Sayfa 8 / 16 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon
Toplam 239 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ciftcioglumustafa Avatarı

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Mahmut Bey
    Emekli sandığından hala bir cevap gelmedi mi

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    16:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gelmedi kardeş bekliyorum ayın 24de postaya verilmiş bugün yarın gelir gelirse bildiririm ayrıc oturan boğanın vermiş olduğu adreslere mesajı attım ayrıca alitezel ve sayın ayvayada attım selamlar

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mahmut Bey;
    Öncedende söyledim. Bu sorun 3-5 kişinin sorunu değil. Bu sorun neredeyse tüm engellileri ilgilendiren bir sorun. Ama gündemde tutulmasına rağmen, görülüyor ki fazla bir ilgi yok.
    Bizim açımızdan da emekli ederseler ederler. Etmez iseler İddia ederek söylüyorum İdare Mahkemesinde kazanır ve hakkımızı alırız.
    Önemli olan İdare Mahkemesine gitmeden bu sorunun tüm engelli arkadaşlarımızın katkısı ile gerekli kurumların uyarılarak çözülmesi idi... Olmadı...
    Zaten sizin ve benim de neredeyse normal emekliliğimiz gelmek üzere..
    Hayırlısı olsun..
    Nasrettin Hoca bir gün damdan düşmüş. komşular gelip geçmiş olsun dileklerini iletip, doktor çağıralım.. demişler.
    Hoca itiraz etmiş ve bana doktordan ziyade, damdan düşen birini bulun.. Beni ancak o anlar.... demiş..

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın çiftçioğlu öyelede emekli sandığıda kraldan çok kralcı işi hep yokuşa sürüyor yeni rapor diyor onu alırız ama busefer hakem hastane diyor onuda alırmda bunların yaptıkları inanlık değil bizleri uğraştırmaktan zevk alıyorlar allahtan dileğim bizim başımıza gelen saktlık onlarında başına gelsin ozaman anlarlae neymiş sakatlık ve işi yokuşa sürme selamlar kolay gelin

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mahmut Bey, dediğiniz gibi sorun Kanun, Yönetmelik ve Tebliğden dolayı kaynaklanmıyor. Haklısınız Emekli Sandığı Kanunu hiçe sayıyor.
    Öyleyse yapılması gereken emekliliğinizin uygun görülmediğine ve yeniden rapor alınması gerektiğine dair Emekli Sandığının yazısı elinize geçince 60 (Altmış) gün içerisinde İdare mahkemesine dava açmak gerekir. sakın gelen yazının zarfını falan atmayın. çünkü 60 günlük süre onların yazısının tarihi değil, yazının size ulaştığı tarihtir.

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın mustafa çiftçioğlu eemekli sandığından cevap geldibeni samsun 19mayıs ünüversire hastanesine sevk etmişler hastalığı ile ilgili bilgilerin yazılı olduğu raporun aslını istiyorlar ben çorumdan samsuna ne gidebilirim ne de oraporu alabilirim kendilerini doktar sanan 4kişi oturmuş oraya geleni çeviryoryad mahana buluyorlar ben vazgeçtim kardeş benim toplam iki yılım kaldı oda geçer

Üye
    musip adıgüzel Avatarı

Son Giriş
    07.10-2010
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar sayın oturanboğanın çıkarmış olduğu metni ilgili adreslere gönderdim lütfen duyarlı olup herkes destek vermeli. gönderen çok olursa eminim dikate alınacaktır bizden sonra gelen arkadaşlar zorluk çekmeyecektir

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş benim 200ve2001yılında almış olduğum raporlara göre karar vermişler vergi indirim raporum dikkate almamışlar durum onu gösteriyorben bunların işinden birşey anlamıyorum benim şu an 5adet raporum var ikisi çorum çorum biri vergi indirimi 1994 vergi indirimi öbür ikisi çorum biri 0/070. biri çalışarak hayatını kazanamaz oda 0/075 öbür ikisi hakem hastane 0/075 ama ozaman hiç birisi ile emekli olamadım mahkemeye verdim kesk sendika kanalı ile mahkemeyi kaybettim güya yasa çıktı emekli olurum dedim şimdide başıma samsun çıktı bunlar bizi emekli etmiyecekler kardeş hepinize kolay gelsin

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben gönderdim tüm arkadaşlarda göndersin ama çok zor çiftçi oğlunun dilekçenin cevabını bekleyelim oda aynı gelirse mahkemeye başvururuz selamlar

Üye
    ramazan akbulut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2009
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Daha önce aldığı engelli raporu Maliye Bakanlığı Merkez Sağlık Kurulunca onaylanan ve buna istinaden vergi indiriminden yararlanandan, emeklilik için müracaat ettiğinde Emekli Sandığınca yeniden rapor almasının istenmesi gerçekten çok ilginç ve bu uygulama sonucu çelişkili bir durum ortaya çıkaracaktır.

Diyelim %40 engelli raporu ile vergi indiriminden yararlanmaya devam edenin, Emekli Sandığınca raporunun uygun görülmemesi ve yeniden aldığı raporun % 35 olması durumunda ne olacak ? Vergi indiriminden yararlanmaya devam edilecek mi ? Edilecekse bunun adına ne denecek ?

Vergi indirimi ile emeklilik farklı uygulamalar denecekse. İki Kurumun raporu değişik yorumlaması ne olacak.

Ayrıca, Geçici 4. madde incelendiğinde görüleceği üzere, sakat kontenjanından işe girenler için ayrı bir uygulama- düzenleme mevcut değil. Yani Geçici 4. maddenin bu şekilde yorumlanması ve uygulanması sonucu, bırakın işe girdikten sonra rapor alanların mağduriyetini gidermeyi, sakat kontenjanından işe girenler de mağdur olacak ve bu maddenin uygulamasındaki sonuç, maddenin çıkarılış-düzenleniş amacına uygun olmayacaktır.

Durum gerçekten çok kritik bir aşamada. Önce özürlülük oranlarının değişmesinin yarattığı mağduriyet şimdi ise emeklilikte yaşanan uygulama.

Geçici 4. madde de düzenleme yapan mercileri uygulamadan haberdar etmek gerek.

Saygı ile..

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ettim sayın ayvaya iki kez yazdım cevap yoık yasa sakat çıtı arkadaşar ben bu hafta sendika ve avkatına gelen yazıyı vermiş olduğum dilekce veraporun fotokopisini verceğim bakalım duruma göre sendika ve avkatı ne derse ona göre hareket edeceğim

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Canın sağolsun arkadaşım,
    Benimde 1 yılım var.. Beni Emekli Sandığının yaptığından daha çok, engelli arkadaşlarımızın konuya gerekli ilgiyi göstermemeleri daha çok yordu zaten.
    Ancak İdare Mahkemesini düşünürsen oda en az 6 ay alır. Bu kararı emekli sandığı bir üst mahkemeye taşırsa da sizin emeklilik geçmiş olur.

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şundan kesinlikle eminim.. Yasada sorun yok. Yönetmelikte de.. Sorun zihniyette. burada birbirimizi desteklemek suretiyle bir çok hak alındı . birçok aykırı maddeler iptal ettirildi. ama şu anda toplasanız itiraz mesajlarını 5-6 yı geçmiyor.
    Önceleri en azından bizden sonra gelecek engelli arkadaşlar için İdare Mahkemesine dava açmayı düşünüyordum..
    Şimdi ise artık tereddütteyim.

Üye
    ramazan akbulut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2009
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Uygulama bu şekilde devam ederse, yani mevcut raporların gerçersiz kabul edilip yeniden alınması istenirse,

1- Yeni özürlülük oranına göre şu an çalışan çoğu arkadaş %40 ın altında rapor alacak ve engelli sayılmayacak.
    2- Ayrıca yeni işe girenlerde de engel oranı yüksek olanlar zaten işe giremediğinden, engellilerin işe girmesinde tam bir karmaşa yaşanacaktır.

Yani sorun kişisel değil. Tüm engelli arkadaşların bu konuyu incelemeleri ve bilgilenmelerinde büyük yarar var.

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mahmut bey
    Emekli Sandığından gelen ve o kadar önemli ki 3 ayda ancak cevap verilebilen o yazıyı bana göndermen mümkün mü?
    Birde ben incelek istiyorum.
    ciftcioglumustafa@mynet.com

Sayfa 8 / 16 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon