Sayfa 12 / 16 İlkİlk ... 28910111213141516 SonSon
Toplam 239 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ciftcioglumustafa Avatarı

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba MAHMUT BEY
    Bana hala cevap gelmedi. Sanırım 18 yıldır sözkonusu hastalık nedeniyle hastanelerde bulunduğumu dosyalar ile ispat ettiğimdin dolayı emekli yapma ihtimalleri de var gibi.
    Bilgi edinme olayı ise eğer Kurum içerisi ise (Ki sizin sorduğunuz Kurum içi) 15 işgünüdür

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    16:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın çiftçi oğlu benim il dısı bu gün bir ay oldu ceap yok bende ne ye istinadan beni samsuna gönderdiklerini benim hakem hastane olan raporlarımın neden incelenmediğni ve kanunun hiç bir yerinide yaniden rapor istemediğ halde neden yeni raopr istendiğini ve dayanağını sordum bakalım neolacak inşallah emekli olursun kardeşiyigünler

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Mahmut Bey
    Merak etmeyin sizin yazınızın nereye gittiğinede bakıyorum. Artık nasip demek durumundayım.
    Biliyorsun sizin ve diğer arakadaşlarımızın emeklilik talebi 3 ayda reddedilmişti.
    Benim umudum ise 1991 tarihinden itibaren engelli olduğumu isat ederek dilekcemi göndermiştim.
    Şimdi iki şık var
    1-Benim dava edeceğimi kesin biliyorlar. O yüzden şimdilik cevap vermeyip benim normal emekliliğime az kalması için bekletiyorlar
    2- Beni emekli edecekler ama neredeyse normal emekliliğim gelmesine yakın edecekler.
    Bunların hangisini düşünüyorlar onu bilmiyorum
    Bakalım bir miktar aha bekleyip, sonra bilgi edinmeye göre yine sorarım Emekli sandığına

Üye
    mgen Avatarı

Son Giriş
    18.02-2013
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mustafa Bey ben sizin dosyanızı da internetten gördüm. Aynı benim müracaatım gibi. "Dosya Sağlık Kuruluna gönderildi", "Dosya Gönderildi" diye yazılı. Benim dosyam da aynen sizin ki gibiydi. Ancak sonradan bir yazı gönderdiler yeniden rapor alacaksın diye hemde yeni raporu Devlet Üniversitesi Hastanesinden veya Askeri Hastaneden yoksa Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden diye yazmışlar. Oysa benim sağlık kurulu raporum Maliye Bakanlığı tarafından onaylanmıştı. Yeniden rapor alınca ne değişekcek zaten raporumun süresi yoktu. Sürekli diye yazmışlardı. Anlamadım gitti.

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın çiftçi oğlu bi haber yokmu benim bilgi edinmenin cevabıda yazılmış bekliyorum. emekli plan yokmu hiç

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben 1994 yılında vergi indirimi raporu almıştım o raporun emekli sandığı kanununa göre incelenmesi mümkün değilmiş birde hakem hastane olan ankara araştırma ve eğitim hastanesinden almış oldum raporlar daha önce incemiş olup diyor ama o raporlar benim çorumdan almış olduğum rapor beni samsuna sevk ediyorlar ben ankara hastanesi raporu ile tekrar baş vursam birşey olurmu hastalıklarıma ait kullandığım ilaç raporlarınıda ekleyip yeniden başvuru yapsammı bilgi verir seniz memlun olurum selamlar yani 1994de almış olduğumuz vergi indirim raporlarının emekli sandığı nezdinde değri yokmuş

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba Mahmut bey
    Sizin evraktan bilgim var. bana henüz yazamadılar.. Ama ihtimal olur gibi. ben 1991 tarihi mart ayından itibaren rahatsızlığım nedeniyle Ankara Ünv. Hacettep Hastanesinde tedavi gördüğümü kanıtladım ve belgelerimi göndermiştim. Tahminime göre Biliyorsun %40-49 arası çalışma şartı 18 yıl ve ben 18 yıldır engelli olduğumu belirttiğim için olumlu gelebilir diye düşünüyorum İlk dilekcelerimizde farkında iseniz dilekce tarihi itibariyle 15 günlük bir fark vardı. Sizinki aralık sonu geldi. benimki hala betklemede..
    Ama kardeş nasip artık ya.. 8 ayım kaldı 25 yılımı doldurmaya.. Bemki de dava etmiyeyim diye bekletiyorlardır.
    Ama yinede umudumu koruyorum. çünkü sağlık kurulu rapor ile dayanağı tıbbi belgeleri inceler diyor.
    Hayırlısı olsun kardeş

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar;
    Bugün benim erken emeklilik için yapmış olduğum müracaatın sonucu geldi.
    Malesef müracaat eden herkese yaptıkları gibi, banada olumsuz yazı yazmışlar.
    Artık dava etmekten başka çarem kalmadı... Talebimi yapalı 4 ay bitti. Ancak yazı sonucunu bir zahmet şimdi gönderebildiler. Şu anda derhal dava etmek için gerekli bilgi ve belgeleri topluyorum..her ne kadar normal emekliliğime az kaldı ise de, yinede İdare Mahkemesine dava açacağım

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın çiftçioğlı cevapta ne yazıyor benimki gibi herhalde bana 1994de almış olduğum vergi indiriminin değerlendirilmesi kanunen mümkün değil diye geldi ayrıca benim yalnız burdan aldığım raporlar değerlendirijmiş anhara eğitim ve araştırma hastanesi raporuna bakmamışlar onun için yeniden başvuruyum diye düşünüyorum halen kullanmakta olduğum ilaç ve raporlarını da ekleyip gönderiyim diye düşünüyorum selamlar
    sağlık olsun kardeş

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Dava açmanın çok daha yararlı olacağını düşünüyorum. Bıdı-bıdı bürokrasiyle uğraşmaktan iyidir. Bence kazanacaksınız ve herkese emsal olacak...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oturanboğa
    Elbette dava açacağım. Zaten Emekli Sandığı da bu hakkın verilmesi için elinde bir mahkeme kararı olmasını bekliyor gibi. Sanırım en geç 1 haftaya kadar davayı açmış olurum.
    Artık nasip diyorum

Üye
    ramazan akbulut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2009
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Mustafa bey,

Sizin bu husustaki tecrübe ve bilgi birikiminizden yararlanılması bakımından, Mahkemeye vereceğiniz dilekçenin bir örneğini yazarsanız. Bu konuda mağdur arkadaşlara yol gösterici olması bakımından yararlı olur.

Başarılar dilerim.

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ramazan akbulut,

şimdilik 5510 sayılı yasayı hiç kimse takmıyor, hele ki özürlü sıfatıyla erken emeklilik hakkı olanları yok sayıyorlar. dilekçenizi verdiniz red geldi. mahkemeye gidin. kazanırsanız -eminim- dilekçenizi verdiğiniz tarihten itibaren maaş bağlayacaklar.

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar;
    Erken emeklilik başvurumun reddedildiğini, en kısa sürede İdare mahkemesine dava açacağımı söylemiştim. Ancak bazı avukat arkadaşlarla yapmış olduğum görüşme sonucunda,
    Elimizde bulunan Yargıtay 10. Hukuk Dairesinin 2004/12699 Esas:, 2005/2212 Karar Sayılı İçtihat Kararınını gerekçe göstererek yeniden emekliliğimi talep etmem gerektiğini, bunun sonucunda şayet talebim yine olumsuz olursa O zaman Dava açmamın ve kazanmamın daha kolay olacağını belirttiler.
    En azından söz konusu İçtihat metni gereğince Emekli Sandığının, 2006 yılında çıkan Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkındaki Yönetmeliğe (En son Yönetmelik) göre değil. Rapor alınan tarihteki Yönetmelik hükümlerine göre rapor isteyebileceği kanatine varmış bulunmaktayız.
    Bu yüzden en azından şimdilik İlgi İçitihat gereğince yeniden emekliliğimi talep etmek istiyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hala ES bürokratlarının akıllarını başlarına alacaklarını varsayıyoruz. Umalım ki öyle olsun
    Bakalım bu danıştay kararına ne kadar sürede tepki verecekler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 12 / 16 İlkİlk ... 28910111213141516 SonSon