Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    İbrahimt5 Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    malüliyet çalışır iken oluşmuş ise iş göremezlik maaşı bağlanmazmı sigorta süresine bakılmaksızın

zaten malülen emeklilik için başvurmadan önce sağlık raporunu kurum malülen emekli olması uygundur diye onay verdikten sonra emeklilik işlemleri başlatılmıyomu bu arada zaten malül kişi çalışamadığı için bu emeklilikten faydalanmak istediği için aynı zamanda çalışıyo olması nasıl olurki

Üye
    yücel güngör Avatarı

Gerçek Adı
    yüksel
    Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben acaba raporlu iken malülen emeklilik için başvurabilir miyim. yoksa iş yerinden ilişiğimi kesmek zorundayım.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yucel gungor raporluyken doktorunuz calısamz derse oyle malulen emeklı olursunuz calısır derse malulen emeklı olamazsınız IBRAHIM BEY CALISIRKEN maluluyet farklı malulen emeklı olmak farklı senın soylemek ıstedıgın meslek hastalıgı yada ıs kazasından dolayı engellı olupda malul duruma gelen engellı calısan ısgoremzlık alamaz malulen emeklı olamaz tedavı gorur calısamıcak kadar hastalıgı ılerlemısse doktoru malul oldugunu karar verır calısamaz derse oda calısrıken malulen emeklı olur calırken 5 yıl prım gun sayısını doldurmus kısıler agır ozurlu e sureklı raporu alırlarsa ısdende cıksa bakıma muhtac sayılacagından malulen emeklı olmak ıcın talep edebılırler saglık kurullarında agır ozurlu ve rsureklıdır ıbaresı olan kısıler bakıma muhtaclık kabulane uyar cocugunuz bılıyorsunuzkı bakım maasını alan kısılerın raporları oyle

Üye
    İbrahimt5 Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bence sgk malülen emeklilik konusunda bir açılım yapmalı ,vatandaş malül olmuş yada doğmuş ne farkeder sağlık raporu çalışamaz diyosa sosyal sigorta kapsamında maaş bağla bu kadar basit ,yok efendim evde bakım maaşı yok işgöremez maaşı yok 2022 maaşı..türlü türlü maaş var seç beğen al bolluğa bak

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar çalışır kende malülen emeklilige baş vura bilirsiniz işten cıkmanıza gerek yok eger raporunuz olumlu cıkarsa ankaradan sgk sizden iş yerinizden cıkış kağıdı isteniyor emeklilik için malülen emekli olduktansonra zaten istesenizde işyeri calıştırmaz kanunen yasak malülen emekli olan birkişi calışamıyor

Üye
    yücel güngör Avatarı

Gerçek Adı
    yüksel
    Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporlu süreçte başvuramazmıyız mı arkadaşlar.illa çalışırken mi başvurmamız gerek.ben şuan raporluyum.raporun bitmesini mi bekleyecem malulen emekli lik başvurusu yapmak için.

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Üye
    arzu35 Avatarı

Gerçek Adı
    arzu
    Son Giriş
    26.07-2013
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey sgk ya gittim maluliyet tespiti istediğimi söyledim ve sizin bana göstermiş olduğunuz yasayı gösterdim ve dosyamı hazırladılar ve izmir bozyaka hastanesine sevkimi yaptılar bir haftadır doktor doktor koşturuyorum 2 mayısta işitme testine giricem en son ve sağlık kuruluna vericem .işallah hayırlı haber gelir fizik,noroloji ve onkoloji doktorları malulsün diyorlar fakat önemli olan verilcek rapor sürekli dua ediyorum allahım güzel haberler ver diye çünkü çok zorlanıyorum artık.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arzu doktorlar ole derler ama bunun bır surecı var senın raporun yuvarlama %75 e yukselmesı lazımkı puan kırımında 60 denk gelsın malulen emeklılıkde bunu yapıyorlar sgk dan malulluk ıcın gıdıldıgınde raporun oranları cok dusuruluyor bır kazazede vergı ındırımı ıcın muracat edıyor unuversıteden %67 sureklıdır raporu oanaylanıyor bu sene ıcın sgk aynı hastaneye malulluk ıcın sevk edıyor bu sefer oranı %60 ın altında degıp emeklılıgı ret gelıyor ben bu devletın ısıne anlamıyorum bu balthazar ne ısıne yarıyorsa artık

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hadi hayırlısı bakalım. İnşallah sonuç da istediğiniz gibi olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    arzu35 Avatarı

Gerçek Adı
    arzu
    Son Giriş
    26.07-2013
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fulyacım işallah senin dediğin gibi olmaz.ben kanser hastasıydım boğazdan radyoterapi gördüm kemoterapi gördüm tek bir hastalıktan balthazar oldum yani tabi yine bunları görmezden gelebilirler temennim öyle olmaması.Bülent bey teşekkür ederim sağolun allahımın yardımıyla güzel haberler gelsin.

Üye
    YILMAZ35 Avatarı

Gerçek Adı
    Yılmaz
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaw arkadaşlar ben anlamadım bu işi,biri diyor malulen emekliliğe başvururken işten ayrılmak gerekiyor,biri diyor işten ayrılmaya gerek yok emekli olursanız ayrılırsınız diyor.Benim bildiğim %60 üstü puan verirse Ankara,1800 gün ve 10 yıl sigortalılık süresini doldurduysanız,maluliyetiniz ise ilk sigortalı olduktan sora oluşmuşsa emekli eder evet ama şöyle bir şey var.
    Eğer çalışırken işten ayrılmadan başvurursanız,Ankara YSK bütün bu şartları tamamladığınızı doğrularsa bile rapor tarihinden sonra çalışıp çalışmadığınıza bakıyor.Eğer Ankaraya yollattığınız rapordan sonra 1 gün bile çalışıyor olarak görünürseniz SGK lı olarak,sizi rapor tarihinden sora çalıştığınız için 1800 değilde 3600 günü tamamladığınız şu tarihte tekrar başvurun diye eve kağıt yollar diye biliyorum.O halde malulen emekliliğe başvurduğumuzda rapor çıkartmadan evvel işten ayrılmak gerekir doğrumudur?

Üye
    serkan1976 Avatarı

Gerçek Adı
    Tak Tak Taka Tak
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    2

Malul emekli olabilmek için malüllük tesbiti yapılıyor ilk önce sgk saglık kurulu malul sayılacak dosyanı inceliyor ve sen malulsün kardeş dediğinde işten ayrıl malül emekliliğine başvur diyor. Bu aradaki süreçte işten ayrılmak gerekmiyor.

Üye
    YILMAZ35 Avatarı

Gerçek Adı
    Yılmaz
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sizin dediğiniz malullük tespiti çalışırken malul kalma durumunda olur genelde iş kazalarında geçerlidir,iş kazası geçirmedende bu tespit istenebilir evet ama iş uzar gider.Ben onu demiyorum direkt malulen emeklilik için başvurursak işten ayrılmamız gerekiyor sanırım değil mi?

Üye
    ozcanerkus Avatarı

Gerçek Adı
    kafkas kartalı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    malulen emeklilikte işten çıkmanıza gerek yok emeklilik işlemine başvurursunuz kurum emekliliğinizi onaylarsa işten çıkışınızı yapıp sigortaya götürürsünüz sonrada maaşınız bağlanır ben 8 ay kadar istirhat raporu aldım o arada emeklilik işlemlerim devam etti onaylanınca iş yerinizden çıkış belgenizle sigortaya müracat edin diye mesaj geldi çıkışımı aldım sigortaya gittim emeklilik işlemim sonlanmş oldu

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon