Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 52 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SEMA KAYA Avatarı

Gerçek Adı
    sema kaya
    Son Giriş
    09.07-2013
    Saat
    15:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: SEMA KAYA Mesajı Gör
    merhabalar,

nihayet beklediğim yazı eldi ve kntroluolarak emekliliğim onaylandı. ilk maasımı 19 ağustosta alacağım , benimle bilgilerini paylaşıp destek veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim. 30.03.2012 tarihinde kontrolum olacak bu kontrolde nasıl yol izlemem gerekiyor.

Ben SEMA KAYA , yukarıda da belirttiğim gibi size SULTAN vasıtası ile ulaştım , onu rahatsızlığından dolayı erken emekli olabilmesi için yönlendirmişsiniz. Ben epilepsi hastasıyım. sigortalı çalışmaya başladıktan sonra hastalığım ortaya çıktı. 1993 yılından beri aktif olarak çalıştım , en son 2007 yılında uzun süreli çalıştığım işyerinden çıkarıldıktan sonra (12 yıl)
    farklı işyerlerinde kısa süreli olarak çalışmaya devam ettim şu an 7 aydır çalışmıyorum. Zaten işte bulamıyorum. Rahatsızlığım nedeni ile yoğun ilaç kullanıyorum. sürekli olmasa da konuşma ve okumada anlama zorluğu çekiyorum , yani kitleniyorum, dr buna küçük nöbetler diyor bunlarla yaşamak zorundasın diyor ama işyerleri hata affetmiyor 19 yıllık -5700 gün- çalışma günüm var nasıl emekli olabilirim beni yönlendirebilirmisiniz.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ıyı geceler sema hanım yapmanız gereken ılk etapda ssk lı gıbı gorunup baglı oldugunuz ılın malıye yada deftarlıga gıdıp oradan baglı oldugunuz ıldekı ssk a yada devlet hastanesıne sevk ıle vergı ındırım raporu almanız en az %40 rapor alırsanız ankaradan onaylanırsa vergılerden yararlanır derlerse hemen baglı bulundugunuz ılın sgk sına gıdıp emeklı servısıne emeklılık dılekcesıne verıceksınız yapman gerekenlerı harfıyen uygulayın anladıgım kadarıyla suan ssk lı degılsınız

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

(Gün/ay/1993 +) 16 yıl sigortalılık süresi ve 3760 gün primle emekli olabiliyorsunuz. Yani hem sigortalılık süresi açısından hem de prim günü açısından emekliliği hak etmiş durumdasınız. Fulya'nın da yazdığı gibi, tek yapmanız gereken bir yede 10 gün sigortalı çalışan olmak ve o esnada sakatlık indiriminden yararlanmak için defterdarlığa başvurmaktır. Elde edeceğiniz sakatlık indirim hakkı sizi emekli edecek... O aşamadan sonra yapmanız gereken şey emeklilik talebiyle sigorta müdürlüğüne başvuru yapmaktır...

Not: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    SEMA KAYA Avatarı

Gerçek Adı
    sema kaya
    Son Giriş
    09.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilginiz için teşekkürler , dediğim gibi şuan çalışmıyorum, özürlü raporu almak için çalışma mecburiyeti varmı ? devlet hastanesine gidip rapor almak istiyorum dediğimde vermezlermi, sigortam olmadığı ve ilaçlarımı almak zorunda olduğum için onun sigortasına kayıt oldum. rapor için gerekli tetkikleri ondan faydalanarak yapabilirmiyim. Yani rapor almak için çalışma mecburiyetim varmı?

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sema hanım rapor almak ıcın calısma zorunlulugu yok bıyerde calısıyor gorunmenız yeterlı rapor ıcın dılekce verdıkden sonra heyet ıslemlerı bıtınce ssk nızını ıptal ettırebılırsınız ılac ıcın sıgorta baslattım dedınız sızınkı gss mı sızınkı normal ssk prımı oder gıbı olucak bulent beyın not olarak verdıgı lınke tıklayın ıstedıgın yapman gereken yol ızleyın yeter

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Defterdarlıktan sakatlık indirim hakkına başvuru yapabilmek için bir yerde çalışıyor olmak şart. Ancak çalışan kişiler gelir vergisinden istisna olmak için başvuru yapabilir çünkü...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    SEMA KAYA Avatarı

Gerçek Adı
    sema kaya
    Son Giriş
    09.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar Bülent Bey,

Söylediğiniz gibi sigortamı başlattığım defterdarlığa gidip özürlü raporu için talep yazısını aldım . SADİ KONUK Bakıköy Devlet hastanesinden pazartesi günü için Nöroloji servisindende randevu aldım, bu ilk muayeneden sonra beni heyete ne zaman alırlar... heyette nasıl davranmam gerekiyor, defterdarlıktaki bayan epilepsi ve buna bağlı olan tüm rahatsızlıklarımı tek tek anlatmamı oranın o zaman daha yüksek verdiklerini söyledi, ben kriz anlarımı hatırlamadığım için refakatçi ile gideceğim refakatçiye izin verirlermi? Bu rapor işlemi ne kadar sürer ay sonu sigorta çıkışım yapılacak devam etmesi gerekiyormu?

teşekkürler,

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Heyete ne zaman alınacağınızı size bildirecekler heyette sorulan soruları cevaplayın yeterli Refakatçi izin verilir tabiki neden verilmesin ?
    Hastane raporunuzu müracaat ettiğiniz Maliye'ye gönderecek Maliye de Ankara Sağlık kuruluna gönderecek bu süreç Maliye Ankara'ya göndermesinden sonra yaklaşık olarak 45 gün içerisinde çalışıyor göründüğünüz iş yerine yazılı olarak bildirilecek.
    Maliye'ye müracaatınızı yaptığınız ve hastaneye sevk almışsınız artık ister prim ödeyin ister ödemeyin size kalmış bir olay.Çalışıyor göründüğünüz iş yeriniz ile irtibat halinde olun ki Vergi ind. hakkınız gelir gelmez hemen emekli olmak için müracaat ediniz kuruma ...

Üye
    SEMA KAYA Avatarı

Gerçek Adı
    sema kaya
    Son Giriş
    09.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilgiler için teşekkür ederim ilker, bu arada sultan'ın sana selamı var, kendisi kardeşimin arkadaşı bana bu yönlendirmeyide o yaptı...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Rica ederim yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize..sizde Sultan ablama selamlarımı iletin ayrıca gelişmeleri bizim ile paylaşır iseniz mut'lu oluruz..

Üye
    SEMA KAYA Avatarı

Gerçek Adı
    sema kaya
    Son Giriş
    09.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ilker,

bugün heyete girdim heyet sonucu % 20 epilepsi için rapor verdiler , ne yapmam lazım. Bu oran emekli olmam için yeterli değil herhalde ... saat 16.30 da raporu alacağım, raporu almadan itiraz edebilirmiyim yardımcı olursan sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Epilepsi ile ilgili olarak hangi oranda rapor verileceğine dair bilgi: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...alinir-mi.html

Eğer hastane % 40 ve üzeri rapor vermesi gerekirken düşük vermişse, il sağlık müdürlüğüne gidip rapora itiraz edebilirsiniz... Sizi başka bir hastaneye sevk ederler. Oradan verilecek rapora göre maliye kararını verir...

Üye
    SEMA KAYA Avatarı

Gerçek Adı
    sema kaya
    Son Giriş
    09.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aldığım raporla ilgili bir işlem yapmadan yeni rapor almak için şişli etfal den randevu aldım , orada sistem biraz daha farklı işliyor, sadece hastalığına bağlı bölümlerle görüşüyorsun , nöroloji hastalığımı onayladı oranı belli değil , psikiyatriyede gönderdiler , psikiyatri 3 muayeneden sonra karar vereceğini söyledi bugün ilk muayenem vardı , benden psikolojik test istedi , testin yapılacağı tarihi 10 nisan bu testi başka yerden yaptırabilirmiyim, bu arada nöroloji servisinden de eeg, emar, kan tahlilleri istediler onları yaptırdım , bu sonuçlar benim oranımda değişiklik yaparmı bu raporu almak ne zormuş..lütfen doğru yoldamıyım yardımcı olurmusunuz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Verilen testleri başka yerde yaptırmak genelde soruna yol açmaz. Ama bence bunu testi isteyen doktora sorup ona göre hareket etmek en iyisi.

Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sema hanım bende epilepsi hastasıyım epilepsi hastası için yapılaanlar ilaç tedavisi lazım bir süre asıl yapılması gereken doktorun hastaneye yatırıp epilepsi halini videomonitsazyon denen cihaza bağlayıp nöbet halini görmeleri gerekiyor 10 gun en fazla yatırması lazım bu bir delildir yapılması gerek asıl o dur bunu doktora söyleyin ve yapması gerek odur yönetmelikte vardır bence doktor bulan daha hayırlıdır çünkü doktorlar bile bile az veriyorlar ben karşılaştım piskoloji de bir yıl ilaç tedavi görürsen 10 veriliyor yinede araştır ben 2009 beri uğraşıyorum 5 raporum olacak bir birinden farklı birde göz veriyor diğeri vermiyor nöroloji veriyor diğeri vermiyor karışık bir durum normalde 110 toplayın ca çıkyor ama vermiyorlar savaşmaya devam doktorlar hükümete karşı aslı o yüzden sorun çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar aslı budur hadi hayırlısı olsun inş

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon