Sayfa 5 / 16 İlkİlk 12345678915 ... SonSon
Toplam 239 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    16:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ama benim dilekç iki ayı geçmiş hala cevap yok öyle saçmalık olurmu ya ayın yedisinden berri aylık bağlama servisinde duruyor onu dedim avkata oda onunun için verelim dedi gecikme niye diye ben şimdi bilgi edinmeye başvurdum 15gün içinde cevap verilecekmiş

Üye
    ciftcioglumustafa Avatarı

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Mahmut Bey;
    Daha önce de yazmıştım. Evrak neden gecikti diye İdare mahkemesine dava açamazsınız. Ancak Bilgi Edinmeye göre neden geciktiğini kuruma sorabilirsiniz.
    Bence en iyisini yapmışsınız. Bilgi Edinme Kanunu gereğince öyle veya böyle size cevap vereceklerdir.
    Tabi aynı zamanda siz ve benim gibi evrakı bekleyen arakadaşların durumları da belli olacaktır.
    Umarım hayırlı ve sorunsuz olur.

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın çiftçioğlu benim dilekçe31.10.2008 tarihinden berri emakli sandığı sağlı9k kurulunda bekliyormuş enkısa sürede cevap geleceğini söylediler bilgi edinmeye başvurmuştum her halde zor emekli edecekler

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın bülent bey iyi akşmlar benim evrak bugün emekli sandığı sağlık kurulundan çıkmış dul yetim aylıkları servisine gitmiş olumluyamı işaret bilemiyoru

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Mahmut Bey;
    Raporunuzun sağlık kurulundan çıkıp dul yetim aylıkları servisine gitmesi bence olumlu bir gelişmedir.
    Umarım herşey gönlünüze göre olur.

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Mahmut bey,
    Bu gün itibariyle bende emeklilik için vermiş olduğum dilekcenin Emekli Sandığınca ne zaman işleme alınacağını, emekli olup olamayacağımın bildirilmesini, emekli edilmemem halinde, neden emekli edilmediğimin açıklayıcı bir şekilde belirtilmesini Sosyal Güvenlik Kurumundan talep ettim. Söz konusu talebimin yanıtlanması istemiyle Tahsisler Dairesi Başkanlığına gönderildiğini öğrendim.
    Bakalım ne sonuç çıkacak

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın çiftçioğlubenim yinede ümüdim yok tam sonucu görünceye kadar inşallah olumlu olur bekliyorum bana cevap kaç günde geli

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Zor ilerliyor, ama bir kez hak alındı mı gerisi kolay...

Üye
    musip adıgüzel Avatarı

Son Giriş
    07.10-2010
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar erken emeklilik başvurusu sonuçlanan yokmu veye muracatı ne aşamada bilgi alan varmı ne kötü emekli olup olamayacağımızı bilmiyoruz birininki olumlu veya olumsuz ceveplansa bizde bu mualahtan kurtuluruz

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar;
    Arkadaşlar bu konu ile ilgili olarak 6 yıldır uğraş veriyorum..
    Tavsiyem ya emekli sandığı genel müdürlüğüne devamlı Bilgi Edinme Kanununa göre bu konuyu sormak, yada biraz daha sabretmektir.
    Başka bir yol yok..
    İlgili kurumda mutlaka düşünüyordur.
    -Reddetse İdare Mahkemesi mutlaka bizi haklı görecek.
    -Kabul etse bunun sonu gelmez diye düşünecek.
    -Vergi İndirimi tamam dese diğer raporu olanlar mağdur olacak
    -Sonradan sakatlananlar ile göreve girmeden raporu olmayan ancak doğuştan özürlü olanlardan yeni rapor istese bu defa göreve engelli statüsünden girenlerden de yeniden rapor istemek zorunda kalacak.
    Bence biraz daha bekleyelim.. konu mutlaka netleşecektir.

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence emekli sandığı çok zor emekli edecek benim rapor sağlık kurulundan dul ve yetim aylık servisine gitmiş ne alakası var anlamış değilim ben vergi indirim raporum ile normal emeklililk için başvurmuştumrapor oranım 0/053 vergi indirimi raporu ile başvurdum yaklaşık üç ayda sğlık kurlundan çıktı bakalaım burda kaç gün kalacak

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın arkadaşlar emekli sandığı vergi indirim raporunu kabul etmedi yeniden tam teşekküllü hastaneden rapor istedi yani iş yokuşa sürdü

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu sefer kabul edilecek gibi. Tam teşekküllü hastaneden yeniden rapor isteniyor. yoksa REDDEDİLDİ yazısı olabilirdi. Kanımca...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

mahmuthalac, siz malulşen emeklilik için mi başvurdunuz, yoksa işgücü kaybından dolayı erken emeklilik için mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ramazan akbulut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2009
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Vergi İndiriminden yararlanandan, yeniden rapor istenmesi bence arkadaşın dediği gibi işi yokuşa sürmek, bu durumda şu an vergi indiriminden yararlanan arkadaşların çoğunun erken emekli olmaları mümkün olamayacak, zira 2006 yılında yürürlüğe giren "Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkındaki Yönetmelik"le özürlülük ölçüt oranları değiştirilmiştir.

Bu sitede de yer aldığı üzere, çoğu arkadaşın % 40, 50 olan oranları yeni yönetmeliğin uygulanmasıyla %40 ın altına düşmüştür.
    Çok büyük bir mağduriyet yaşanacağını düşünüyorum. Malesef çoğu kişinin bundan haberi yok.

Ayrıca, daha önce Oturan Boğa'nın da belirttiği üzere söz konusu yönetmeliğin Geçici 1. maddesine göre 16.07.2006 tarihinden önce alınan raporların geçerli olması gerekmektedir.

Emekli Sandığının ACİLEN bu yönde uyarılması gerektiğine inaniyorum.

Resmi Gazetede 16.07.2006 tarihinden yayınlanan yönetmeliğin Geçici 1. Maddesini aşağıda tekrar arkdaşların dikkatine sunuyorum.

Saygılarımla ...
    ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

Resmi Gazete Tarihi: 16.07.2006
    Resmi Gazete Sayısı: 26230

Kazanılmış haklar
    GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce;

a) 18/3/1981 tarihli ve 8/2620 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sakatlık İndiriminden Yararlanacak Hizmet Erbabının Sakatlık Derecelerinin Tesbit Şekli ile Uygulanması Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre alınan ve Maliye Bakanlığı Merkez Sağlık Kurulunca nihai olarak karara bağlanan raporlarda yer alan çalışma gücü kayıp oranları,

b) 20/6/2006 tarihli ve 26204 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşları ile Özürlü ve Muhtaç Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Yönetmelikle yürürlükten kaldırılan 6/1/1994 tarihli ve 21810 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre alınan ve Emekli Sandığı Sağlık Kurulunca verilen nihai raporlarda yer alan vücut iş görme gücü kaybı oranları,

c) 22/5/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanunu’nun 30 uncu maddesi gereğince kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde istihdam edilen özürlülerin işe girişlerinde almış oldukları özürlü sağlık kurulu raporlarındaki çalışma gücü kaybı oranları,

ç) 6/2/1998 tarihli ve 98/10746 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda verilmiş olan özürlü sağlık kurulu raporlarındaki çalışma gücü kaybı oranları,

geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.

(2) Ancak, süreli verilen raporlar ile ilgili olarak hastaneye yeniden sevk işlemi uyarınca veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda, özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranları, bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden belirlenir.

(3) Bu Yönetmelik yürürlüğe girmeden önceki mevzuat hükümlerine göre başlatılmış olan Özürlü Sağlık Kurulu Raporu ile ilgili işlemler, bu Yönetmelik yürürlüğe girmeden evvel yürürlükte bulunan mevzuat hükümlerine göre sonuçlandırılır.

Sayfa 5 / 16 İlkİlk 12345678915 ... SonSon