Sayfa 15 / 16 İlkİlk ... 5111213141516 SonSon
Toplam 239 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    16:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mustafa kardeş ben cumartesiavkatla görüştüm davaya sıcak bakmıyo bana samsundan rapor almamı tavsiye ediyor davaaçarım en az bir yıl sürerdiyo sonra kazansak bile bir üst mahkemeye itirazedrler onunda nezaman biteceği meçhul diyor onun için çıkar yolu yeni rapor olarak gösteriyor ben şu an çok kararsızkaldım samsundan isteniyor nasılolacak sevklimi gideceğim yoksadirek hastaneyemi müracaat edeceğim ücret alınıyormu onuda bilemiyorum bilen arkadaş varsa yazarsada memlun olurum nasıl olacağını bilirsem nisan 15de samsunagideyim diyorum benim tekgöz sıfır ayrıca diabetüs melidüsyazıyor raporumda birde macor depresyon yazıyo bu yazılanlarla yüzde kaç alabilirim. bir fikir ve oran veren olursa memlun olurum ben halen ilaç kullanıyorum raporlu ilaçalınırraporlarım var onalrıda götüreyimmi bilgi verirseniz memlun olurum slamlar mustafa sen ve tüm bu işleri bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum hoşça kalın

Üye
    ciftcioglumustafa Avatarı

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Mahmut Bey
    Dava konusunun uzun bir süreç alacağını daha önce söylemiştim.
    Sizin yapmanız gereken Devlet Hastanenizden kendinizi normal şartlarda Samsun Ünv. Hastanesine sevkinizi istersiniz. Eğer İleri tetkik ve tedavi diyerek sevk yaparsalar gidersiniz ve hem tedavi, hemde rapora müracaat edersiniz. Önceki işgörememezlik raporlarınızı ve ilaç raporlarınızı sağlık kuruluna göstererek tek tek plikliniklere gider ve sonucunda kurula girersiniz. Benim bildiğim sevkli giderseniz sanırım ücret ödemezsiniz. o konuda sağlık bakanlığının bir genelgesi vardı...Oran konusuna gelince onu ben bilemem. İnşallah %40 ve üzerinde alırsınız.

Üye
    kertenkelek Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    14:50
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm..Ben sakatlıktan sonra bağkurlu oldum..Benim durumum nedir biliyormusunuz

Üye
    nuran_70 Avatarı

Son Giriş
    24.10-2011
    Saat
    13:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

karamandan yazıyorum.sn.ülgenim lütfen guneren_70100@hotmail.com adresi ile yorumlarınızı paylaşalım.benimde rapor ve emeklilikle ilgili dava açmam gerekiyor.nuran

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa kardeş ne yaptın emeklilik işini hiç emekli olan varmı acaba sonradn sakatlanan memur arkadaşlar arasında mustafa ben çok kararsız kalıyorum rapor konusunda samsuna gideyimmi gitmiyeyimmi diye bide ankara hastanesinden aldığım raporla başvursammı bilemiyorum ne diyorsun kardeş benim halen ilaç alımında kullandığım raporlarım var son aldığım ankara eğitim araştırma hastanesi raporuna onlarıda ekleyipte başvurayımmı ne diyorsunuz çok kararsızım hiç emekli olan veya mahkemeye veren varmı ben avkata danıştım bir yıl sürer diyor birde itiraz olursa enza iki yılda o sürer diyor doğru ben önce vermiştim üç yılda bitti ve sakat girmedim diye kaybettim birde emekli sandığı avkatına 250 lira ödedim oda mühim değil zaten benim şu an 22 ayım kaldı arkadaşlar eski raporlarla emekli olan varmı veya makemeye veren varmı bilgi verirseniz memlun olurum selamlar

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

reyhan hanımdanda ses yok çalışmalar nasıl gidiyor sayın oturan boğa bilginiz varmı bilgi verirseniz memlun olurum eski raporlarımız geçerli olacakmı nasıl olacak çalışmalr hangi safhada reyhan hanım bir bilgi verdimi açıklarsanız memlun olurum selamlar

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa kardeş ne yaptın emeklilik işini

Üye
    ukocamanoglu Avatarı

Son Giriş
    18.03-2012
    Saat
    11:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturan boğa;canım kardeşim artık yaşayayımmı yaşamayayımmı bocalayıp duruyorum.Bu ülkede hak aramanını ve bu uğurda çaresizliğe düşmenin ne kadar zor olduğunu hatırlatark sözlerime başlıyorum.öncedednde belirttiğim gibi üç yaşında çocuk felcinden dolayı sakatlanmış,devlet memurluğuna 1987 yılında normal statüde girmiş %50 vergi indirirmrinden faydalanan bir kardeşinizim.5510 sayılı yasa çıkmadan 5434 sayılı emekli sandığı kanununa göre emekli sandığına emekli olmak için geçen yıl müracaat etmiştim,emekli sandiği askaerliğe elverişli olmadığıma dair raporumun derecesini %40 ın altında kabul ederek reddetmişti.bende yargıya gittim şu anda ankara idare mahkemesinde davam görülüyor.kururmun savunması bir ay öce geldi ve verdikleri kararın hukuka uygunluğundan bahederek bir takı yazışmaların yapıldığını gelişmelerin ayrıca ek savunmayla verileceğini belirtiyor.bugün de SGK valilik aracılığıyla mahkemeye sunduğum ankara hastanesinden aldığım %92 raporu kabul etmeyerek hiç talebim olmadığı halde son halimi gösterir rapor için beni ankara üniversitesi tıp fakültesi hastanesine sevk eden yazı geldi ve yazıda 16 temmuz 2006 tarihli resmi gazetede yayımlanan sakatlık ölçütlerirnri dikkate alınması isteniyor.oysaki beni sakatlığım üç yaşından gelmekte.Şimdi sorum mahkeme sonucunu bekleyeyimmi, yoksa benim ve mahkemenin talebi olmadan istenen raporu almaya gideyimmi.şaşırdım kaldım sesimi siyaset ve basın yoluylada duyurmama rağmen emekli sandığı yönetim kurulunun keyfi uygulamasına kimse dur diyemiyor.Hak etmeden rapor alanların cezasını biz garibanlar çekiyoruz.LÜTFEN ÇÖZÜM İÇİN EL ELE VERELİM reyhan hanımın Özürlüler İdaresinde başkan yardımcılığıyla umutlanmıştık artık ondanda ses çıkmıyor EY VİCDANLI YETKİLİLER DUYUN ARTIK FERYADIMIZI,YA BİZİ SAKAT OLARAK GÖRÜN VERİN HAKKIMIZI .YADA SAĞLAM OLARAK GÖRÜYOSANIZ VERİN SAĞLIMIZI ÜNAL KOCAMANOĞLU

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Sonradan sakatlanan memurlar için şu şartlarda emeklilik öngörüşüyor malum:
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mgen Mesajı Gör
    a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
    b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480
    Ve bu başlıkta görüldüğü üzere maalesef Kurum sakatlık tespitinin güncel bir sağlık kurulu raporuyla tespit edilmesi konusunda ısrarlı. Yeni rapor alabilen kişiler için hiç bir sorun yaşanmaz sanırım. Ama yeni raporu %40'ın altında kalan kişiler için hukuki süreç kaçınılmaz. Sabır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın mustafa kardeş neyaptın emeklilik işini .sayın Bülent bey reyhan hanımdan bir ses yok herhaldeanca bekleyin diyor.beisamsunasevk etmişlerdiben samsundanda raporu en az 0/50 alırım ama emekli sandığıyine beni yokuşa sürer çünkü onlarbizleri emekli etmeyi istemiyorlareskiden öyleyaptılar ben çorumdan aldım 0/075 kabul edilmedi ve ankaraveğitim hastanesinesevk edildim oradanda aynı orandarapor aldım yine emekli wedilmedim şimdide aynı olur diye samsuna gitmekte kararsız kalıyorum nasıledelim eski hakem hastanesi raporlarısayılacakmı çok kararsızım yoksa samsundan gidip yenirapormu alayım günümdeazkaldı20 ayım varselamalr bülentbey mustafabeyve arkadaşlar

Üye
    ukocamanoglu Avatarı

Son Giriş
    18.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dava açın kardeşim.bu ülkede hakkımız olan herşey ancak uğraşarak alınır,yorulmayın bıkmayın.ben dava açtım sonucunu bekliyorum.

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah kazanırsın

Üye
    ukocamanoglu Avatarı

Son Giriş
    18.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

amin inşallah.bu arada engelliler haftasında herkes her platformda yaşadığımız bu sıkıntıları dile getirsin.Milletvekillerinden bakanlara,başbakana hatta cumhurbaşkanına kadar benim yaptığım gibi mektupla çözümü kolay sıkıntılarımızı kanun uygulayıcılarının nasıl çözümsüz hale soktuklarını,bizleri nasıl hastane kapılarında rapor için süründürdüklerini,bizden daha sağlamların sırf sakat kadrosundan işe girmelerinden dolayı bize reva görülen bu sıkıntılardan bihaber olduklarını,biz sakatların sırtından artık duygu sömürüsünün yapılmaması gerektiğini,gelin hep birlikte haykıralım.Bugün senin sorunun olmayabilir.Ancak unutmayın yarın çocuğunun,torununun yada bir yakınının sorunu olabilir.haftamız kutlu olsun

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 2006yılından önce alınan raporla emekli olan yokmu selamlar

Üye
    cençen Avatarı

Son Giriş
    24.07-2009
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben 2008 aralık ayında baş vurdum.emekli sandığı olumsuz görüş bildirdi.%42 raporum var ve vergi indirimi alıyorum.

Sayfa 15 / 16 İlkİlk ... 5111213141516 SonSon