Sayfa 7 / 16 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
Toplam 239 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ciftcioglumustafa Avatarı

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ramazan bey
    Tüm kurumların sitelerinde bilgi edinme kanununa göre talepler olduğu gibi e-postaları da mutlaka vardır.

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar
    Sonradan engelli olanların erken emekliliği ilgili SGK na bilgi edinme kanununa göre sormuş olduğum soru ile alınan cevap aşağıdadır.
    Sorum:
    Spoiler Spoiler/Ayrıntı İçerik:

Cevap:

Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.

Kayıtlarımızın incelenmesinde, Raporunuzun Sağlık Kurulumuzca tetkik edilerek karara bağlanabilmesi için gerekli işlemlerin devam ettiği anlaşılmış olup, Sağlık Kurulumuzca alınacak karara göre gerekli işlemler en kısa zamanda yapılacaktır.
    Bilgilerinizi rica ederiz.

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    16:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler arkadaşlar ben tekrar nasıl emekli olacağımız konusunde emekli sandığından bilgi edinmeye başvurdum bana verilen cevap tam teşekküllü hastane veya üniversire hastanelerinden en az 0/040ve üstü ayrıca 18yıl ve üstü çalışmış olmak ve almış olduğumuz raporunda tekrar emekli sandığı sağlık kurulunca incelenmesi ve gerek görürlerse yeniden kendilerinin uygun göreceği bir hastaneden rapor isteyebileceklermiş
    bu da gösteriyorki lokman bey yasayı yine yarım cıkarttırp kozu emekli sandığı ve onların sözde sağlık kuruluna vermiş. arkadaşlar ne yapmak gerekiyor bunlar bizleri emekli etmiyecekler ben onların hepsini Allaha havale ediyorum beni zaten 25 ayım kalmış oda geçer.ama sizler ne derseniz ben onada varım hepinize saygılar sunar başarılar dilerim

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın bülent bey ben normal vergi indirimi raporu ile sizin vermiş olduğunuz dilekçe örneği ile başvurdum benim vergi indirimi oranıd0/053dü normal başvurdum onların vermiş olduğcevap ise yine en 0/040 maluliyetinizin belirtilmesi ve en az 18 yıl çalışmış olamak kaydı ile diyoben dilekçem şöyle08.05.2008 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürülüğe giren 5754 sayılı kanunu 68 maddesinin 5510sayılı kanunun geçici 4.maddesini düzenleyen fıkrası çerçevesinde özürlülere tanınan haktan yaralanarak emekliliğime sevkimi arz ederidilekçem bu ve yinede onlar verdikleri cevap aynı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Şunlar kafi mi:

Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı
    (0312)2966000 iletisim@csgb.gov.tr

Sosyal Sigortalar Genel Müdürlüğü
    Devredilen SSK ve Bağ-Kur Emeklilik İşlemleri
    (0312)4587661 sigortatahsis@sgk.gov.tr

Kamu Görevlileri Emeklilik İşlemleri
    (0312)4144461 semrakivilcim@emekli.gov.tr
    (0312)4144458 leventcelen@emekli.gov.tr
    (0312)4144205 muammererbay@emekli.gov.tr
    (0312)4144208 celalettindanisan@emekli.gov.tr

Özürlüler İdaresi Başkanlığı
    (0312)2295511 bilgiedinme@ozida.gov.tr
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

27.10.1987 tarihinde göreve başladım Askerliğim yirmi ay olarak borçlandım ve yatırdım 1994yılında rahatsızlandım 0/053raporu ile 3.derece sakatlar için vergi indiriminden yarlanmaktayım halen ......lisesinde memur olarak çalışmaktayım 05.05.2008tarihli resmi gatede yayımlanarak yürürlüğe giren 5754 sayılı kanunun 68.maddesinin 5510 sayılı kanunun geçiçi maddesini düzenleyen fıkra çerçevesinnde emekli olmak istiyorum emeklilik için başvurdğum dileıkçem aynen budur sayın bülent bey göndermiş olduğum dilekçe aynen bu başka örenek varsa yine göderelim ama emekli sandığı bizleri emekli edeceğini sanmıyorum selamlar

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mahmut Bey,
    Öncelikle elinize resmi bir yazı gelmeden hiç bir şey yapamazsınız.
    Elinize yazı geldiğinde bende dahil olmak üzere İdare Mahkemesine dava açmaya esas olmak üzere gerekli belge ve bilgileri beraberce düzenleriz.
    Bunu daha öne 5434/39-j maddeye göre dava açan biri olarak söylüyorum.
    Bana da gelen cevabı yukarıya yazmıştım.
    Sizden ricam emekli sandığı ile yapmış olduğunuz tüm bilgi ve belgeleri kayıt altına alın. hatta evrakınızın emekli sandığına gittiğine ve uzun süre beklediğine dair bilgiyi de emekli sandığı evrak takip sayfasından kopyalayın.
    % 100 dava konusu olunca kazanılacak bir durumdur bu.
    Hele ki; Yargıtay 10 Hukuk Dairesinin içtihat metni olduktan sonra daha da kolay bir hal alacaktır.

Üye
    ciwany Avatarı

Son Giriş
    23.12-2011
    Saat
    11:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

değerli arkadaşlar %50 ile %59 arası diyorsunuz ben %60 özürlüyüm benim durumumdakiler kaç gün prim ödemek zorundalar sonradan özürlüyüm ben de

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Mahmut Bey;
    Yukarıda da görüldüğü gibi kişiler (Bülent Bey ve bazı arkadaşlarımız istisna) kendilerini ilgilendirmeyen konulara fazla duyarlılık göstermiyor.
    Senin ve benim şu anda uğraş verdiğimiz sonradan sakatlanan memurların erken emekliliği ile ilgili olarak engelli arkadaşlarımız Bülent Bey'in son derece doğru olarak hazırladığına inandığım açıklayıcı metni yine bület beyin verdiği siteler ve e- mail adreslerine göndermiş olsalar bence bu sorun olumlu veya olumsuz olarak en kısa zamanda sonuçlanırdı.
    Şu anda bir çok arkadaş siz yolu açın biz o yoldan gideriz mantığı ile hareket etmektedirler.
    Unutulmamalı ki açılan yoldan herkes gider. Önemli olan o yolun açılması için birlikte hareket etmektir.
    İlgili Kurumlara 3-5 kişinin e-mail atması farlıdır. yüzlerce kişinin e- mail atması farklıdır. Ve kalabalık bir şekilde atılan e- mailler genellikle ilgili kişilerin lehine sonuç doğurmaktadır.
    Ama malesef yukarıda izah ettiğim gibi bu gün, bu konu ile alakadar olmayanlarda bir gün Kamu ile karşı karşıya kalacaklardır.
    Biz bu yolu hep birlikte açmanın mutluluğu içerisinde olmak isterdik.
    bilgilerinize....

Üye
    musip adıgüzel Avatarı

Son Giriş
    07.10-2010
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet arkadaşlar çifçioğlu arkadaş doğru söylüyor bence konu ilgilendirsin veya ilgilendirmesin bu platformda özürlülerin sorununa hep beraber destek olmalıyızki istediklerimizi koparalım uğraş veren arkadaşlara teşekür ederim ne yapmamız gerektiğini söyleyin ne gerekirse yapalım

Üye
    ramazan akbulut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2009
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, Oturan Boğa'nın hazırladığı metini ilgili yerlere e-posta olarak ilettim. Çiftçioğlumustafa arkadaş çok haklı, sorun kişisel değil. Bir hakkın kullanılmasında, uygulanmada yaşanan yanlış yorumlamalara engel olmak.

Ayrıca, daha öncede yazdığım gibi, sakat kontenjanından işe girenler içinde aynı uygulamanın yapılması sözkonusu gibi gözükmektedir. Geçici 4. madde de bu konumdakiler için ayrı bir düzenleme mevcut değil. Yani sakat kontejanından işe girenlerden dahi emeklilik aşamasında raporunun tetkike tabi tutulması veya yeniden rapor almasının istenmesi gibi bir uygulama yaşanabilir.

Diğer taraftan bu konunun, basında çalışma yaşamıyla ilgili yazı yazan, yazarlara da iletilmesinin kamuoyu oluşturmak açısından yararlı olacağını düşünüyorum.

Saygı ve sevgi ile.

Üye
    ramazan akbulut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Otoran Boğanın hazırladığı metinin, tüm arkadaşlarca belirtilen e-posta adreslerine iletilmesini bekliyoruz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    aslan aslan Avatarı

Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet arkadaşlar çifçioğlu arkadaş doğru söylüyor bence konu ilgilendirsin veya ilgilendirmesin bu platformda özürlülerin sorununa hep beraber destek olmalıyızki istediklerimizi koparalım uğraş veren arkadaşlara teşekür ederim ne yapmamız gerektiğini söyleyin ne gerekirse yapalım
    bağkurlu ların ve ssk larin vergiindirimi almalarına rağmen tekrar rapor istiyeceklerini göz önüne alarak davranmalıyız.

Üye
    ramazan akbulut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun bazı maddelerinin iptal talebi Anayasa Mahkemesinde önümüzdeki süreçte görüşülecek,

Bu iptal istemi içinde geçici 4. madde varmı ?

Eğer varsa emeklilik taleplerinin iki aydan fazla sürede sonuçlanmamasının nedeni olabilirmi ?

Bu herhangi bir veriye yada duyuma dayanmayan bir düşünce,

Saygı ile..

Sayfa 7 / 16 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon