Sayfa 13 / 16 İlkİlk ... 3910111213141516 SonSon
Toplam 239 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    16:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın çiftçioğlu yargıtaykaratrının vevelkce örneğini yazarsan bende yeniden emeklilik için baş vuruyapayım selamlar

emekli sandığı okararıda dikkate almaz ama yinede belirliyelim dilkçe örneği ve mahkeme kararını yazmanı bekliyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ciftcioglumustafa Avatarı

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

söz konusu karar Yartıtay 10. Hukuk Dairesinin Kararı

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Mahmut Bey
    Ben avukat arkadaşlarla yapmış olduğum görüşme sonucunda bir defa daha Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü ile irtibata geçip, söz konusu Yargıtay 10. Hukuk Dairesinin İçtihat metnini belirterek, Engelli olarak görev yapan arkadaşların Hukuki olarak hakkını aramasının önünün kesilmesi için bir dilekce yazma kararı aldık.
    e-Posta olarak Tahsisler Dairesi Başkanına gönderdiğim talep dilekcemde;
    Şu kadar yıldır Kamuda görev yaptığımı, falanca tarihten itibaren engelli olduğumu, 5510 Sayılı Yasa Yürürlüğe girdiği anda emeklilik için müracaat ettiğimi, nedenini bilmediğim ve İdare Mahkemesinde sormak zorunda kalacağım bir şekilde emeklilik talebimin Kurumlarınca bekletildiğini belirterek,
    Normal şartlarda gerek 5510 sayılı yasada ve gerekse söz kosu yasanın uygulaması için hazırlanan yönetmelik ve tebliğlerde olmamasına rağmen, emekli edilmeme nedenini anlayamadığımı,
    Konuyu Yargıya taşımadan önce Genel Müdürlüklerince Yargıtay 10. Hukuk Dairesinin 2004/12699 Esas; 2005/2212 Karar sayılı İlamının değerlendirilmesini, aksi takdirde İdare Mahkemesine dava açarken Yargıtay 10. Hukuk Dairesinin kararını Emekli Sandığına göndermeme rağmen emekli edilmediğimi belirtmek zorunda kalacağımı bildirerek yeniden emeklilik talebinde bulundum.

Üye
    ramazan akbulut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2009
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Mustafa bey,

Emekli sandığı bilgi edinme ve e-posta olarak iletilen başvurularda, uzunca bir süre geçtikten sonra yazılı dilekçe ile başvurun demektedir.

Bu nedenle, konuyu dilekçe olarak da göndermenizin zaman kaybını önleyeceğini düşünüyorum.

Kolay gelsin.

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba Ramazan Bey,
    Ben İEmekli Sandığına Yargıtayın kararını gönderirken illa öyle olsun anlamında değil, İdare Mahkemesine dava açtığımda, Bakın Emekli Sandığı Yüksek Mahkemenin kararını hiçe sayıyor demek için gönderdim.
    Ancak tabiki İdare mahkemesine dava açmayı iptal etmiş değilim.O bende saklı...
    Tabiki geç cevap verirse bende 60 günlük süreyi tamamlamadan gerekli davamı açarım. Zira elimde emekli edilmeyeceğime dair yazıları mevcut. Ayrıca açacağım davada Emekli Sandığının kasıtlı olarak dilekcemi tuttuğunu da belirteceğim.
    Tahminim İdare mahkemesinden çıkacak karar: Hangi tarihte rapor alındı ise O tarih itibariyle yürürlükte olan Sağlık Kurulu Raporları Hakkındaki Yönetmeliğin esas alınması gerektiği şeklinde olacaktır.
    O zaman Emekli Sandığı da beni 1998 tarihli Yönetmelik gereğince özür oranımın tespitini belirleyecektir. bende buna varım

Üye
    ramazan akbulut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mustafa arkadaş,

Başka konuda İdari Mahkamesine dava açan bir arkadaş dava açma süresinin Kurumun cevabından itibaren 2 ay olduğunu söylemişti. Bende buna istinaden uyarıda bulunmuştum. Tabi ben süre konusunda bilgi sahibi değilim.

Süre 6 ay ise sorun yok. Mahkemenin kararının olumlu olacağından yüzde yüz eminim. Tekrar kolay gelsin.

Üye
    ramazan akbulut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Pardon pardon...

Kusuruma bakmayın 60 gün zaten 2 ay değilmi?

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ramazan bey, iki ay değil.. tebliğden itibaren 60 gündür. ay ile gün farkı olabilir. mesela şubat 28 çeker. diğer aylar ise 30 ve 31 olarak değişebilir.
    Saygılar

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın çiftçioğlu benim bilgi edinme dilekçenin cevabı geldi emekli sandığı dediğim dedik diyor hakem hastaneyi dikkate almıyor ve vergi indirimi raporunada kanununen mümkündeğil diye cevap geldi vergi indirimi1994de alındı ve halen 3.derece indirimden yararlanmaktayım. tekrar samsundan rapor istedi.bendeyazmıştım kanunun hiçbir yerinde rapor istenir diye madde yok diye ama dikkate bile almıyor emekli sandığı senin cevap gelirse bildirmeni bekliyorum

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Mahmut Kardeş;
    Şimdi elinde yeni tarihli bir belge var ve İdare Mahkemesine dava açmak için 60 günlük süren yeniden başlamış oldu. Ben 10 gün kadar bekleyip, şayet cevap gelmez ise göndermiş oldukları olumsuz yazıya binaen İdare Mahkemesine zaten davayı açarım. Merak etme dava dilekcemin bir suretini size göndereceğim. sizde üzerinde oynama yaparak kendinize göre düzelttikten sonra dava açabilirsiniz.
    Saygılarımla

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam mustafa kardeş benim bilgi edinme 35gündegeldi yazılıbaşvurmuştum
    dilekçe örneğini gönderirsen bizde davaaçarız selamlar

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Mahmut Bey
    Bende 25/02/2009 tarihinde Bilgi Edinme Kanununa göre Emekli Sandığına Yargıtay 10. Hukuk Dairesinin bizim konumuz ile ilgili İçtihat kararının bir örneğini göndererek,
    Yüksek Mahkemenin bu derece açık İçtihat kararı olmasına rağmen, neden hala yeni tarihli rapor istediklerini anlayamadığımı,
    Mutlaka rapor istenecekse memurların hangi tarihte rapor aldı ise, O tarihteki Özürlülük oranını belirleyen Yönetmeliğe göre özür oranlarının değerlendirilmesi gerektiğini bildirerek
    Bütün bunlara rağmen Kurumlarının hala emeklilik hakkımı vermemede ısrar etmesi durumunda Yargıya başvurmaya esas olmak üzere emekli edilmeme nedenimin ayrıntılı bir açıklamasını talep ettim.
    26/02/2009 tarihinde Emekli Sandığından alınan e-mail de, talebimin yeniden yazılı olarak bildirilmesi halinde Aylık Bağlama Servisince durumumun yeniden inceleneceğini belirtmeleri üzerine Aynı tarihte gerekli bilgi ve belgelerle yasılı olarak yeniden müracaat ettim.
    Bilgilerinize

Üye
    ßekir Avatarı

Gerçek Adı
    ßekir
    Son Giriş
    13.07-2015
    Saat
    05:06
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar; bende 24/06/2008 tarihinde müracaatta bulunmuştum Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, vermiş olduğum dilekçemi 5434 sayılı Kanunun 50’nci maddesi dahilinde değerlendirerek tekrar Sağlık Kurulu Raporunun aslı ve diğer belgeleri istemişti, bunun üzerine 07/08/2008 tarihinde kendilerine bir dilekçe yazarak başvurumun “08.05.2008 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5754 sayılı Kanunun 68. maddesinin, 5510 sayılı Kanunun Geçici 4. maddesini düzenleyen fıkrası” çerçevesinde değerlendirilerek erken emekli edilmemi talep ettim.
    Bana verdikleri cevapta yasanın 1.Ekim.2008 tarihinde yürürlüğe girecegini bugün yürürlükte olan yasalar çerçevesinde işlem yapılamayacagını bildirdiler.
    Bugün itibariyle (03.03.2009), bu konuyu da takip ederek aldıgım bilgiler ışıgında hastaneye yattıgım günden bu güne kadarki yatış-tahlil-tetkik-tedavi ve raporlardan mürekkeb evraklarımı toparladım, Sağlık raporumda (%) yüzde oranları yazmıyordu onuda yazdırıp müraçaatta bulundum inşâallah hayırlısıyla beklemedeyiz, Rabbim hayırlı bir şekilde suhuletle muaccelen emekli olmak nasip etsin bize ve olmak isteyen tüm kardeşlerimize. Amin..

Bu arada rapor tarihim 26/05/2008

Üye
    mgen Avatarı

Son Giriş
    18.02-2013
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benden de yeni rapor istediler hastaneye gittim. Kardiyoloji Doktoru ile görüştüm. Rapor oranımı %30 olarak hesaplıyor. Oysa elimdeki 2001 yılında almış olduğum rapor %40 ne yapacağımı şaşırdım kaldım.

Sayfa 13 / 16 İlkİlk ... 3910111213141516 SonSon