olan çok sevinirim 96 siğorta girişim var 2000 yılında sağlam olarak askere gittim 7,5 aylık er iken yani usta birliğine sevk olduktan birkaç ay sonra bir gece aniden sağ kolumda ağrı hissettim sabaha kadar zor dayandık neyse sabah revir ordan devlet hastahanesi,ordan sarıkamış askeri hastahanesi,erzurum askeri hastahanesi falan derken son hastahane gatadan birkaç hava değişiminden sonra askerliğe elverişli değildir raporu verdiler bende hakem heyeti hastahanesinden W engellidir raporumu aldım şuanda vergi indirimine tabi olarak çalışıyorum birkaç görüş alarak geçen hafta mehmetçik vakfına yardım için emeklilik daire başkanlığına ise vazife malulü için birer dilekçe ve gerekli evrakları gönderdim sizce karşıma çıkacak durumlar neler olabilir?

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kusurabakma abi birşeyde daha soracam farzet girdik ama adaylık yani asaletimiz onaylanmadan bizi çıkardıılar memur olamazsın diye peki ozaman yılım doldugunda yine erken emeklilik hakkımı kaybetmişmi olacam tekrardan rapormu çıkaracam bülent abi.

Üye
    ALİRİZA Avatarı

Son Giriş
    02.11-2016
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA/DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar bende kararsızım indirimim onaylanmadı.%55 var ama mahkeme vs.ugraşmak gerek sizce omss girmelimiyim yoksa dişimi sıkıp hakkımımı aramalıyım.her gecen gün daha zorlaşıyor hayat. Vergi indirimi alırsam 3 yıl kalıyor.Yorumlarınızı bekliyorum Teşekkürler.

Üye
    okaneren Avatarı

Gerçek Adı
    OKAN
    Son Giriş
    28.05-2014
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yahu arkadaşlar sınava girp girmemeniz niye bu kadar önemli onu anlamak mümkün değil, sanki herşey bitti sınavı kazandınız ve size altın tepsi içinde kadro veriliyormuş gibi konuşuyorsunuz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

art_SRY, sekelin askerlikten kaynaklı olması lazım. O günlerde doktor raporları var mı? Sanırım onlara bakıp karar verirler. Sonuç ne olur, bilemiyorum...

asi, tabii ki memur olmazsan ssk statüsünde emekliliğin gerçekleştirilir...

ALİRIZA, bugün sakatlık indirimi alacak rapor alamazsan, yarın memur olduktan sonra emekli olmak için nasıl alacaksın? Sonuçta bugün rapor alsan da almasan da memur olduğunda bu fark etmez, emeklilik zamanın geldiğinde yeni rapor almak zorunda kalacaksın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

yani abi ben direk emekli sandıgına baglanılıyor sandım kurumda oldugum için böyle bilği verdiler onun için sordum yani olamasamda yine 2015 de emekli olabiliyorum dimi anladıgım bu bülent abi peki aslaet onaylananan kadar normal ssk olarakmı yatıyor primlerin ben onu demek istedim bu stajer lik durumu varya egitimler filan ondan sonra kabul edilmedi mesala ozamanda emekli olabilecekmiyim 2015 de haketiğim emekliligimi orası önemli bülent abi

Üye
    nuray_34 Avatarı

Son Giriş
    26.07-2017
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    34

1335 gün sonra allahım kısmet ederse emekli olacağım ama bakıyorumda şimdi epey bir zaman daha gün varmış off offf geçermi burada nasıl geçecek bilemıyorum (

Üye
    ercan25 Avatarı

Son Giriş
    12.02-2013
    Saat
    14:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Engelli olarak emekli olanlar % 30 kesintiyle kamuda çalışabilirler diye birşey duydum doğrumu.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon